NAVORSER Ouders van emigranten Passagekantoor INTRANED (Vervolg van pag. 18) zomer van 1855 werd mama zeer lijdend ten gevolge van haar hartkwaal, hetgeen ook in het najaar zo bleef. Door de hevige benauwd heid kon mama het grootste gedeelte van de nacht niet liggen, en werd hoe langer hoe zwakker. Tegen alle verwachting in, kwam er in januari enige verbetering, die aanhield tot 8 septem ber 1856, toen onze innig geliefde moeder plotseling overleed. Het was een zeer diepe droefheid voor ons allen, want allen hadden wij onze moeder innig lief gehad. Mama heeft nog mogen beleven, dat in decem ber 1855 de tijding kwam van de geboorte van haar tweede kleinkind Constancehet doch tertje van mijn zwager en zuster Haitink. De derde december 1856 overleed mijn jongste broeder Willem. Hij was maar kort ziek. In mei 1857 zijn toen mijne zusters Constance en Henriëtte en ik op een bovenhuis in de Rijnstraat gaan wonen. In 1858 kwamen de Waal en Marie en hun zoontje Johan voor hunne gezondheid voor goed uit Java terug, en kwamen ook in Arn hem wonen. In 1860 zijn wij echter allen, ook onze nicht Pauline van Treslong Prins en haar 3 jongens ,naar Den Haag vertrokken, daar mijn zwager en zuster Haitink en hunne beide kinderen, Constance en Herman, ook uit Indië terugkwamen, en zich in Den Haag gin gen vestigen. Verder zijn wij toen allen in Den Haag geble ven. Mijn zwager de Waal was gedurende enige jaren Minister van Koloniën. Hij stierf in 1905. En mijn zwager Haitink was geduren de vele jaren Directeur en Chef van het Tech nisch Bureau voor Staatsspoorwegen aan het Ministerie van Koloniën. Hij stierf 16 febru ari 1895. In juli 1862 trouwde mijn broeder Johan met onze nicht Caroline Kerkhoven, 22 jaar, jongste dochter van oom en tante Kerkhoven uit Amsterdam. Enkele jaren later werd hij Directeur van de Kon. Ned. Stoomboot Maat schappij te Amsterdam, maar moest in 1871 zijn ontslag nemen wegens zijn gezondheid. Hij vestigde zich toen te Ellecom (Kleine Bergstein). Nog weer enige jaren later gingen hij en zijne vrouw (zij hadden geen kinderen) 's-winters naar Beaulieu bij Nice, en 's-zomers te Baarn wonen. In februari 1863 werden de tweelingen van mijn zuster en zwager Haitink geboren, een jongen en een meisje, Carel en Bertha (Engel-, bertha). Zij hadden dus toen 4 kinderen. De 4de maart 1863 trouwde mijn zuster Henriëtte met de heer Johan Heinrich Witsenborg, 1ste Luitenant der Jagers. Hij nam later ontslag uit de militaire dienst en werd deelgenoot in een bankiershuis te Den Haag. Hij stierf te Breda in 1909 (22 mei) en mijn lieve zuster in 1912 (1 jan.). Zij hadden 2 dochters, Johanna en Constance. Johanna trouwde 15 mei 1888 met Jhr. Jan von Schmidt of Altenstadt, 1ste Luienant der Kon. Marechaussee. Zij hebben 3 kinderen, 2 zoons en één dochter. Constance trouwde in 1897 met de heer Willem Verhey, lste Luitenant der Artillerie. Hij overleed in 1919 (7 feb.). Zij hebben één kind, een zoon. In 1882 trouwde Constance, de oudste dochter van mijn zwager en zuster Haitink met de heer Georg Geise, lste Luitenant der Infanterie van het Duitse leger. Zij stierf jong1), nalatende een dochtertje, Lili genaamd. Geise hertrouwde in 1901 met een Hollandse Jonkvr. Louise von Weiier. Uit dit huwelijk werd nog een dochter geboren, Dorothee. Geise is gepensioneerd Generaal, en zij wonen in Hannover. Herman Haitink, de oudste zoon, werd civil ingenieur en trouwde met Laura a Brakel Reiger. Hij was in later jaren Directeur van de N.V. Kon .Ned. Grofsmederij te Leiden (Scheepsbouw en Machinefabriek) en woont nu te Den Haag. Zij hebben twee kinderen, een dochter, getrouwd met Mr. S. J. R. de Monchy, een een zoon, die Mr. in de Rechten is. Bertha, een van de tweelingen Haitink huwde in 1887 de heer Kemper, lste Luitenant der Veldartillerie. Nu, in 1920, wonen zij hier in Den Haag, hij als gepensionneerd Luitenant- Generaal en Oud-Gouverneur der Residentie. Zij hebben geen kinderen. Carel, de andere tweeling, was lang in Deli en woont nu ook in Den Haag. Hij trouwde