Tante Mieke Lekker eten ONZE BIBIT Dag meisjes en jongens, van hier en overal 8 8 8 Uit de vele reacties die we bij de bestelling van de kalenders binnenkrijgen blijkt dat men vooral de Keuken-kalender vol belangstelling tegemoetziet, speciaal vanwege de recepten. Wies van Maarseveen zegt: ik word er bang van. Als 't maar geen teleurstelling wordt! Laten ze er zich alsjeblieft niet té veel van voorstellen. Maar wij zijn vol vertrouwen dat men de Kalender op prijs zal stellen. Onder haar vrienden zijn de rijsttafels van Wies bekend. Ze draait er haar hand niet voor om als haar vriendinnen en vrienden een beroep doen, om een rijsttafel te koken voor zo'n 50 a 60 mensen. In haar eentje weet U. Op drie gas pitten. En dan betoel een nogal complete rijst tafel met zo'n 12 gerechten. Nou ja, ze is dan natuurlijk wel een paar dagen bezig! STT^ Zo behouden haar VIVOS vriendinnen nog steeds een genoeglijke herinnering aan een heerlijke dag in de maand juni, zo'n jaar of wat geleden. Gelukkig was 't toen net een van de drie zomerse dagen die Holland per jaar kent, zodat het gezelschap in de tuin kon zitten, want haar tweekamerwoning zou anders te klein zijn geweest om 57 mensen te bergen. En dan had de helft eerst uit wandelen moeten worden gestuurd. Nu werden de stoelen naar buiten gesleept en tikers om op 't gras te zitten. We plaatsen hierbij een foto van Wies met de uit de tamoe gerecruteerde helpsters (dat gaat toch altijd zo -vanzèlf) na het uitdelen van alle anoe itoe. Maar 't is nu eenmaal zo, dat al onze Indische vrouwen en mannen óók hoor!) kunnen koken, zegt ze. Zodra ze het maar dóen. Het is helemaal niets bijzonders. Kijk maar naar de lekkere recepten die we van onze abonnees krijgen. En zo is 't. Zodra er een paar van ons bij elkaar zijn, wordt er alweer lekker gegeten. Echt of per verbeelding. En de recepten op de kalender zullen helpen bij de beslissing wat U nu eens gaat maken Indonesië heel beroemd en erg wijs, Toen schreef hij al: Awas, awas, KOKKIES rijsttafel- artikelen zijn paling djempoi en het laagst in prijs. Koklcios Rijstwinkeis: Witte de Wlthstraat 1 28 Telefoon 89438 Slotermeerlaan 1 25 Telefoon 1 30362 AMSTERDAM-W Hoera, het begin is er! De eerste briefjes voor onze rubriek zijn binnengedruppeld. Dat ze weldra tot een hele stroom zullen aangroeien is onze wens. Hiep hoi voor deze baanbrekers Natuurlijk konden we zo vlug ook nog geen briefjes uit het buitenland verwachten. Maar ik hoop wel, dat die nu al onderweg zijn. Ik wacht ze vol nieuwsgierigheid af. Vooruit, iedereen die nog niet geschreven heeft, laat ons niet vergeefs op jullie wachten, hoor! Jullie horen er immers allemaal bij Toe maar, het is wat gezellig in onze Bibit-kring. Reken maar. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd zegt het spreekwoord toch? En jullie, die nu geschreven hebben allen hartelijk dank voor de kennis- making-briefjes. Ik hoop echt, dat jullie me tel kens en telkens weer zullen schrijven. Weet je welke brief het allereerst binnen kwam Die van Y O LAN DA GELDT MEIJER. Wat ben jij een sportief meisje, Yolanda, met je hobbies: zwemmen, korfbal, handbal en judo. Ik wou ook wel, dat ik judo kon. Het lijkt me best een mooie sport. Wat zul jij lenig zijn. Je hebt een ruime belangstelling geloof ik. Lees je ook veel? Schrijven doe je ook wel graag hè, dat kan ik aan je briefje merken. Wat een groot gezin woont er naast jullie. Heb jij zelf geen broers en zusjes? „Gattrik- ken", Yolanda, wat een bekende klank is dat. Maar spelen jullie het hier in Holland net een der als in Indië? Hoe noemen de Hollandse kinderen dit spel Toe, geef me nog eens een beschrijving hoe je het speelt? Weet je dat ik jaren geleden ook in Zeist heb gewoond? Ik was assistente in het blinden-instituut Barti- méus. Wist ik toen maar waar jij woonde, dan had ik je vast opgezocht, maar toen was jij nog een lief klein babytje, denk ik! Dag Yolanda. Schrijf je weer? PATRICIA STEUR: Wat ben jij een wereld reizigster, zeg! Hoe lang hebben jullie in Sicilië gewoond? Wat knap van je moeder om jullie les te geven, omdat daar geen Hol landse school was. En toen naar Turkije warempel. Was het prettig