OUDENBOSCH R IJ S T eigen geld f 3000.— f 97.— per maand Nederl. Orchideeën Vereniging H. VAN KRALINGEN 79 ets per kilo HET RIJSTTAFEL- VERKOOPKANTOOR GELD BESCHIKBAAR! J. M. VAN EXEL's Schoenhandel alleen Reinkenstraat 29 Den Haag - tel. 33 21 17 Specialist in exclusieve dames- schoenen met hoge of lage hak in de allerkleinste maten. vanaf maat 32 i START-RITE Vervolg van pag. 20) De koelies? Die kregen twee koeien, want voorlopig vonden wij het welletjes, al was P. er heel erg trots op met de lichtbak een tijger te hebben geschoten, terwijl hij bovendien hierdoor nog aan het odium had kunnen ont snappen om met een lichtbak op herten te gaan schieten! Natuurlijk maakte ik er hem op attent, dat hertenogen blauwachtig oplichten en tijgerogen enigszins roodachtig, hetgeen hij had moeten weten na mijn uitvoerige theorie, voor wij op jacht gingen. Waarop P. stijf en strak vol hield, dat hij dat heel goed had geweten, maar niet had gedacht, dat die kerels zó zouden schrikken, want dan had hij hun wel gewaarschuwd. Hij was het wel van plan ge weest, maar op dat moment kon hij zich het maleise woord voor tijger niet meer herinneren. En later, dacht hij, dat de tijger niet goed geraakt was, ofschoon dat natuurlijk onzin was en hij beter nad moeten weten, inplaats van zich de stuipen op het lijf te laten jagen door hun gegil en mijn handelwijze. Waarop ik toe gaf, dat hij waarschijnlijk nog gelukkiger was, dan het pas uitgekomen handschoentje, dat een levensgrote koningstijger in de vrije natuur te zien kreeg, een fantastisch grote olifant de weg zag oversteken vlak voor de auto, bijna op een grote slang ging zitten, van een stoel viel door een aardbeving, door het huis zakte omdat de termieten de vloer in één nacht hadden opge geten en een baby kreeg, alles binnen één jaar! C. H. VERHUIZINGEN INTERNATIONAAL MEUBELTRANSPORT VERPAKKINGEN Komeetweg 17 Den Haag Telefoon 39 47 85 - 72 04 23 Type Patna, hele korrel, prima droog kokend. Nu veel voordeliger bij aankoop per baal (ca. 50 kg.) tegelijk, recht streeks van de importeur voor Levering franco thuis; betaling bij af levering. Voor LI, H.H. wederverko pers, pension- of restauranthouders hebben wij een zeer speciale prijs bij kwantum-afname. Stuur vandaag nog een briefkaart aan: Postbus 1064, Den Haag. Instelling van Openbaar Nut ex. art. 123 AW. verstrekt leningen, ook tot grotere bedragen, op Indonesische pensioenen, alsmede aan alle groepen van actief die nend overheidspersoneel. Discrete behan deling. Spreekuur vertegenw.: woensdag en vrijdagavond v. 7-10 uur. Stuyvesantstraat 250, Den Haag, Tel. 724367. ii,iiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiif voor smalle kindervoeten immuunml (Vervolg van pag. 8) Segooh, Djét, Tingting, Manooh, Tèklèh. We besluiten met de bijnamen Katoh voor v. d. Broek en Tioet voor een jongmens dat eens toen het heel stil was in de klas Een buitenstaander die zonder hiervan te weten in een reünie van Oud-Steurtjes belandt, schrikt zich telkens „het heen en weer" als hij achtenswaardige heren elkaar vreugdevol hoort begroeten met de meest schokkende „scheldwoorden" en ziet dat de slachtoffers dan niet verbolgen maar uitermate vertederd kijken. Hier komen wij op een kernpunt: wat dierbaar is (en mooi) aan alles wat Indisch was en is, is het ON-vormelijke. Het „gewoon zijn". Dus: vrijheid hebben, armslag hebben. Onder onze lezers zullen er toch wel ettelijke zijn ,die bij het lezen van dit artikel weer wenkbrauwfronsend zeggen: „Maar het is on- Hollands en on-grammaticaal, dus fout. Rode streep eronder. NulMaar wie in de Holland se gemeenschappen komt in Amerika, in Suri name en de Antillen en wie weet waar nog meer, die denkt zo model niet meer. Die is blij en trots veel Nederlands waar te nemen tussen andere talen. Die ziet verder alleen maar mensen, en geen modellen. En wie dan naar Holland terugkeert en luistert in elke tram, naar elk radioprogramma, die vraagt zich af: waar is toch dat model-Neder lands waar zo krampachtig aan vastgehouden wordt als „kenmerk van waar Nederlander schap"... Ah, hier in Tong-Tong geven wij naast 95% zuiver Nederlands (lees er élke Tong-Tong maar op na!) vijf procent aan de Nederlanders van ruimer en vriendelijker natuur, die echt lekker huiselijk een woordje hier en daar nog eens krom willen trekken of er als Pa ge noeglijk om kunnen lachen. Dolf Verspoor zei me eens in een per ocfê dat ik bijzonder heftig om veel „fouten" werd aangevallen: „Laat je niet kennen ,Tjalie! Jouw Tong-Tong is een door-en-door menselijk blad en dat is after all het mooiste wat je hebben kan". Als ik zo aan m'n Steurtjes denk, en aan m'n kleine boengs en aan m'n vele grote en eenzame boengs, ja ja, laten we het zo houden. Volmaaktheid... isk-tsk-tsk, het is zo dood, weet je! TJALIE ROBINSON In aanbouw fraaie middenstandswoningen met voor- en achtertuin, eventueel met garage. Bij (geen verdere kosten) bedraagt de maandelijkse betaling 102. Bij 4000.eigen geld Oplevering zomer 1963. Eigen grond vrije vestiging. lnl: NIJBOUW N.V., Willemsparkweg 211, Amsterdam-Z., tel. 020- 72 60' Utrecht 030-25794; Dordrecht 01850-5884. Denkt U nog wel eens aan uw vroegere kweek van Anggrek Boelans of Larats? Wilt U zelf uw orchideeën weer kweken, nu in huis of in een kastje? Wordt dan lid van de door storting van 10.op postrekening no. 191.191 ten name van de penningmeester der Vereniging, Houtweg 72, Loosduinen. Dan ontvangt LF: 6 x per jaar het 2-maandeltjks orgaan ORCHIDEEËN" met interessante artikelen, foto's, cultuuraanwijzingen voor liefhebbers, adressen van leveranciers, enz. een ledenlijst. U kunt boeken lenen uit de bibliotheek van de vereniging over orchi deeën en orchideeëncultuur. Deelnemen aan excursies en lezingen. Stel niet uit, maar doe het nu. Het reeds verschenen februari-nummer wordt U na ontvangst van uw remise direct toegezonden. 21

Tong Tong | 1963 | | pagina 21