In zo n huis zou ik willen wonen "I" In Renembrance Gerda Meli Hillebrand r©*®, Maleise pantoen n BORN: October 21, 1934, Indonesia PASSED AWAY: March 9, 1963, Gardena, Cali fornia INTERMENT: Valhalla Memorial Park. „Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, 1 will fear no evil; for thou art with me... Surely, goodness and mercy shall follow me all the days of my life, and I will divell in the house of the Lord forever" flRSBr' Psalm 23. Dit staat op het kaartje, dat ik in mijn hand houd. Gerry liet het achter aan familie en vrienden, die haar een laatste groet kwamen brengen in het kapel te Inglewood, California, waar ze opgebaard lag. Ze was niet zo maar een jong vrouwtje, dat het leven ongemerkt kon verlaten. De lange stoet, die haar naar haar laatste rustplaats in Hollywood bracht en waarvoor het verkeer op de freeway verschillende malen moest wor den stopgezet, openbaarde hoevele vrienden zij had veroverd met haar warme, gevoelige zang stem, maar vooral met haar zonnige persoon lijkheid. Zij behoorde tot de vele Indische pioniers, die de laatste 5 jaren Z. California binnenkwamen om een nieuw leven op te bou wen. Zij was één met alle kwaliteiten daarvoor. Nu laat zij haar man, Mike, en haar dochtertje, Carmen, achter om te slagen. Wij wensen hun de kracht toe om dit, na het grote verlies, te kunnen doen. Als wij ons Gerry voor de geest halen, dan zien wij haar staan op een podium voor de microfoon, op de achtergrond een orkest: „The Thunderlights The Thunderlights zullen nog vele malen spe len, doch zij kunnen niet meer het akkoord inzetten, dat harmonieerde met Gerry's speciale stem. Ze zong voornamelijk in The Tropical Club. Ze zong ook voor de voetbalclub „Thor". Voor mijn club, The Amerindus, zong en danste zij. Als zij in The Tropical Club was. kwam zij altijd even aan de koffietafel om te zeggen: „Dag mevrouw..." met die intonatie- in haar diepe alt, dat je verlangde te antwoor den: „Dag schat...". Wij zullen het nu zonder haar innemende stem moeten doen. Gerry Hillebrand had ook haar sporen in- Europa verdiend. Zij zong voor Radio Luxem burg en Radio België. In Holland werkte ze- dikwijls samen met de bekende Limburgse zanger Frits Rademacher. Haar ouders, die in Holland wonen en die zij in november van het: vorige jaar nog heeft kunnen opzoeken, kun nen wij alleen troosten met de woorden: „Wij hebben haar verloren, doch veel aan haar gewonnen, want zij heeft zoveel achtergelaten- om blij mee te zijn". Rusteloos was ze als een mooie, exotische vlin der. En het was haar rusteloze bloed, waarin een vijand in hinderlaag lag, waartegen de wetenschap nog geen strijdmiddel heeft gevon den, dat haar vleugels lam sloeg. De band, die de groep waartoe zij behoorde,, gebonden houdt, vertoont nu een lege zetting. Een kostbare steen is weggevallen. Niet om verloren te raken, doch om een onvergankelijke- zetting eeuwig te vullen en te sieren. „Lieve Gerry, rust in vrede, wij zullen je niet vergeten". PEGGY BREEDVELCr (Inglewood, California) Gerry Hillebrand in The Tropi cal Club, Los Angeles in ,,A song to Hawaii". 1 blokkendoos van 6 hoog. Er is altijd een tuintje voor, een tuintje achter. Veel huizen hebben zelfs een behoorlijke achtertuin. Zoals, dit huisje dat U hier op de foto ziet. Zijn het geen heerlijke huizen, bijna zoals we ze in Indië kenden? Een voorgalerijtje, klimop, een paar planten. Aan de straatkant enorme avo-. cadobomen. Alle straten in de buurt waar ik woon hebben de avocado als schaduwboom. De vruchten zijn voor iedere liefhebber die langs kpmt. Deze huisjes zijn oud. Ze hebben niets „gla morous", evenmin als hun bewoners. In allebei wonen oudere mensen. Toen Roy Steevensz die foto maakte stopte een van de inwoon sters met haar auto voor het huis. Ze wachtte tot we uitgefotografeerd waren en reed toen binnen. Een eenvoudig vrouwtje van een jaar of 70 in een oude Chevrolet. Ze raapte een paar kranten uit de tuin op (kranten worden hier in de tuin gegooid, niet gebust) en zette de tuinspioeiers aan. Toen ging ze op de porch in een schommelstoel zitten schommelen. Tevreden genietend van de koele schaduw, het zachte gefluister van de waterdruppels op de struiken. LILIAN DUCELLE Kalau toean moedik ka-oeleoe, Tjarikan saja boenga kembodja. Kalau toean mati dahoeloe, Nantikan, saja dipintoe sorga. Als U, meisje naar het binnenland gaat, zoek dan een kembodjabloem voor mij. Als U eerder sterft, wacht mij dan aan de hemelpoort) Dari mana hendak kamana? Tinggi roempoet dari padi. Tahoen mana boelan jang mana? Hendak kita berdjoempa lagi. Vanwaar kom je. waar ga je heen Gras is hoger dan de rijst. Welk jaar, welke maand? zullen wij elkaar weer ontmoeten? ingezonden door L. C. H. O Een verzuchting die je hier in Amerika bijna doorlopend slaakt als je door de stad of buiten de stad toert. Allemensen, wat een heerlijke huizen hebben ze hier. Na 8 jaar opgesloten te zijn geweest in een stenen blokkendoos met uitzicht op vele andere blokkendozen, géén tuin, géén bomen voor zover het oog reikt en ijskoude betonnen trappen voor je in de blok kendoos kunt, is het wonen in een huis voor mezelf, met een tuin met bomen en iedere dag de zon, voor mij een stapje nader tot het paradijs. Nèen, tevreden ben ik nog niet helemaal. Het huis waar we nu in zitten blijkt toch weer te klein, we hebben een extra kamer nodig voor kantoor, de kinderen willen een grasveldje waarop ze kunnen ballen en onze auto wil een garage en niet alleen een parkeerplaats. Zoeken naar een ander huis. Je kunt verhuizen zo veel en waarheen je maar wilt, huizen ge noeg. In alle prijzen. Als je maar goed zoekt. Ieder mens heeft echter zijn eigen restricties. De meeste vrouwen willen het liefst in de buurt van een winkelcentrum wonen. Ben je niet altijd afhankelijk van manliefs auto. De kinderen willen in de buurt van de school en sportterrein zitten. Alleen manlief heeft meest al niet veel wensen. Als zijn auto maar in orde is en die hem geregeld naar en van zijn werk kan brengen. Ik ken van die lieve mannen die 2 uur van hun werk in de stad afwonen omdat het gezin happy is in een huis buiten Wie in Holland gewoond heeft in de stad kan hier zijn geluk niet op. Je bent hier „buiten" ook al woon je praktisch in het centrum. Althans vergeleken bij die Hollandse Deze foto trekt herinneringen op aan Tempo Doeloe. Wie zon nu niet in zon huis willen wonen Ook al is het wat oud? Ik herinner me nog zo goed ons eigen huis, met bomen in de tuin. s-Morgens kwamen de vriendinnen en dan zaten we heerlijk in de schaduw te genieten tan koek en koffie, door de djongos opgediend en ngobrol natuurlijk'. Eren verder lag de baby zoet in de box te spelen. Voor ons is dit nu wel voltooid verleden tijd"IKS Foto: Roy Steevensz 16

Tong Tong | 1963 | | pagina 16