8 VOOR ONZE BIBIT Tante Mieke oooooooooooooooooooooooooooo o KOKKIES Rijstwinkels o Mijn lieve Bibits, Wat heerlijk, dat onze kleine kring van Bibit- plantjes toch weer een pietseltje wijder gewor den is. Er zijn er weer drie bijgekomen, Ingrid Belle en twee kinderen van Olden, Martin en C. Wat betekent die C. nu wel? Je vergat om je hele naam te schrijven, C-tje. En tante Mieke maar raden, hoe je toch verder heet en of je een jongen of een meisje bent: Christiaan of Christine? Carolus of Caroline? Cornelis of Cornelia? En zo maar door. Schrijf je het nog even? Misschien wil zus Erna je weer helpen met de brief? Jullie zijn wel een groot gezin, hè? Daarom kan ik het mij haast niet voor stellen, dat je je altijd verveelt. Hoe kan dat dan? Er is dan toch altijd wel iemand om mee te spelen? En houd je niet van lezen of teke nen, plak- of knipwerk? Ach, er zijn altijd duizend en een dingen die tante Mieke wel zou willen doen, ik geloof, al zou ik 100 jaar worden, dan zou ik me nog niet hoeven te vervelen, ik kom gewoon tijd te kort om alles te kunnen doen wat ik zou willen. En Martin, ik moest echt eventjes lachen om jouw brief. Je schrijft: „Ik kan niet stilzitten en daarom ga ik in de weilanden om eieren te zoeken". Dat vind ik grappig. En wat doe je dan als er geen eieren meer zijn? Een geluk, dat jullie weilanden in de buurt hebben. Wat zou je moeten doen als je eens midden in een grote stad in een flatgebouw woonde? Dit is maar een mopje, hoor, Martin, ik weet best, dat je dan wel wat anders zou verzinnen om niet tehoeven stil te zitten. Ik heb zelf een paar dochtertjes, die ook heel moeilijk rustig kunnen zitten. Zelfs als we aan tafel zitten, om te eten, zien ze nog kans van de stoel te vallen en een gekneusde schouder op te lopen. Alleen als de jongedames een boek in handen hebben gaat het een tijdje goed met dat stil zitten. Zo lang ze het verhaal niet uit hebben horen en zien ze ook helemaal niets anders. Hou jij niet van lezen? O zeg, Martin, als jullie weer eens schrijven mag je gerust allebei brieven in één enveloppe doen hoor. Het is heus niet nodig, dat broertjes en zusjes aparte enveloppes gebruiken, als ze gelijktijdig een brief aan dezelfde persoon schrijven. Ik vind het grappig, dat er nou ook Bibits in Gronin gen met ons meedoen. En dan Ingrid Belle, met haar schitterend PaasrapportEn je had nog wel „zo in de zenu wen" gezeten dat je achteruit gegaan was! Nou, op zo'n rapport kun je beslist zonder op te scheppen alleen maar trots zijn, hoor Ingrid. O O O Iedereen weet het, KOKKIE verzendt O 0 alle rijsttafelartikelen naar binnen- en 0 O buitenland. O O Enkele voorbeelden: 1 liter ketjap (dus O O bijna 2 grote flessen) in gesoldeerd blik o O (kan niet kapot dus) naar Amerika, O 0 inclusief vracht kost slechts 11.70. 0 O Zelfde blik doch SUPER kwaliteit O 0 12.90. Spekkoek, gewicht ca. 7 ons, 0 O van Oma Tio (dus djempol) naar Ame- O O rika inclusief vracht 13.25. 0 Q O O O 0 Witte de Withstraat 128 - Tel. 89438 0 Q Slotermeerlaan 125 - Tel. 13 03 62 O O AMSTERDAM-W. O CKX30000CKX)CKXXXX)0CO00CKX)0000 Fijn, dat je zo goed leren kunt, natuurlijk omdat je goed je best doet, maar allereerst omdat je van God een helder verstand ge kregen hebt. Wjees er dankbaar voor en ge bruik de gaven van hoofd en hart. Want met een goed verstand alléén komt een mens niet klaar in het leven. Het hart is ook heel be langrijk, het komt er op aan of men ook warmte om zich heen kan verspreiden, of men medeleven en medelijden en meevoelen kan met de mensen om zich heen, die je ontmoet en waar je mee te maken krijgt. Maar ik denk, dat jij daar al wel aan meedoet, want er spreekt zo'n hartelijke toon uit je brief. Dank voor je Paaswensen, hoor. Ook de kinderen van den Worm hartelijk dank voor de prachtige Paaskaart, evenals de familie van Schepdaël, en Piercje voor haar aparte kaart. Verder dank voor de brieven van Carla Bagmeyer (toe maar, wees niet meer razend op jezelf, ik was het helemaal niet eens op jou). Noes Maurenbrecher, Annemarie Bar- donauw en Inez Senstius. Ook dank voor de mooie tekeningen van Alex, Inez en Anne marie. (Gunst, Annemarie, ik wst niet wat ik zag: zo'n deftige tante Mieke! Hoe wist jij dat ik graag groen draag?) Wel, lieve kinderen, als deze brief verschijnt, in het eindnummer van mei, dan loopt ieder een