1001 AVONTUREN met de soetil KOKKIES Rijstwinkels VOOR ONZE BIBIT Tante Mieke Hier volgt een recept van mevrouw Deketh uit Venezuela. VENEZOLAANSE FRIKADEL 11/2 pond gehakt 1/3 kopje broodkruim in melk geweekt 1 eetlepel fijngehakte peterselie 2 eetlepels geraspte kaas 2 eieren even licht kloppen) 11/2 ui, fijngehakt 1/2 kop olielmargarine 2 geschilde en in kleine stukjes gesneden tomaten t/2 kopje soep-bouillon; meel. Knijp het broodkruim flink uit. Meng het gehakt met dit broodkruim, peterselie, eieren, kaas, zout, peper en notemuskaat. Fruit t/2 ui in 4 eetlepels olie cn voeg dit bij het ge hakt. Fruit in de rest van de olie de rest van de uien, voeg hierbij de tomaten, bouillon en wat peper en notemuskaat; laat alles 3 tot 4 minuten langzaam koken. Maak van het gehakt een langwerpige vorm. Rol dit door het meel en doe dit gehakt in de pan met saus. Pan sluiten en langzaam koken ongeveer een uur. Als het gehakt gaar is wordt dit op een bord gedaan met de saus er omheen. MAKREEL MET EI 1 blikje makreel naturel y2 tot 1 ui 2 tl 5 eieren een paar teentjes knoflook Wat boter of margarine. Nootmuskaat, zout, suiker, evt. peper. De ui en knoflook snipperen en in een wadjan of braadpan fruiten in de boter of margarine. Nootmuskaat (niet te weinig) zout en suiker toevoegen; de losgeklopte eieren erbij doen en het geheel even goed dooreenmengen. Lekker voor bij de rijst zowel als op brood. WIES OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O Iedereen weet het, KOKKIE verzendt O O alle rijsttafelartikelen naar binnen- en 0 O buitenland. Enkele voorbeelden: 1 liter ketjap (dus bijna 2 grote flessen) in gesoldeerd blik (kan niet kapot dus) naar Amerika, inclusief vracht kost slechts 11.70. Zelfde blik doch SUPER kwaliteit. 12.90. Spekkoek, gewicht ca. 7 ons, van Oma Tio (dus djempol) naar Ame rika inclusief vracht 13.25. Witte de Withstraat 128 - Tel. 89438 Slotermeerlaan 125 - Tel. 13 03 62 AMSTERDAM-W. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Lieve allemaal, Hoera1 W|e hebben weer een nieuw vrien dinnetje in onze Bibitkring. Mag ik haar aan jullie voorstellen? Annemarie Bardonauw, 9 jaar oud. Fijn, Annemarie, dat je besloten hebt om met ons mee te doen. Maar wat jam mer toch, dat je nü pas ontdekt hebt, dat er een hoekje voor de kinderen in Tong-Tong bestaat, anders hadden we al veel eerder van je gehoord. Ons hoekje bestaat namelijk al vanaf augustus verleden jaar. Eerst een paar maanden in èlk nummer, toen slechts in het laatste nummer van de maand. Nu weet je het dus, en zul je ons dan ook vaker schrijven? Gezellig zal dat zijn, want je kunt aardig bab beltjes houden heb ik aan je eerste brief gemerkt. Zo, dus je mama vindt de winter niét leuk en jij wel. Nu, ik denk dat een hele boel mamma's het met jouw mamma eens zijn en een heleboel kinderen weer met jou. Maar nu laten we de winter achter ons, hoor, en we leven vooruit naar de lente en zomer. Je geeft me een echt vakantiegevoel als je nu al van die plannetjes maakt van naar het strand te gaan, en naar de bossen en de heiHeerlijke tijd zal dan aanbreken, zeg! O, o, nu vraag jij ook al of er een een foto van Tante Mieke in Tong- Tong komt, en Alex van der Worm vroeg er laatst ook al om. Vinden jullie het dan niet grappig om een geheimzinnige ongekende tante te hebben? Dan kunnen jullie je die net zo voorstelen als je zelf wilt. Weet je wat, pro beer maar eens een tekening te maken van hoe je dénkt dat tante Mieke er uit ziet. Doe er maar flink je best op. Ik ben erg benieuwd hoor. Alex, wat verschrikkelijk naar, dat er met die gladheid zoveel ongelukken bij jullie op school zijn gebeurd. Hoe is het met dat kapotte oog van die klasgenoot van je afgelopen? Hij kan er toch nog wel mee zien, hè? Ja, het ijs geeft jullie veel pret, maar o wee, als je niet uitkijkt of te hard gaat, daar komt dikwijls narigheid van. Mensenkinderen, wat heb jij al veel suikerzakjes gespaard. 