3=% Tjindokoe Radio BOLLAND HOBBY Redactie „HOBBY NEWS", POSTBUS 8006, DEN HAAG-Z. Alle aanmeldingen voor de Hobby club steeds aan dit adres zenden. Wilt U antwoord hebben, dan altijd een postzegel insluiten. Alle inzenders die voor de HOBBY-TON hun goede gaven zonden, hartelijk dank! Ga zo door lui en POEKOEL TEROES Hobby-leden opgelet! Wie onder U kan vertellen hoe oud het oudste bekende lucifersmerkje is dat in een verzameling voorkomt? Ruim 10 jaar geleden vond een timmerman bij de verbouwing van een huis in de balkenlaag een leeg lucifers doosje... anno 1885? Er staat geen datum op maar wel een heel klein prinsesje Wilhel- mina. Ook de typische „antieke" kleur blauw wijst op een heel oud doosje. Het huis da teert circa van die tijd en was een der wei nige eerste panden aan de rand van de stad Den Haag toen. Wie onder U weet, wanneer de lucifers voor het eerst werden gemaakt en of men nog oudere doosjes kent b.v. Chinese of Japanse. Indien U wat meent te weten dan gaarne berichten aan: Mevr. Bolland, Stationsweg 143, Den Haag. MILITAIRE INSIGNES DECORATIES le tlm 4e Eskadron Vechtwagens KNIL. Kleuren: Helm zwart, komt echter ook voor met donkerblauwe helm. Rechtergedeel te boven: rood, lin ker gedeelte onder: geel. Het badge komt zowel in stof als in metaal voor. Territoriaal Comman do West-Borneo. Kleuren: Ondergrond blauw, Mandau's: witte kling met rood gevest. Het embleem is zowel in stof als in metalen uitvoering gesignaleerd. Willen degenen die meerdere gegevens om trent deze badges weten dit mededelen aan: C. van Ekeris, Tesselschadelaan 147, Den Haag? Verzamelaar heeft wel de tekeningen maar niet de originele stukken. Indien iemand onder U dergelijke badges heeft en ze zou willen afstaan aan de verzamelaar dan zou dat zéér welkom zijn. Correspondentie. Welke abonnee (liefst echt paar) in Spanje wil in correspondentie treden met echtpaar in Nederland? Brieven met ver melding van 0028 aan: HOBBY NEWS, Postbus 8006, Den Haag-Z. Schelpen. Wilt U schelpen ruilen met iemand in het buitenland? Stelt U dan in verbinding met: Mrs. D. White, Hukerenui, Northland New-Zealand. Correspondentie uitsluitend in de Engelse taal. Lucifersmerken. Wie heeft een komplete serie Molen Veilig-verkeer lucifersmerken (1 t/'m 50) voor: H. Zwartjes, Tienhovenstraat 10B, Overschie-Rotterdam 8. Voor ruiling zijn aan wezig de nummers Veilig verkeersmerken boven no. 50. Tevens de Gruyter, Végé, Vivo, Rizla, Spar en Belgische lucifersmerken. De zelfde verzamelaar zoekt revers-speldjes (rui len e.v. koop) Postzegels F.D.C.'s. Aangeboden F.D.C. Nederland: Europa nr. 27; K.L.M. nr. 40; Kind nr. 41. Indonesië: Hari Ibu 1953; Kom- perensi Asia-Afrika 1955; Djamboree Nasional Ke I 1955; Pemelikan Umum Pertana 1955; Komperensi Mahasiswa Asia-Afrika 1956; Palang Merah Indonesia 1956; 200 tahun Kota Djokjakarta 1956; Untuk penderita tjatjat 1957; 100 tahun telegrap Indonesia 1957; Bloemenserie Untuk Amal 1957. Gevraagd: Nederland: Staatsmijnen nr. 8; Bloemen nr 9; 100 jaar postzegels nr. 10; Zomerzegels nr. 29; Vluchtelingen nr. 42. Indonesië: Hari Komperensi 1957; Hari pe- nerangan nasional 1958; Anak Piatu 1958; Thomas Cup final 1958; International geo- physisch jaar 1958; Propaganda dierenbescher ming 1959; Internationale Jamboree te Ma nilla 1959; Kembali ke U.U.D. 1945 serie 1959- Ruiling op basis waarde Speciale Ca talogus 1962 van de N.V.P.H. (bldz. 156 en verder en Catalogus Republiek Indonesia 1962. Adres van deze verzamelaar is: H. L. Nei- mann, Couwenbergstraat 5, Hoogerheide (N.B.) Platen-liefhebber. Voor degenen onder U die willen ruilen en corresponderen met een pla- tenliefhebber is hier het adres: G. J. K. Pesch, Goudriaanstraat 26 te Weert (L). Blinde-geleidehond. Er