nespanda tours Terug van de ,,Tuin der Hesperiden" I.K.K. Tong-Tong Bungalows te Las Palmas COSTA DEL SOL ik COSTA D'ORO CAN ARISCH E EILANDEN 1 N T R A N E D v/h hesta, crans Co. (Vervolg van pag. 5) Woensdag 23 mei j.l. stond in het teken van de jongere garde. Voor een belangstellend gehoor in het concertzaaltje van Voornveld en Spoor droeg Edithe de Clerq Zubli gedich ten voor uit eigen werk en uit werk van tijdgenoten als Huub Oosterhuis en Julienne Huibregts, terwijl Eric van Nooijen een piano recital gaf van werken van Mozart, Beethoven, Chopin, Bartók en eigen composities. Verheugend is dat in de Indische groep, jon geren naar voren treden. Aan de andere kant is het teleurstellend dat er maar zo weinig zijn die de fakkel verder zullen dragen. De kringavonden worden bijna uitsluitend door oudere mensen bezocht. Waar blijft de jeugd? Rt. Op vrijdag 15 juni a.s. zal Tjalie Robinson een kritische beschouwing geven van de acti viteiten en ondernemingen van -het tijdschrift Tong-Tong" en zijn neven-projecten in ver band met de bereikte resultaten, waarna een discussie zal volgen. Aanvang: 20.00 uur in de zaal Prins Maurits- laan 36. Bent U al lid van de Indische Kulturele Kring „Tong-Tong?" De contributie bedraagt slechts 1.per persoon per maand. Geeft U NU op aan het Secretariaat: Weimarstraat 121, Den Haag. Als gevolg van de artikelen in Tong-Tong van 15 en 30 maart j.l. en de daarop gevolgde bijeenkomst op 7 april, waarvan een resume aan alle geïnteresseerden is toegezonden, heb ben zich tot dusver ruim 100 gegadigden voor een bungalow te Las Palmas bij mij opgege ven. Ongeveer de helft van deze gegadigden beschikt over voldoende middelen om een bungalow te kopen, hetzij contant, hetzij hy pothecair crediet; de andere helft daarentegen wenst de bungalow op huurkoopvoorwaarden gefinancierd te zien. Het zijn helaas deze laatsten, die de meeste zorgen baren, want tot dusver is het niet gelukt de daarvoor in aanmerking komende geldgevers voor dit plan te interesseren. Enkele geldgevers hebben reeds te kennen gegeven niet bereid te zijn het verlangde crediet te geven, met andere geldgevers wordt op het ogenblik nog onder handeld. Alvorens een bijeenkomst met de ge gadigden te houden, zal het verloop van deze onderhandelingen dienen te worden afgewacht. Hopelijk zullen in de maand juli wel meer concrete gegevens beschikbaar zijn, zowel om trent de financiering, als omtrent het beschik bare terrein te Las Palmas en de voorwaarden van de bouw. Ik zal de gegadigden dan schriftelijk uitnodi gen voor een samenkomst, vermoedelijk in Den Haag, waar de meesten hunner wonen. W. H. G. VAN SANTEN restaurant niet! Natuurlijk is nog niet alles voor de Indische tafel te krijgen, maar men kan (laten) importeren. Ook is Spanje niet te vergelijken met Nederland: zoals het eten, zo zijn ook de gewoonten: een eigen stijl. Wie alleen maar jammerend naar de vleespotten van Nederland of Indië blijft omkijken, moet nooit van hier weggegaan. Of kans zien om Weinig water in Gran Canaria. Er wordt mee gewoekerd. Over alle reservoirs, waarin water zorgvuldig wordt verzameld en zorgvuldiger gedistribueerd. Het systeem werkt voortreffe lijk. Langzaam maar zeker werkt het eiland zich uit zijn droogheid naar een steeds groener en bloemrijker toekomst. b.v. met pisangblad (daar veel te krijgen, maar niet zo gaaf en groot als in Indië) nieu we „vleespotten" te maken: pèpèsans, bebotok, lemper, gadon, nongkosari... ssssp! Of is AOW beter? O, o, niet alleen Tjalie zit als een ezel tussen twee hooibergen Men zal mij misschien vragen of ik het plan van Santen wil aanmoedigen. Laat mij U zeg gen: 1. ik sta erbuiten en geef alleen mijn persoonlijke indrukken van Canarias, 2. ik ken U niet. Ik weet niet hoezeer U verkleefd bent aan Nederland en zijn zekerheden en voordelen. Ik sprak in Zuid Spanje een Indh sche dame, die me vertelde: „In Holland weet je niet hoe erg je in de watten gelegd bent en er al aan gewend bent geraakt. Veel vond ik bij aankomst hier erg tegenvallen. Maar nu (na 2 maanden) wil ik voor geen geld in de wereld terug. Anderen zijn weer weggelopen. Maar die horen hier ook niet. Die willen alles van Holland plus het zonnige en goed kope leven van hier. Dat kan niet. Weet U' het hele leven is hier in vergelijking met het leven in Holland als het verschil van de straten. In Holland is alles keurig geplaveid en netjes en precies en vol waarschuwings borden. Hier heb je vaak net zulke stoffige en hobbelige straatjes als in Indië. Maar weet U: toch kreeg ik in Holland zwakke, pijnlijke voeten en dikke enkels. Ik loop hier als een kievit ben 12 kilo afgeslankt. „Mijnheer Cezard zei me: „Het is waar dat ze zeggen: in Holland kan je oud worden. Maar weetje: hier word je niet oud; hier blijf je tot je laatste levensdag jong". Neen, ik geef geen commentaar. Nog altijd blijft voor het leven waar ook ter wereld de maatstaf de persoon zelf. Wat wil hij, wat kan hij Vraag mij ook niet te veel. Ik ben er maar een paar dagen geweest; ik weet lang niet genoeg. Of ik persoonlijk Canarias zou verkiezen boven Nederland? Ja. Waarom? Zou de glatik U antwoord op die vraag kun nen geven als U hem bracht van Amsterdam naar Las Palmas? Niet vragen dus. Het is nooit nergens ter wereld de som der dingen geweest, die het geluk van de mens bepaalde. Nooit is het leven datgene wat voor de mens wordt opgeschept, maar wat hij er zelf van maken wil en kan. Als men maar trouw is aan al hetgeen wat goed is, branie genoeg is om tegenslagen aan te durven, en ondernemend genoeg om met steeds weer nieuwe levenswaarden kennis te maken. TJALIE ROBINSON Verrukkelijke vakantiereizen naar: (Torremolinos bij Malaga) V (Castelldeiels Playa bij Barcelona) (Las Palmas, Puerto de la Cruz) Alle gewenste inlichtingen bij: Scheepvaart- en Luchtvaart-agent Plein 22 - s'Gravenhage - Tel. 184250 15

Tong Tong | 1962 | | pagina 15