op die Duitse school daar? Waren er nog meer Nederlandse kinderen op? Of waren Liesbeth en jij de enige? Zeg, voelt Liesbeth er niet voor om ook eens aan tante Mieke te schrijven? Gefeli citeerd dat jullie allebei geslaagd zijn. Vertel me in een volgende brief eens wat over de middelbare meisjesschool waar je nu op bent? Jij wou graag corresponderen met iemand uit een ander land, hè? Wel, misschien komen we nog wel aan een adres voor jou, we moeten eerst nog reacties uit het buitenland afwachten. Dag! ALEX, PEGGY en RENSKE VAN DER WORM: Dat waren drie brieven in één enve loppe. Plus twee kiekjes, van elk zusje een. Dank jullie wel, hoor Peggy en Renske. Jullie zijn de eersten die ik van de foto leer kennen. Natuurlijk mag je mij een volgende keer een foto zenden, Alex. Bedankt voor de mooie tekening van de deftige dame. Daar kun je echt aan zien, dat je een 9 op je rapport kreeg voor tekenen. En dat je zoveel prijzen gewon nen hebt in teken- en kleurwedstrijden. Bof- ferd, die je bent. En hoe is het in de vijfde klas? Zeg Peggy, als je moedertje speelt is Renske dan het kind? Of heb je ook poppen? Leuk hè, schooltje spelen. Wil jij later soms school juffrouw worden? Ik vind het erg prettig als je me weer schrijft. En Renske kan ook al zo'n mooie brief schrijven, zeg! Jij bent tot nog toe het jongste nichtje in onze kring. Heb je al veel boekjes gelezen? Welke? Ik vind het erg gezellig, dat je ook veel van schrijven houdt, Renske, want dan krijg ik misschien veel briefjes van jou! Dag flinke meid. WOUT en VICTOR BENJAMINS: Jullie wil len ook graag penvrienden hebben in het bui tenland, hè? We moeten eerst maar afwachten welke briefjes er uit de andere landen komen, dan kunnen we jullie misschien wel helpen. Jullie hebben ook wat heen en weer getrokken, zeg, Wout, Indonesië-Nederland-Indonesië-Ne- derland. En dan in verschillende steden ge woond. Leuk is dat, hè. Je krijgt er een veel ruimere blik door. Hoor ik nog vaker van jullie? Salu. CARLA BAGMEIJER: Jij kunt ook gezellige brieven schrijven, Carla. Je kunt daaraan zien, dat jij veel leest. Ik kan me zo echt voorstellen hoe jij die „boekenbus" elke woensdag op staat te wachten! En dan maar lezen, jongens! Je lijkt tante Mieke wel, toen die zo oud was als jij. Dan konden ze wel een kanon bij mijn oor afschieten zonder dat ik uit mijn boek opkeek. Wat heb ik ook de boeken van Karl May verslonden. Ken jij ze allemaal? Ze zijn immers kort geleden in pocketboek verschenen. Willen je broer en zusje niet meedoen aan onze schrijfrubriek? Hoe heten ze allebei? Grappig dat je vriendinnetje precies een dag ouder is dan jij. Dat wordt een hele rij van feestelijkheden in december. Dag Carla, tot de volgende keer. Dan was er nog een briefkaart van een jongen die graag postzegels verzamelt .Wie wil en kan hem daar bij helpen? Het is RONNY van de MARK, Palissanderstraat 7 B, Rotter dam 1. Krijgen wij ook eens een briefje van je, Ronny Zo, jongens en meisjes, nu moet ik weer op houden. Even nog iets leuks vertellen. Weten jullie dat er indertijd een wedstrijd is uitge schreven vanuit Zweden voor jongens en meis jes uit alle werelddelen over Niels Holgersons reizen. Dat is een prachtig boek. Er werden meen ik, uit 21 landen prijswinnaars aange wezen. Het ware weet ik er niet precies van, door vakantie en allerlei drukte heb ik de kranten niet goed bijgehouden. Nu hoorde ik dat de winnaar uit Nederland, FRANS BERK HOUT een jongen is wiens rader in Indië ge boren is. Die Frans en die andere prijswinnaars kregen als prijs dezelfde reis aangeboden als de jongen Niels uit het boek maakte. Maar misschien zullen we daar wel meer over horen. We hopen tenminste dat Frans Berkhout als hij na die heerlijke reis weer thuis zal zijn, voor onze rubriek zijn reisbeschrijvingen wil maken. Dag allemaal. De beste wensen en groeten van jullie TANTE MIEKE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O O O Schrijven jullie gauw eens? O O Je kunt je brieven adresseren aan: g TANTE MIEKE O O p/a redactie Tong-Tong O O Prins Mauritslaan 36, Den Haag. O O n OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 12

Tong Tong | 1962 | | pagina 14