Succes BON-Fonds voor ernstige mensen BON-Fonds in Amerika Abonnees van het eerste uur INSCHRIJFFORMULIER BON-FONDS 4 Er worden ons voor het BON-Fonds diverse goedbedoelde adviezen gegeven voor het beheer van de gestorte gelden, die al bij voorbaat rekening houden met „verdachtmakingen", die „van te voren de mond gesnoerd moeten worden" door b.v. het opnemen van clausules, die toch wel terugname van het geld mogelijk maken, geheel of gedeeltelijk. Of die een flinke rente moeten uitbetalen. fonds Om twee redenen kunnen wij hier wérkelijk niet op ingaan: 1. Mensen die „verdacht maken", zijn altijd kleine of afgunstige mensen (ook al praten zij soms zeer gewichtig). Zij zijn niet in staat grote fondsen te beheren. Deze mensen toestaan invloed uit te oefenen op het beheer van uw BON-geld, maakt het onderhevig aan verval door kleine angstjes en onzekerheden en ver keerde, mooi schijnende beleggingen. Wij moeten denken om de grotere mensen, die een rustig vertrouwen hebben. Hun vertrouwen mogen wij niet beschamen door toe te staan dat kleinere meelopertjes naar hartelust „in en uit" nemen en daardoor het Fonds onbe trouwbaar maken. 2. Men kan geen Fonds maken en tegelijkertijd „te allen tijde over dat geld beschikken". Dat staat gelijk met je dochtertje een spaarpot te geven en het sleuteltje om het te allen tijde open te maken. De spaarpot groeit NOOIT. Wie dat wil, kan immers zelf een spaarpot kopen? Men heeft ons niet nodig. Wie er aan de andere kant echt op uit is om al op zo kort mogelijke termijn flinke renten of dividenden op te strijken, kan voor zijn geld beter aan delen Philips, Aku, Kon. Olie of Ketjen kopen. Het BON-Fonds wil zélf bouwen voor eigen doeleinden. Dit kan alleen, gebeuren door mensen met toekomstvertrouwen en zakelijk inzicht. Het BON-Fonds is een jong en klein boompje. Alleen ongeduldige of kleine men sen spotten ermee en kijken er op neer. Ern stige, ontwikkelde mensen kijken verder en zeggen: deze boom is ook groot over vijf jaar. En dan is het MIJN boom. Van die mensen moeten we het hebben. En we zullen er komen ook „Is het niet mogelijk hier in Californië een onderafdeling van het BON-Fonds op te rich ten, waarbij de abonnees van The American Tong-Tong hun bijdrage van v.c. 1 of meer in een trust-fund onderbrengen ten name van een hier op te richten onderafdeling van het BON-Fonds? Na de eerste jaren van rustige groei zal het fonds voldoende groot kunnen zijn voor finan ciering van verantwoorde bouwprojecten, zoals community-centres, workshops, individuele hy potheken voor huisaankoop, enz. Ik werk bij een bank en ben bereid mijn bescheiden bijdrage te leveren..." Mr. 6 Mts. Edw. Folkeringa Longbeach Hier hebben we op gewacht, in de overtuiging dat het uit onze kring zelf zou komen. En het is gekomen: niet alleen het inzicht om mee te doen, maar het initiatief om zelf aan te pak ken. Een bewijs alweer voor wat ik altijd gezegd heb: de jongeren die naar Amerika gaan, „ver-Yanken" niet en zoeken een eigen stevige Indische basis om op te staan, waarbij de Amerikaan welwillend toeziet en graag een handje helpt. Daar in elk geval niet die lam lendige opvatting: we ver-assimileren maar; doen helemaal niets meer, en gaan met AOW wachten op het kerkhof. We mogen erg dankbaar zijn dat in elk geval in de Tong-Tong-kring zelfs bij bejaarden, een moedige kijk in de toekomst bestaat, een wil om zelf wat op te zetten, en de daad om alles te realiseren. Sentimenteel