Aruba helpt NASSI 1001 AVONTUREN met de soetil WAROENG SOEBOER u Déze taak is volbracht Eerst even bedankje doorgeven van Paula Schrijn in Artesia California. Ze heeft de Bika Ambon volgens het recept van mevr. van Slooten nagemaakt en het was volgens haar prima! Een beetje zachter dan de hid. bika, maar dat kan aan het meel gelegen hebben. Mevr. Schrijn is een kookfenomeen hier, ze maakt de zaligste taarten en gerechten. Dus mevr. v. S. Uw Bika: goedgekeurd! Dan vroeg een dame me een hele tijd geleden om de goede samenstelling van ongol-ongol. Gunst dacht ik, zo gemakkelijk, hoe kan dat nou mislukken? Maar toen ik het probeerde kreeg ik ook onmogelijke klieders. Paula gaf me toen haar recept. Proberen maar weer! ONGOL-ONGOL 1 ons maizena 1 liter water 4 st. goela djawa (de hoeveelheid van ongeveer 1 kopje basterd suiker) 4 afgestreken lepels stijfsel meel geraspte klapper. De ongol-ongol koken, koud laten worden en bijna hard gewerden, lepelsgewijs door de klapper wentelen. Koud wegzetten. Kan ook wel eerst hard laten worden en dan in stukken snijden en door de klapper halen. Mevr. X (ik ben uw naam kwijt) probeert U het en geeft U bericht als het gelukt is? Ik moest toch even aan de kou bij U denken toen ik dit recept van een warme juice drank zag. Wat kun je eigenlijk voor warms drinken in Holland behalve koffie en chocola? Kopje bouillon, thee? Ik herinner mij dat mijn moe der op koude winteravonden (ik woonde als meisje in Frankrijk) vaak gekruide wijn maakte Heerlijk! Gewone rode tafelwijn (in Frankrijk vooral toen erg goedkoop) opkoken met sui ker, een pijp kaneel, twee kruidnagels, een schijf citroen. Zelfs de kleinste kinderen moch ten het drinken (als ze het lustten). Je werd er heerlijk warm van en kon er lekker op slapen. Er is nog een ander recept van krui denwijn met djahé en peper. Maar die vind ik te kruidig, deze is zoet-geurig. We gebruikten deze wijn ook als saus bij de broodpudding. Maar nu die warme juice drank. 4 kopjes appelsap (appeljuice is geloof ik niet te krijgen in Holland) 2 kopjes ananas juice 4 kruidnagels Suiker naar smaak. De juices en de kruidnagels even opkoken. Warm serveren en pas in de glazen suiker naar smaak bijdoen. Slamet Dateng Koningstr. 16, Den Haag, tel. 60 41 42 HET ADRES waar U lekker en goed koop INDISCH kunt eten. ELKE DAG VERS. Ook kant en klaar mee te nemen. Geopend dagelijks van 10-10 uur. Zondags van 2-10 uur. Van de Secretaris van het NASSI-comité, de heer E. den Hamer kregen wij een brief uit Aruba ter inzage, waarin verslag werd uitge bracht aan de daar gehouden NASSl-bazaar Met genoegen laten wij bieronder een paar fragmenten volgen, als een treffend staaltje van wat een paar gewone huisvrouwen met eenvoudige middelen en een warm hart kunnen bereiken. Onze grote waardering en bewonde ring gaan hierbij! REDACTIE ...Zoals U weet waren de plannen de NASSI- bazaar in oktober te houden, doch door de komst van Indra Kamadjojo hebben wij het verzet tot 10 november en het eindigde pas op 1 december met een klein dansavondje. Gezien het „onder-ons-bazaartje" kan ik U zeggen, dat wij er zelf erg tevreden over zijn. Met „onder-ons" bedoel ik geen propaganda in dagbladen, enz. Drie vriendinnen en ikzelf hebben diverse artikelen genaaid en bij mij thuis aan vrienden en kennissen tentoongesteld en verkocht. De opbrengst is totaal 500. Ned. Crt. geworden. Het is een proef van ons geweest, aangezien wij hier nooit zo iets heb ben gedaan en daarom vinden wij het een suc ces. De eerste drie dagen reeds waren we uit verkocht en we waren zelf zo enthousiast, dat wij tot 1 december zijn doorgegaan met nabe stellingen aan te nemen. U kunt begrijpen dat we wat afgenaaid hebben... ..Ingesloten enkele foto's van onze bazaar. Hier ziet U dan diverse artikelen die wij ver kocht hebben. De meeste artikelen werden gemaakt door de vier dames die U op een van de foto's ziet staan. Ook de twee lampekappen zijn handbeschilderd door de heer Piet Alkema. Eén met een Arubaans landschap en de andere met een wajangfiguur. Op het dansavondje werden Indische hapjes verkocht, zoals lem- pers, loempia's, saté, rempèjèh, tjendol en stroop soesoe. Het feest heeft tot 5 uur 's-mor- gens geduurd in onze oude Indische stijl. Wij hopen zolang NASSI ons nodig heeft, over enkele maanden weer eens iets te organiseren... Mevrouw G. v. d. SMITTE Oranjestad, Artiba. Boven: De vier dames die het initiatiep namen voor een NASSI-bazaar in Aruba en een prach tig resultaat behaalden. V.l.n.r. Pop Maas, Rita v. d. Smitte, Lucy Kleisen en Nini Rugebregt. Onder: Hier ziet U een deel van de grotendeels zelf gemaakte artikelen op de N ASSl-bazaar in Aruba. In ons nummer van 28 februari vertelden wij het U reeds. Wij hebben geen kalenders meer. Geen Keuken-kalender en ook geen Bal'.-kalender meer. En zelfs de eerste druk van de Verjaardag-kalenders is helemaal uitverkocht. Voor deze Verjaardag-kalenders echter, is het risico geno men van een tweede druk, in een wat kleinere oplaag. De eerste exempla ren zullen reeds de volgende week van de pers komen en voor U beschik baar zijn. Let dus op de aankondigingen daarover in de eerstvolgende nummers van Tong-Tong En nu een laatste woord naast ons woord van dank aan allen die kalenders bestelden. Alle bestellingen die wij per briefkaart, per telefoon, per giro of per postwissel ontvingen zijn voor zover onze voorraad daarvoor toereikend was nu uitgevoerd. Aan een ieder van wie de bestelling niet of niet in zijn geheel kon worden uitgevoerd, is daarvan bericht gezonden. Heeft LI geen bericht ontvangen, wil dan per briefkaart om uitleg vragen. Fouten kunnen gemaakt zijn, maar zij zullen gegaian- deerd worden hersteld. Onze administratie is op het ogenblik druk bezig om de gelden pei postcheque te restitueren voor de kalender(s) die niet meer geleverd konden worden. Dat zijn er helaas vele, vele honderden. Daar gaat tijd in zitten. Dat begrijpt U wel. Word dus niet direct ongeduldig als de terugbetaling U niet onmiddellijk bereikt. Bedenk dat ook de Postcheque en Girodienst zo snel niet meer werkt. En dan, hooggeachte Tong-Tonger: in onze harten gloeit nog steeds die dank na voor uw belangstelling, voor uw medeleven en voor uw mede werking bij een avontuur, dat wij niet licht zullen vergeten. ELLEN DERKSEN ROGIER BOON Den Haag, 15 maart 1963. 15

Tong Tong | 1963 | | pagina 15