621 precies. Heb je ze allemaal mooi ingeplakt? Ja, dit waren de twee enige brieven, die tante Mieke in de afgelopen tijd gekregen heeft. Waar blijft mijn hele groep nou? Ik heb elke dag twee maal vergeefs in de brievenbus ge keken. En dan dacht ik een beetje teleurge steld: ,,Ach, Yolatida Geldtmeyer, ben je zó druk aan het handballen, korfballen, of judoën, dat je niet meer tijd kunt vinden voor een briefje? En mijn beide Steurtjes, Patricia en Liesbeth? Ik mis jullie gezellige brieven, zeg. Ook Carla Bagmeyer's lange soerats hielden ineens op. Druk voor het Paasrapport bezig, Carla? En de drie broers Benjamins? Wie van jullie kimt er het eerst weer in zijn penhou der? Nog niets uit Amerika gehoord, jongens? Peggy van der Worm, gaat jouw briefwisseling met Vivian nog prettig door? En Renske, maak je weer eens een mooie tekening of brief voor tante Mieke? Ronny van der Mark heeft het zeker erg druk met zijn postzegelverzame- ling, hè? Heb je er veel bij gekregen? En hoe is het met Ingrid en Pierce van Schepda'èl Nog steeds dromend van Tretes, Ingrid? Heeft Inez Senstius van der Meulen eigenlijk ooit contact gekregen met het meisje uit Zwitser land aan wie ik haar adres had doorgegeven? De zusjes Buiteling in Paramaribo krijgen gauw weer eens 'n brief van tante Mieke, hoor. Jullie zijn zeker weer hard aan het werk voor school, huis en tuin. Noes Maurenbrecher, ik hoop en verlang echt, dat er van jou weer zo n heerlijke lange brief onderweg is. Je hebt me heus nieuwsgierig gemaakt naar jullie omge ving in Nieuw Zeeland. Vertel maar zoveel als je wilt over de natuur bij jullie. Ik kreeg bepaald zin om ook wilde geiten te vangen! Maar wat moet ik er mee in een Hollandse flat-etage En dan onze Creutzbergjes in California. Hoe gaat het toch met jullie allen sinds de ver huizing naar Los Angeles? Was het een grote reis? En hebben jullie die helemaal met de caravan gemaakt? Tante Mieke hoopt toch zo, dat mamma Creutzberg eens een klein ogen blikje tijd zal hebben om er iets van te ver tellen. Maar we begrijpen best, dat jullie allen het natuurlijk heel erg druk zullen hebben gehad die eerste tijd na de verhuizing. Zijn jullie nu al een beetje gewend aan de nieuwe omgeving? Geniet maar lekker van de zon, hoor. En nu wou tante Mieke eigenlijk een klein stukje voor de vaders en moeders schrijven, tenminste die, die ook wel eens ons hoekje in kijken. Lieve vaders en moeders, die dit lezen, graag wilde ik uw hulp inroepen. Het is mij geble ken dat een heleboel kinderen niet op de hoogte zijn van het feit, dat er een kinder boekje in Tong-Tong is. Zou U voor mij eens kunnen nagaan of uw eigen kinderen hiervan reeds kennis genomen hebben, en informeren, wanneer dit wèl zo is, wat zij er dan aan vinden mankeren, of mijn briefjes hen niets te zeggen hebben, of zij liever iets anders er voor in de plaats zouden hebben, en zou U hen dan willen zeggen, om hun oordeel of mening dan zelf aan mij voor te leggen per brief? Vaders en moeders, dank voor uw medewerking en bereidwilligheid. En nu praat ik weer met mijn bibitplantjes zélf. Ik wilde jullie iets aardigs vertellen. Tante Mieke heeft n.l. behalve van jullie, ook wel eens een paar keer brieven van ouderen gehad. Eén dame had gelezen, dat tante Mieke als kind in Tjimahi had gewoond, en dat was aanleiding om ook eens aan me te schrijven omdat zij er óók vandaan kwam. Nu hebben we een leuke briefwisseling samen. In Tjimahi hebben we elkaar helaas niet gekend, maar er is nü een prettige, warme vriendschap ont staan, en over een poosje hopen we elkaar persoonlijk te ontmoeten. Grappig, niet? Nóg een mooi contact kreeg ik met een dame van juist 75 jaar. En ook daar heb ik een heel prettige correspondentie mee. Deze dame ken de mijn ouders nog van Medan, toen tante Mieke nog een heel kleine peuter was. We hebben nooit meer van elkaar gehoord, tot nu toe, toen zij mijn naam in Tong-Tong las, die haar bekend voorkwam. Is het niet enig, hoe Tong-Tongers de weg tot elkaar kunnen vin den? Vriendschap is iets heel moois, jongens en meisjes. Heb je daar wel eens over nage dacht? Echt goede vriendschap gaat door dik en dun, tot over de verste grenzen heen. En ze verspreidt een warmte als van de zonzelf. Dag lieve kinders. Hartelijke groeten van TANTE MIEKE 14

Tong Tong | 1963 | | pagina 14