5 Eerlijk gezegd VOOR DE VROUW kennen wij elkaar Kindergebed <~Pouweló ^Pouweió Cprobeer dat eenó Rubriek voor vrouwen die raad vragen, of raad weten voor alle grote en kleine huishoudelijke en gezinsproblemen. minimin. „Zij Dat is een Indische, dat kun je 20 zien, neen, dat kun je merken aan ALLES Hoe vaak horen we die opmerking, en meestal leggen we ons bij die verklaring neer ook. Je kunt het inderdaad aan alles zien en merken dat ze Indische is. Maar... wat is ALLES? Als men moet specificeren dan komt onze be wering vaak op losse schroeven te staan. Wat zijn nu werkelijk de karakteristieke eigen schappen van een Indisch meisje, de uiterlijke, de innerlijke? Zo maar iets zeggen, met aplomb, dat iedereen er half of helemaal over tuigd van is? Gemakkelijk, maar je ontdekking motiveren Denkt U alstublieft niet dat ik hier probeer de superioriteit van het Indische meisje boven andere rassen zwart op wit te laten stellen. Ik ben alleen zo erg benieuwd naar dat ..alles" en ook naar uw opmerkingsgave. Omdat ik aanneem dat U Indische bent of zolang temid den van Indische mensen hebt gewoond en geleefd dat U ze beter kent dan welk ander ras ook, daarom vraag ik het U. Net als onze andere „eerlijk gezegd" reacties kan ook dit keer een interessant, leerzaam, humoristisch artikel ontstaan uit alle binnen gekomen antwoorden. Nogmaals, het is hele maal niet mijn bedoeling om met mijn vraag Dit is Errol van Roon met zijn bond Tip pie, die al even levenslustig en ondeugend de wereld inkijkt als zijn kleine baas! Kom, Papa's en Mama's, U heeft vast ook nog wel een leuke foto liggen van uw kleine „bibit"waar U zo trots op bent. Als de foto duidelijk en scherp genoeg is om te laten clicheren, plaatsen wij die in Myana. Stuurt U ons een kiekje op? Liefst met onder schrift, maar in ieder geval met naam en leef tijd. En volledig adres natuurlijk voor het geval U de foto teruggestuurd wilt hebben. In Paramaribo. Omdat Roy pas 4 jaar oud is, moet zijn oudere broertje Hubert hem elke avond het „Onze Vader" voorzeggen. Samen geknield voor hun bedjes met de handjes ge vouwen, begint Hubert: „Onze Vader die in de hemel zijt, enz." Braaf zegt de kleine Roy het hem na, totdat Hubert zegt: „Geef ons heden ons dagelijks brood". Roy: „Geef ons heden ons dagelijks brood, maar ook krentebol en lollie en switie (Surinaams voor snoep!" B. JANKI-VAN L1TH Malle opmerkingen of grappige readies van 1IU' kinderen hoort U ongetwijfeld ook raak. Toe, schrijft U ze eens op en stuurt U ze naar Myana, dan kunnen anderen ook lachen! Nog steeds vanaf 7.30 tot 18 uur voor beter kapwerk voor prima parfumerie voor perfecte schoonheidsverzorging FREDERIK HENDRIKLAAN 160 DEN HAAG Telefoon 55 30 55 een stroom van loftuitingen op het Indische meisje te laten neerdalen. Eerlijk zijn in de omschrijving van het goede en het slechte, wie weet laten we ons op onze oude dag nog netjes bijschaven. Wie weet is onze teen-age dochter als ze straks onze meningen leest erg verrast over haar eigenschappen die ze juist dacht weg-geassimileerd te hebben Schrijf uw mening en het antwoord dus op deze twee vragen: 1. Waaraan kunt U zien dat een meisje Indische is (Ind. vader of moeder) of in Indië geboren en getogen is? 2. Welke zijn de innerlijke kenmerken die meer nog dan de uiterlijke, haar anders doen zijn dan de Hollandse, Franchise, Duitse, Engelse etc. Schrijf uw antwoord aan: Lilian Ducelle, P.O.B. 137 Whittier, of: Lilian Ducelle, Pr. Mauritslaan 36, Den Haag. Uw brief moet uiterlijk 30 maart bin nen zijn Al bent U helemaal niet zo gek op gymnas- tiek-oefeningen, hier is een oefening die ik U moet aanbevelen als U aanleg hebt voor, of last hebt van spataderen. In Indië nooit last van gehad, in Holland schijnen vele dames ineens last te krijgen van gezwollen aderen. De kou, te lang staan, te zware vuilnisbakken dragen etc. Een dame vertelde me dat haar dokter haar had aangeraden iedere ochtend voor het opstaan, 's-avonds voor het slapen, maar als het enigszins kon ook door de dag deze oefening te doen: Op de rug liggen, benen omhoog en dan een paar minuten in de lucht trappen. Voor de ouderen is dat „fietsen" met de handen onder de rug waar Lien Dreese het 's-morgens vaak over heeft, misschien bezwaarlijk, maar dit is gewoon benen omhoog en de druk korte tijd opheffen. Het moet werkelijk heel goed hel pen, proberen toch? Meng door een paar lepels mayonnaise eens een lepel soep in poedervorm (uien-kerrie-, of andere smaak waar géén vermiccelli in zit). Het mengsel vormt een smakelijke „dip" voor onze borrel-zoutjes. In Amerika koopt men deze soorten „dip" kant en klaar of mengt ze zelf aan met - sour cream, een verrukkelijke soort zure slagroom die jammer genoeg in Holland niet gemaakt wordt. Maar met mayonnaise gaat het ook. Wist U dat bevroren eieren weer genietbaar worden als men ze in koud water legt waarin op 1 liter ca. 2 eetlepels zout zijn opgelost? Groente houdt bij het koken haar groene kleur wanneer men de pan niet afdekt Uw rode kool wordt sneller gaar, wanneer men hem eerst alleen met suiker kookt en azijn of citroen pas aan het einde erbij mengt. welke rubrieken we in de afgelopen anderhalf jaar van het bestaan van „Myana" gehad hebben? Voor dit lustrum-nummer laat ik allemaal nog eens de revue passeren. Welke rubrieken vielen het meest in de smaak, aan welke leverde U zelf bijdragen, weet U het nog? Zullen we ze voort zetten Ik zit wel een eind van U af, maar apa boléh boeat, met uw hulp kan het, ajo! L. D. 31

Tong Tong | 1963 | | pagina 31