terugkijken naar vroeger? Neen, mijn waarden, reëel op bouwen voor later! Goede garde! U begrijpt zeker ook wel waarom ik een korte tijd in Amerika moet zitten om dat brugge- hoofd sneller te helpen opbouwen. Nu moppert, vloekt en jammert iedereen nog over Indonesië, maar wij kijken al naar de tijd dat ook een banking-account van het BON-Fonds zal be staan in Indonesië. Wij zijn niet geschapen om af te sterven, maar om steeds verder te leven T. R. „...There are three reasons why I am interest ed in „Tong-Tong" magazine. 1st.: I belong to the East, having been born in Penang in 1892; 2nd.: my wife is Dutch; 3rd.: I spent 23 years in the Dutch East Indies. I arrived there in 1922 and left for England at the end of December 1943 after having been interned for the durating of the war. I have been a subscriber to the „Tong-Tong" practically from the very start and my wife and I enjoy reading the various articles- it helps to bring back very pleasant memories of the good old days..." D. O. C. W OODFORD Het is goed dat wij ze af en toe naar voren halen: de mensen van het eerste uur. Het zijn meestal mensen zonder veel pretenties, mensen die eenvoudigweg vanaf de eerste wankele schreden van Tong-Tong zich lieten inschrij ven als abonnee en het gebleven zijn, alle ups and downs rustig meebeleefd hebben. Ze had den nooit critiek, sprongen wel direkt in de bres als het mis dreigde te gaan. In hun kalme brede visie, keken ze tot ver voorbij de fouten die wij maakten, vormden een solide „backing" van rust en werkelijke verdraagzaamheid. To pi's diep af voor deze stille getrouwen. D. O. C. Woodford, Vic Moens, „Boris Kar- loff", Opa Burer, Si Klaas, „Kadal"... ik durf een paar namen te noemen omdat ik weet dat de andere „old timers" het niet erg vinden. Zo zijn ze. Ze zijn zó! Rt. Het BON-Fonds wordt een succes! Reeds meer dan 250 mensen hebben zich tot nu toe aangemeld. Iedere dag komen stortingsbedragen binnen. Het Fonds gaat dus doorDaar het Fonds niet van de N.V. is maar er wel onder hoort worden de gelden volkomen afzonderlijk geadministreerd en op een spaarrekening geplaatst. Een fondsbestuur wordt eerstdaags benoemd dat toezicht zal uitoefenen op beleggingen en in een veel later stadium op leningen die uit het fonds kunnen worden gedaan zodra het fonds werkelijk een fonds is geworden. De contributiebetalingen kunnen bij voorkeur geschieden door overmaking op de Twentsche Bank, Prins Mauritsplein, Den Haag, Giro no. 1417 P.M.P. Op het strookje duidelijk vermelden: Rekening Tong-Tong BON-Fonds. Voor stortingen op aandelen hetzelfde maar dan als reden van betaling Aandelen N.V. Ondergetekende, Naam: Adres: Wenst ingeschreven te worden als Lid van het Bouw-, Ondernemings- en Nood-Fonds van TONG-TONG 2.50 per maand). De contributie zal worden overgemaakt op de Twentsche Bank, Prins Mauritsplein, Den Haag, Giro No. 1417 P.M.P., per maand/jaar/(termijnbetaling die U verkiest). (Handtekening) Noot 1. Ook zij die reeds begonnen zijn te storten worden verzocht dit formulier in te sturen onder aantekening, wanneer gestort werd. Noot 2. Wie niet knippen wil in Tong-Tong omdat alle nummers bewaard worden, kan het formulier overschrijven (tikken) op briefpapier. Noot 3. Verscheidene abonnees vulden reeds dit formulier in en werden dus als lid van het BON-Fonds ingeschrevenmaar maakten nog niet het verschuldigde bedrag over 2.50 per maand). Willen zij dit alsnog doen?

Tong Tong | 1962 | | pagina 4