misschien alweer vakantieplannen te ma ken. Schrijven jullie me eens wat jülie allemaal voor plannen hebben, en hoe je je vakantie denkt door te brengen? Mijn eigen kinderen leggen nü soms al iets van hun speelgoed apart om naar ons toekomstig vankantiehuisje mee te nemen. En dat feest begint voor ons pas in de eerste helft van juli. Natuurlijk ligt er al een stapel boeken klaar, die persé mee moeten. En de potlodendoos met kleurtjes. Er moet tegen die tijd een nieuw kladblok zijn, want die kladblokken worden hier in huis altijd achter elkaar volgekrabbeld, met teke ningen, briefjes, verhaaltjes, versjes, enz. enz. Dan moeten we de bal niet vergeten. En het dikke springtouw. Voor onze kleine jongen natuurlijk een zandschepje, een emmertje, een autootje of zijn telefoontje. Verder maken we alvast een lijst van dingen die we beslist niet moeten vergeten mee te nemen. Ik weet wel wat ik er bovenaan schrijf: een tuigje om onze zoon tenminste in bedwang te kunnen houden. Hij is nu watervlug en op een leeftijd om alle dingen te onderzoeken. Je komt ogen en han den te kort, terwijl je voeten ook nog sneller moesten kunnen gaan. Waar wij onze vakanties ook houden, we komen altijd met een zak vol stenen thuis. Iedereen van ons gezin zoekt graag naar mooi gekleurde of vreemd gevorm de stenen. Dat is al een erfelijkheidskwestie geworden geloof ik, want mijn vader deed het al toen hij nog een kleine jongen was, mijn broer en zusjes en ik hebben ook altijd spe ciale stenen opgeraapt en nu zie ik dezelfde voorliefde voor grappige stenen bij onze doch tertjes, ons joggie is nog te klein, die raapt alleen maar wat op om in zijn mond te steken. Zo'n prachtige stenenverzameling als mijn va der gehad heeft zullen wij wel nooit bij elkaar krijgen, die had werkelijk waardevolle stenen. Hij had er ook verstand van, kende de namen en soorten. Ik niet, ik wijs mijn kinderen alleen op een leuke kleurschakering, of een bijzondere vorm, en als je er echt op gaat letten, dan zie je een heleboel aardige stenen. Later ga je ze uitzoeken, en de allerleukste neem je dan mee. Zo vind je soms donkergrijze stenen met witte adertjes, of bijna zwarte met witte vlekken, er zijn roodachtige, bruine, gele, paarsachtige stenen, wij hebben bijv. een ovale donkergiijze steen, met een putje in het hart, waar letterlijk een glinsterend kiezelsteentje in vastgegroeid is. Dan is er dat andere kleine steentje, dat oorspronkelijk een bruin met witgevlekt uiter lijk had, maar op de een of andere manier kapotgeslagen werd, (zodat wij de ene helft vonden en vergeefs naar de andere zochten) en die ons een veel mooier binnenste toonde. Beige met bruin, een rood kringetje en hele maal in het midden een glinsterpuntje wit. Zulke stenen kunnen we niet laten liggen. Verder zijn er altijd onnoemelijk veel ei-steen tjes, bijna helemaal rond, of een steen die veel op een noot lijkt, of stenen met gaten door en door, en dan natuurlijk gewone vuurstenen, die de kinderen allemaal in het donkerste plekje (het kleinste kamertje, zonder licht aan) moes ten proberen. Als je dan bedenkt, dat die ste nen ook tot Gods Schepping behoren, iets van de natuur zijn, en misschien wel duizenden jaren oud, dan ga je wel iets zien van de tijds ruimte, en je vraagt je verwonderd af, waar zo'n steen wel helemaal vandaan is gekomen, wie weet, misschien ergens vanuit de bergen en door rivieren mee omlaag gesleurd grenzen over, en hier ergens terecht gekomen aan de oevers, en door mensen weggehaald en naar andere streken verplaatst. Lieve jongens en meisjes, gaan jullie ook eens een beetje aandacht schenken aan stenen, nee, ik bedoel geen brokken beton, of cement of kalk, ook geen aardewerk, maar doodgewoon natuursteen, van die oer-harde kiezelstenen en die andere, er gaat zoiets onverwrikbaars van uit, let eens op de keistenen in beken en rivie ren, en probeer hun boodschap te verstaan, spreken ze niet van standvastigheid en betrouw baarheid Het allerbeste gewenst door TANTE MIEKE Lieve Heertjewelke zal ik nou's pakken?? Marloutje, kleindochtertje van een oud-Suma- tra-rubberplanter' Zo zaten „zijn" kinderen voor een schotel ramboetan. Onze lieve Heertje zorgt gelukkig voor wat moois en lekkers in ieder deel van de wereld voor alle mensen! Foto: Hr. Graadt van Roggen IA

Tong Tong | 1963 | | pagina 18