m 60 O I Het is zaliger te GEVEN I dan te ONTVANGEN! I r r Driemaal jaar Loulou VIOS vierde vorig jaar haar 60-jarig bestaan (zie T.T. 15-12-'62) Wah even, zegt meneer L. U. van Leijen - onze lezers zijn altijd attent in die dingen dit jaar bestaan er drie voetbalclubs zestig jaar! Twee Bandoengse clubs: SIDOLIG („Sport In De Open Lucht Is Gezond") opge richt 22 februari 1903 en UNI („Uitspanning Na Inspanning") gestart op 28 februari 1903. En niet te vergeten good old BVC („Batavia- sche Voetbalclub") die in datzelfde jaar op 25 september Indische voetbalhistorie begon te schrijven. Meneer Van Leijen stuurde ons ook foto's en hij schrijft erbij: Het lijkt me aardig om de oud-leden van genoemde verenigingen op deze manier van dit feit in kennis te stellen. Vinden wij ook, en ziehier de kiekjes van uw favoriete cubs. Misschien wilt U iets „versieren" bij dit jubi leum, ouwe trouwe goalgetters?. Dat zal dan weer Den Haag wordenJa, Carl Giesel en Tjoh Goldman (UNI), Eddie („Radja Bola"), Alting Siberg en Does Dorst (SIDOLIG), Hr. Carli en weer de „Radja Bola" (krijgt het druk!) van BVC, how about it? Als door omstandigheden „off side", apa boleh boeat, het was in ieder geval de moeite waard de jubilea in T.T. te vermelden. Aan SIDOLIG, UNI en BVC nu alvast onze hartelijke felicitaties! REDACTIE Een SIDOLIG-elftal in 1926. Staande, tweede van links: Eddie Alting Siberg (,,Radja Bola"), zesde van links: captain Boogb. Wie kent de andere spelers? MllllllllllllllllliiiilllllilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllH Mijn vakantie bracht ik eens door bij mijn oom en tante op een hooggelegen thee-onderneming in de Preanger. Op een avond zaten we met genodigden in een grote kring gezellig met een glas sherry voor ons, bij elkaar, toen opeens tante met een kreet en de armen omhoog uit haar stoel schoot. Verschrikt keken we allen in de rich ting waarin ze zich spoedde en zagen nog net dat Loulou, een van de grote jachthonden, bij ongeluk, een poot van het billard had aange zien voor een boompje. Loulou schrok zich wild van tante's onver wachte aanval en rende haar slaapkamer bin nen, op de voet gevolgd door de briesende dame. In de kamer werd een ware veldslag geleverd. We hoorden tussen tjèèrr-tjèèrr van een sapoelidi tante's stem: „Ga je weg van onder mijn bed, verdwijn!" Een stoel viel om, enfin een reuze radauw. Even later fthoot Loulou, heftig verontwaardigd, kop omhoog en staart omhoog, weer in de zitkamer, maar had als een zadel tante's rose corset over de rug, waarvan de bengelende jarretelles aan stijg beugels deden denken. We moesten nog harder lachen, toen even later tante, gegeneerd, tevergeefs met de ene hand het corset trachtte te grijpen, terwijl ze met de andere sapoelidi dreigend in de hoogte hield. Er volgde een wilde ren om het billard, waar bij niemand van het gezelschap bij machte was te helpen. De stemming bleef de hele verdere avond oer gezellig. CHRIS Ja, ja, dat was natuurlijk zo. Dat is ons immers van jongs af aan steeds voorge houden. En voor de abonnees van Tong- Tong -niet voor de méé-lezers, die hele maal nooit iets geven - voor de abonnees is dat zonder twijfel nog steeds zo. Hoewel, hoewel... als we het nu nog even over de Tong-Tong-kalenders mogen hebben, weten we het niet zo zeker meer of het niet even „zalig" is te geven als om te ontvangen. Neem nu bijv. eens die Bali-kalender. Wat een pracht geschenk om te geven aan uw Indische kontjos en kenalans, maar ook, en vooral aan uw vrienden en kennissen, die nooit het voorrecht hadden in dat onvol prezen Inulinde hun blik en geest te ver ruimen. Kunnen ook zij eens kennismaken met wat wij, Indische Nederlanders, onder aanmoediging van volkskunst hebben ver staan. Maar wat een uniek kunstwerk ook, deze Bali-kalender, om zelf te ontvangen ter verhoging van de sfeer in uw eigen huis kamer. En om straks in te lijsten, als de uren, dagen, maanden en jaren zijn heen gevloden als de schaduw van het Oude Jaar. En die verjaardagkalender dan. Is dat niet een apart ding om cadeau te doen aan een gewaardeerde jarige? En geen nuttig en stijlvol gebruiksvoorwerp om zelf te heb ben? Met die enige afbeeldingen van de tekens van de dierenriem zoals Rogier Boon vindt dat ze er op z'n Indisch uit moeten zien. En die praktische aanwijzingen voor het kiezen van verjaardagscadeaux, die werkelijk toepasselijk zijn op het feestvar ken en hem (of haar) volgens zijn (haar) eigen gesternte geluk moeten brengen. Het kost maar enkele guldens en wie hem geeft of krijgt heeft er jaren lang plezier van. En tenslotte die nu al beroemde keuken kalender van Wies van Maarseveen. In duizenden neen, wij overdrijven niet, in vele duizenden keukens zult U hem dit jaar in Holland en overal ter wereld waar Tong-Tongers zitten kunnen zien hangen. Een unieke vondst zo'n: „recepten boek aan de muur", dat je straks in een keurig verzamelmapje wegzet bij je andere lievelingsboeken. Om telkens weer ter hand te nemen en nog jarenlang plezier van te hebben en om van te vertellen dat je zo boos was dat-ie zo laat was, zo schandelijk laat, verbeeld je, hij kwam pas na 1 janu ari en je had hem toch al op 6 november besteld en betaald en dat je zo blij was dat-ie toch nog gekomen is, omdat je zo slim was geweest om hem tijdig schriftelijk te bestellen en te betalen en dat ze hem daarom voor jou hadden gereserveerd, want die lui van Tong-Tong komen hun beloften wel na, al is het dikwijls (erg) laat! Dat is nu een kalender, die je niet weg geeft, als je er maar één van hebt besteld, al is het nog zo zalig om te geven. Daar moet je beslist tenminste twee van laten komen; één, omdat het zo „zalig" is om hem weg te geven en één, omdat het toch ook „zalig" is hem voor je zelf te ontvangen. Ja, ja, zo is het wel, die Tong-Tong-kalen- ders zijn even „zalig" om te geven als om te ontvangen. Alle drie. Laat er vlug enke le stellen van komen, nu het nog kan en nu U er nog 15% korting op kunt krijgen. „Zalig" om zelf te geven, maar ook „zalig" om voor Uzelf te ontvangen. COUPON voor 3 of meer kalenders: Beste Tjalie, Ik wil twee maal „zalig" worden, gevend en ontvangend; stuur me daarom met rappe hand: maal 1 stel Tong-Tong-kalen ders van 1 Keuken- -f- 1 Bali- -j- 1 Ver jaardagkalender, met 15% korting, dus voor 12.05 per stel De zilverlingen gaan even rap per postwis sel/giro naar je toe. Handtekening: Naam: Adres Woonplaats: llllilllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllltllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllH^ 15

Tong Tong | 1963 | | pagina 15