JONG BLIJVEN AKTIEF CAPSULES VREDESTEIN mnl. gerepatrieerde (indische) nederlanders Rubberfabriek Vredestein Loosduinen n.v. Poentianak en van het leven genieten met al uw energie tiEEISt Per flacon JONGENS HAAGWEG128 LOOSDUINEN biedt passend werk aan tot ca. 50 jaar. in een DAGDIENST. De te verrichten werkzaamheden bestaan uit lichte, nauwkeurige han denarbeid in één van onze ruime fabriekshallen. Interessant en verantwoordelijk werk. Gebleken is, dat ook Hoofdarbeiders in deze werkzaamheden voldoening vinden. Reeds werd een aanzienlijk aantal gerepatrieerden te werk gesteld en zij voelen zich bij ons thuis. Indien U zonder emplooi bent of geen bevrediging vindt in uw huidige werkkring, dan kunt U zich tot ons wenden om ingelicht te worden omtrent de aard van de werkzaamheden, alsmede de beloning daarvan. Wij verstrekken U gaarne alle gewenste informaties dagelijks van 912 en van 25 uur, behalve zaterdags. Buslijn 26 stopt voor het bedrijf. De artikelen hierover laatstelijk voorkomende in T.T. van 30-7-'62 geven mij aanleiding de volgende belevenis te vertellen. Het gebeurde in het jaar 1913. Ik was toen 16 jaar en werkte bij de Spoorwegen als leer ling-stationsklerk in een plaats in Bantam. Bijna iedere ochtend tegen half 5 moest ik de deur uit om kaartjes te verkopen of wel de telegraaf te bedienen. Om het station te be reiken moest je eerst de overweg passeren, daarna rechts afslaan na eerst de goederen loods gepasseerd te hebben. Het was die ochtend prachtig maanlicht. Zoals gewoonlijk nam ik voor zelfverdediging mijn 'n halve meter lange rotanknuppel mee, want het was in Bantam in die tijd verre van veilig vanwege de aanwezigheid van z.g. „djawaras" (bandie ten) en zakkenrollers. En nu komt het voor velen wellicht ongeloofwaardige van mijn bele venis op die ochtend. Bij het naderen van de overweg, op ongeveer 10 meter afstand, zag ik de sluitboom aan mijn zijde in gesloten toe stand, hoewel er op dat moment nog geen enkele trein te verwachten was. Hoe dichter ik de sluitboom naderde, hoe duidelijker het voor mij werd dat daar midden op de weg zowaar een vrouw met loshangend haar stond. Zij sprak geen woord en keek mij erg doordrin gend aan. Vanaf het moment dat ik die vrouw zag met haar afschrikwekkend gelaat, kreeg ik kippevel en het werd erger naarmate ik dichter bij kwam. Ik weet niet hoe het allemaal kwam, maar ondanks dit alles liep ik al zwaaiende met mijn rotanknuppel regelrecht op de gestalte af teneinde de overtuiging te krijgen of ik met iets wezenlijks (werkelijks) dan wel iets bovennatuurlijks te maken had. Doch op het kritieke moment dat wij elkaar misschien zouden aanraken, waren zowel de vrouw als de vermeend gesloten sluitboom plotseling ver dwenen en hoorde ik meteen alsof iemand lachend de ruimte invluchtte. Overal rondkij kende zag ik geen sterveling behalve dan een kat, die rustig over de baan liep. Eén van de beambten die ook langs deze weg moest om het station te bereiken, deelde mij desgevraagd mede dat hij een tijger midden op de weg achter de goederenloods had zien staan. Of hij toen angstige ogenblikken heeft meegemaakt, heb ik hem niet gevraagd. Voor velen lijkt dit allemaal misschien onge loofwaardig of bijgelovig, maar ik kan U met nadruk verklaren dat deze belevenis geheel op waarheid berust en dat ik, zelfs zowel vóór als na hetgeen ik hier meemaakte, met nog andere vreemde gevallen werd geconfronteerd, met dit verschil dat in deze gevallen geen gestalten werden gezien. K. Ook u - of u nu man of vrouw bent - zal zich jonger, vitaler en gelukkiger voelen. Bij het toe nemen der jaren neemt uw energie af. Aktiveer uw geestelijke en lichamelijke werkkracht. Voel u fitter Gebruik daarom de reukloze Kloostervrouw Aktief Capsules. De ideale combinatie van tarwe- kiemolie en knoflook - verrijkt met vitaminen - in Aktief Cap sules, hebben wij aan de steeds voortschrijdende wetenschap te danken. Tarwekiemolie bevat werkzame stoffen in geconcentreerde vorm voor bloedvoorziening en spieren en aktiveert bovendien de stof wisseling. Knoflook is reeds jaren bekend om zijn veelzijdige wer king, die vooral de gezondheid ten goede komt. 1000 i.e. vitami ne A en 100 vitamine D3 zijn verrijkend toegevoegd. Met Aktief Capsules leeft ook u gezonder, opgewekter en... ak- tiever Als onderwijzeres kreeg ik toevallig een typisch briefje in handen van een 13-jarige jongen (Lagere School): „Liefe Coba, Kom vanmid dag om zes uur onder de ketapang, dan sal ik jou ssoènen tot je d'r beroerd van word". (De aangebedene was 10 jaar oud!) Een ander staaltje. Jongens, waaronder mijn eigen zoontje van 12 jaar, in de „klas kam- bing" van de bioscoop: „Wah sèh! Een ssuivere keet!' (Het ging om Mariene Die trich). M. SIEGMUND-WINTERBERG 21

Tong Tong | 1962 | | pagina 17