van HELENA MELINA tot 'Slegance Bek in front at® Heeft niets te maken met dure kleren, dure sieraden, mooi zijn. Het zit 'm meer in het doen en laten van de vrouw. Elégance is een gewoonte die een vrouw is aangeboren, maar die ze zich met een beetje goede wil ook kan aanwen nen. Misschien heeft U wat aan deze 7 wijs heden: 1. Draag het goedkoopste japonnetje met dezelfde trots als uw duurste. Als men U een kompliment maakt over uw kleding begin dan niet dadelijk enthousiast te vertellen dat U die jurk voor een krats heeft gekocht (ook al is dat waar!) Bedenk dat een japon van 15.die U subliem staat, evenveel waarde heeft als de japon van 1500.van Jacky Ken nedy. 2. Verander niet te vaak van kapsel maar zeker eenmaal per jaar. Zoek de beste kapper uit en laat die uw kapsel moderni seren. Vernieuwing en verandering houden de vrouw jong. En dat maakt elegant zijn gemakkelijker. 3. Verander niet te vaak van haarkleur en laat U vooral niet bëinvloeden door adver tenties en vriendinnen. Bedenk dat uw echtgenoot zich altijd zal blijven herinneren welke kleur uw haar had, toen hij met U trouwde 4. Koop nooit een opvallend nouveauté omdat het een rage is. Over een paar maanden, weken misschien al, loopt U er voor gek mee. Als U zich die nutteloze aanschaf kunt permitteren wees dan nog voorzichtig. De nouveauté's van vorig jaar die het nu nog doen, die zijn voor de élégante vrouw de juiste. 5. Sla bij het zitten nooit uw mantel op. Een van de meest onaestetische gebaren, die ik hier mannen en vrouwen vaak zie maken in de tramEen mooie mantel is waard élé gant gedragen te worden. En heus, zoveel slijtage geeft dat half uurtje zitten niet. Te koop lopen met zuinigheid is een van de meest onélégante vertoningen! 6. Probeer zelfs in uw huisplunje élégant te zijn. Kies ook gewone rokken, truitjes, nachtkleding, ondergoed in kleuren die U flatteren. Maak er een gewoonte van uw goede smaak te gebruiken. 7. Een élégante vrouw loopt niet met pantof fels naar de kruidenier. Er zijn toch wel gemakkelijke flatjes waar U zo in kunt stappen? Een vrouw op blote voeten kan élégant zijn, een vrouw op pantoffels be slist nooit! LILIAN DUCELLE Robert Mahieu is een couturier van de zon. Als hij aan een nieuwe kollektie toe is, put hij zijn inspiratie altijd uit de herinnering aan een zonnig land, een warme streek. Zijn lente- zomer kollektie die hij onlangs showde en waarvan U ongetwijfeld op de a.s. pasar malem wat zal kunnen bewonderen, noemde hij „Ligne Hellenique". De lijn die de gewa den van de schone Helena van Troje ken merkte, doch ook de uitdagende lijn van Melina (Never on Sunday) Mercouri. Gratie uit het oude en nieuwe Griekenland. In onberispelijk Engels schrijft Reneé Beers (St. Louis) me geregeld over het leven van haar gezin in het nieuwe vaderland. 5 Jaar zitten ze er nu al en de kinderen spreken uitsluitend Engels, hoewel ze het Hollands goed verstaan. Maar soms raken ze toch wel even de kluts kwijt als moeder een ongewoon woord gebruikt. Zoals die ene keer aan tafel. Tedje (een jaar of 7 schat ik) wordt door moeder gevoerd omdat hij niet opschiet. Ter wijl ze hem een hap voorhoudt, zegt ze: „Open je bek". Misschien had ze iets anders willen zeggen dan „bek maar op dat moment meent ze het zo het duidelijkst te zijn voor Ted. Die lakoniek opmerkt: „You are sup posed to say „front", my back is here!" en hij wijst naar zijn rug. v Een frisse piquante kollektie japonnen, pakjes, strandkleding uit linnen, katoen, kamgaren maar ook veel batiks. Veel asymmetrische lij nen, wijde mouwen en tou-tou-achtige rokken zoals de Griekse soldaten die dragen. Veel groen van biljart tot reseda. Op de foto's van boven naar onder: Een zachtgeel bruidsgewaad geheel in Griekse stijl. Afgezet met rijk borduursel. Daaronder een batik-jurkje met een afgesneden schouder. Van de bolero werd de tegengestelde schouder weggelaten zodat het complet toch weer symmetrisch werd. Dan een heel mooie kain (rood en blauwe garoeda's) verwerkt tot een soort losse robe- tunique. Buitengewoon vernuftig werden hier bij de randen van de kain verwerkt. Een van Mahieu's sterke punten! Tenslotte een pakje waarvoor de zonen van Piraeus zonder slag of stoot zouden vallen: een citroengeel strandcomplet bestaande uit bare- midrif hesje, wijde omslagrok en daaronder shorts. Mocht U meer van deze bekoorlijke Griekse mode willen zien: op 1 juli in de Dierentuin. L. D.

Tong Tong | 1962 | | pagina 13