is mij verteld gewor den, dat de rode (evt. gele) lintjes van de cellofaanverpakking van sigarettenpakjes waar de hebben voor de aanschaf van een Blinde- geleidehond. Men moet 1 kg. lintjes voor 1 hond hebben en daar 1 lintje 0,025 gr. weegt moet men eerst 40,000 onbeschadigde lintjes hebben alvorens men daarvoor een hond kan krijgen. Wanneer nu alle TONG TONG lezers eens die lintjes gingen bewaren en ons die regelmatig toezenden, dan kunnen wij allen een steentje bijdragen en met z'n allen een Blinde-geleidehond „verzamelen". Zullen wij dat eens met ons allen gaan doen en géén rode of gele lintjes meer weggooien maar deze gaan sparen voor een goed doel? Wij willen wel nog even weten, waar die lintjes ingeleverd moeten worden als de 40,000 t.z.t. binnen zijn, opdat zij dan kunnen worden overgedragen. Degenen onder U die Hobby sobat aan het juiste adres kunnen helpen worden verzocht dit spoedig mede te delen. Meerdere en andere suggesties zijn steeds van harte welkom en indien uitvoerbaar komen zij in HOBBY NEWS. HOBBY SOBAT (Vervolg van pag. 18) matjan" had, veranderde hij zich in een tijger en begon een gevecht op leven en dood met zijn aanvaller. Tante Koetis schrok wakker door een luid gegrauw. Kakè bleek op zijn zij te liggen. Met de aaneengesloten benen zwaaide hij hevig heen en weer, zoals een kwade kat pleegt te doen met zijn staart. Hij trok zijn lippen vanéén tot een grijns, alle tanden ontblotend. Toen mijn tante al angstiger werd en probeer de hem wakker te krijgen door aan zijn schou der te schudden, keerde hij zich met een grauw naar haar toe. Met klauwende vingers haalde hij uit om haar hoofd naar zich toe te trekken, de kaken wijd opengesperd als om haar te verscheuren. Toen zij met een schreeuw van angst zich oprichtte om mijn ouders te roepen, kroop hij haar op handen en voeten na, onderwijl nog dierlijke geluiden uitstotend. De hele familie die door het rumoer op de been was gebracht, hielp kakè weer tot zich zelf te komen. Wat ik mij nu afvraag is het volgende: is lycantropie alléén bijgeloof of ook een vorm van waanzin? Hoe verklaart men dan het af leggen van tientallen kilometers door de meest ondoordringbare oerwouden (althans voor de mens), en dat in ongelooflijk korte tijden? Met meer spijt dan ik U kan zeggen, vraag ik mij af waarom ik niet eerder over lycantro pie heb gelezen; immers ik heb dit relaas opgediept uit mijn herinnering, waar het is blijven hangen sinds mijn kinderjaren. De genen die mij concreter gegevens konden ver strekken, nu ik gelezen heb dat lycantropie bestaat, zijn al jaren dood. Alleen mijn moe der woont nog in Amsterdam, maar meer dan ik geschreven heb zal zij U niet kunnen ver- telllen. Ik nam de verhalen voor wat ze wa ren, omdat ik ze grotendeels beschouwde al leen om te griezelen, zoals kinderen nu een maal graag doen. Wel heb ik later, toen ik eens een afbeelding zag van de Neanderthaler deze wel eens vergeleken met mijn kakè, en daarin veel gelijkenis gevonden. Met mijn le- kenverstand redeneerde ik voor mezelf, dat kakè een typisch voorbeeld van de mens moet zijn geweest in één zijner meest primitieve ontwikkelingsvormen. Naar zijn uiterlijk te oordelen althans. U zult nu kunnen begrijpen hoezeer uw arti kelen mijn belangstelling hebben gewekt en ik hoop ergens nog eens iets te zullen tegen komen, waardoor de „hebbelijkheid" van mijn grootvader enigszins is te verklaren. Mevr. H. G. SIEBENHAAR-SCHOLTE Stationsweg 143 - Telefoon 601703 DEN HAAG Hèt speciaal adres voor Krontjong-platen Cowboy- en Gitaar L.P.'s (U.S.A.) Op aanvraag Speciale Cowboy 45° S. Catalogus Wij hebben ook een spec. afd. voor TECHNISCH SPEELGOED o.a. Marklin Fleischmann etc. 19

Tong Tong | 1962 | | pagina 19