Nieuwjaars Selamatan ■,:Ty I.K.K. Tong-Tong De Indische Kulturele Kring heeft het nieuwe jaar goed ingeluid met de, we kunnen nu wel gerust zeggen traditionele, Nieuwjaars-selamatan. Ondanks het bar slechte weer gaven een honderdtal leden en introducees acte de presence en lieten zich de nasi goerih uitstekend smaken. In zijn openingswoord wenste vice- voorzitter Den Hamer alle aanwezigen een gelukkig nieuwjaar en betrok tevens voorzitter Tjalie Robinson en gezin in de goede wensen, waarna hij als eregasten Cruys Voorbergh, Nel Oosthout en de bekende balletdanseres Lily Green welkom heette. A. De avond werd opgeluisterd door het Suri naamse orkest Sonora Paramarera"dat goede Zuid-Amerikaanse muziek ten gehore bracht. Terwijl men na de maaltijd gezellig bijeen bleef, kon men genieten van een bijzonder geslaagde terugblik door Pieternel (Wies van Maarseveen) en Thomasvaer (de heer H. G. H. Harloff), die Koningin Wilhelmina, Maria Dermout en Friedericy herdachten, maar ook voor de vrolijke noot zorgden. Cruys Voorbergh liet zich niet onbetuigd; hij droeg op de hem eigen wijze drie sprookjes van Andersen voor en werd beloond met een enthousiast applaus. De Amerikaanse verkoop van twee poppen door Mary Brückel-Beiten ter beschikking ge steld bracht een welkome versterking van de kas. Tenslotte gaf Alwine den Hamer een jazz-dans en een Spaanse dans ten beste, die eveneens zeer in de smaak vielen. Een plezie rige, uitstekend geslaagde avond waarvoor de organisatoren alle lof verdienen. Rt. Prachtige dia's van Italië Alle lof voor de twintig mensen die op 18 januari j.l. de ijzige wind trotseerden om de dia-vertoning van de heer R. J. de Boer bij te wonen! Hun moeite werd ruimschoots beloond. Een groot aantal bijzonder fraaie- dia's van Italië maakte op het projectiescherm volkomen waar, dat dit het land is van de „tienduizend schoonheden". In een snelle trip van noord naar zuid voerde de heer De Boer de aanwe zigen langs Italiaanse landschappen, prach tige bouwwerken en stadsgezichten, langs het grote maar ook langs het kleine, alledaagse. Zijn vlotte, humoristische uiteenzettingen, ge tuigden van deskundigheid en een grote gene genheid voor het land. „Het praatje bij het plaatje" deden de, op zichzelf al prachtige beelden, nog meer tot hun recht komen. Dat de Kringleden werkelijk genoten, bleek uit de uitroepen van verrassing en bewondering die herhaaldelijk opklonken. Hulde aan de heer De Boer voor zijn knappe fotografie en boeiende causerie Rt. Het Kringbestuur heeft voor februari een interessant programma weten samen te stellen. Zaterdag 2 februari: excursie naar het Museum voor Land- en Volkenkunde in Rotterdam (expositie „Batik oud en nieuw" en Nw. Gui nea Asmatcultuur, met rondleiding). Vrijdag 15 februari: herdenking Friedericy door Ben van Eysselsteijn; Albert Vogel zal voor dragen uit het werk van de overleden auteur. Donderdag 21 februari: Algemene ledenverga dering, aanvang 19.00 uur. Na afloop een lezing van de heer v. d. Worm, getiteld: „Het leven van de groep". Laat het niet bij mooie voornemens, leden, praat eens met uw kennissen of neem ze mee. Laat uw waardering blijken door nieuwe leden te winnen. Hoe meer leden, hoe meer het bestuur U kan bieden. Allemaal aan de slag! En vergeet U niet de contributie voor het nieuwe jaar te voldoen? Van boven naar beneden: Alwine den Hamer in een Spaanse dans. Pieternel en Thomasvaer lieten de gebeurtenis sen van 1962 de revue passeren. Cruys Voorbergh droeg sprookjes van Ander sen voor. Onderaan rechts: Sonora Paramarero"het Surinaamse orkest zorgde voor de muzikale omlijsting, en links: De nasi goerih smaakte opperbest!

Tong Tong | 1963 | | pagina 17