in 1907 met Eva Clason, kleindochter van Niels Clason en Henriëtte Vies, waarvan mel ding gemaakt is in het begin van deze bladen. Zij hebben 3 jongens. Mijn neef Johan de Waal had de militaire loopbaan gekozen, en woont nu als gepension- neerde Luitenant-Generaal ook in Den Haag. Hij trouwde in 1877 met C. A. Pauline Suther land. Zij hadden 3 kinderen, - 1 meisje en 2 jongens, (tweelingen), waarvan zij de droef heid hadden, het meisje op haar 17e jaar door de dood te verliezen. (Zij stierf aan tering, ik heb als klein kind de familie in Breda gekend). Beide zoons zijn getrouwd en hebben kinderen, de één 4 en de ander 1 kind. In 1887 stierf mijn lieve zuster Constance, met wie ik samenwoonde, en in 1888 mijn broeder Johan. In 1912 verloor ik mijne zuster Caroline Haitink, en in 1919 mijne zuster Marie de Waal. Reeds in 1896 was onze nicht Pauline Blois van Treslong Prins overleden, die ons als een zuster was. Twee van haar drie zoons waren al vóór haar gestorven. Zij waren alle drie getrouwd en hebben kinderen nagelaten. De 25 december 1915 stierf onze schoonzuster Caroline, de weduwe van mijn broeder Johan. Het is nu 1920. Ik ben 89 jaar, de enige overgeblevene van ons. Allen, die ik zo innig liefhad, heb ik tot mijne diepe droefheid zien gaan, en nu wacht ik zelf, tot God mij tot zich neemt. De liefde van mijn neven en nichten is mij een grote troost in mijn ouderdom, evenals de liefde en trouw van mijne vriendin, Nelly van Asch, die bij mij woont. Den Haag, Javastraat 32. w.g. Bertha L. W. van der Hucht 17 aug. 1920. BIJLAGE JANUARI 1921 Bijgaande bladzijden werden geschreven door onze zeer geliefde tante, Bertha Louise Wil- helmina van der Hucht, een der jongere zusters mijner moeder, en de enige overge blevene harer generatie. Tante is nu 89 jaar oud, pas hersteld van een ongesteldheid, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Niette genstaande de hoge leeftijd is tante Bep, zoals wij allen zeggen, nog een middelpunt in onze familie, altijd vol warmte en belangstelling voor alle neven en nichten, en tevens voor alles, wat het sociale leven betrof. Gedreven door de wil? (dit is in dit manus cript onduidelijk) iets bij te dragen tot een ge lukkiger wereldorde, nam tante in 1894 het ini tiatief tot de oprichting van de „Kwartgulden Vereeniging tot Heide-ontginning". De Ver- eeniging, die tot grote bloei kwam, en een grote stoot gaf aan de heide-ontginning in het ganse land, vierde in 1919 haar 25-jarig be staan, bij welke gelegenheid de oprichtster presidente zeer werd gehuldigd, en door de Nederlandse Heide-Maatschappij werd opge nomen onder hare leden van Verdienste. In 1913 was tante van der Hucht door H.M. de Koningin begiftigd met het Ridderkruis in de Orde van Oranje Nassau. Een zich voorspoedig ontwikkelende bos-aan- plant bij Apeldoorn draagt herinnering aan de naam van Van der Hucht Boschen in 1919 werd in dit bos geplaatst de B. L. Wvan der Huchtbunk, deze laatste een dankbare hulde van de Oranje Bond van Orde met welke de Kwartgulden Vereeniging steeds samenwerkte. Moge deze korte toelichting omtrent de schrijf ster der familiekroniek er toe bijdragen, haar in ere te houden, ook bij komende geslachten, wanneer degenen, die nu nog kunnen vertellen ter ruste zijn gegaan. w.g. E. C. KEMPER-HAITINK i) 'Zij was in de familie een bekende schoon heid. Voor een bezoek aan kinderen in Canada of Ver. Staten, groepsreizen per schip, met reductie van 25%, op de volgende data: naar CANADA: 8 april 1963 26 april 1963 7 mei 1963 28 mei 1963 4 juni 1963 naar VER. STATEN 17 mei 1963 terug: 13 sept, of 25 oktober 1963 8 sept, of 3 oktober 1963 30 aug. of 20 sept. 1963 30 aug. of 20 sept. 1963 13 september 1963 terug: 3 september 1963 v/h Hesta, Crans Co., Plein 22, Den Haag, Tel.: 18 42 50. Kantooruren: 09.00-17.50 en zaterdag 09.00-12.00 uur. Kantoren te Amsterdam Den Haag Rotterdam Alkmaar - Den Helder Haarlem Hilversum Leiden Schiphol Utrecht Zaandam Venlo 's-Hertogenbosch IJmuiden Beverwijk. 19

Tong Tong | 1963 | | pagina 19