Flowers and dropshots De Goenoeng Agoeng in Bali Hier ziet U een aantal leden van de badmintonclub "Drop Shot". Een vereniging met spirit, die "The Flower International Badminton Tournament of Holland" organiseerde. Voorste rij 2e van links: Ferry Sonneville, 4e en 5e van links: mevrouw van Beusekom en ]o van der Sluys. Op de achtergrond staande 5e van links: voorzitter T. van Beusekom. „Houd het kind bij je", zegt Ferry Sonneville vriendelijk tegen een clubgenote langs de lijn. Een drentelende dreumes haalt je onherroepe lijk uit je concentratie. Hij heeft die concentra tie hard nodig in de finale van het heren-enkel- spel tegen de Deense wereldkampioen Erland Kops. Een mooie partij op zeer hoog peil met keiharde smashes, haarzuivere dropshots, on verwachte lobs ver achter in het veld, een zachte tik even over het net, op het oog onhoudbare slagen worden geretourneerd. Ra zendsnelle reacties, perfecte lichaamsbeheersing. Het publiek applaudiseert enthousiast keer op keer. Een fascinerende sport, dat badminton Ferry Sonneville sportieve sympathieke figuur, gewezen wereldkampioen verloor in drie games. Zeer eervol. Hij behoort zeker nog tot de beste spelers ter wereld; in het sterke internationale gezelschap verloor hij alleen tegen Kops. Een alleszins geslaagd tournooi dit „Flower International Badminton Tournament of Hol land 1963", op 11 en 12 mei j.l. gehouden in de met narcissen versierde Marlot-hal in Den Haag. Georganiseerd door de badmintonclub „Drop Shot", die hiermee een prachtig initia tief heeft genomen. Het komt n.l. maar hoogst zelden voor dat een vereniging een dergelijk groot internationaal tournooi aandurft. Als U nagaat dat „Drop Shot" maar een vijftig leden telt, dan moeten wij des te meer respect hebben voor de branie van deze club. Want ik geef EI de verzekering dat er heel wat bij komt kijken voordat zo'n groot tournooi met cracks uit Amerika (o.m. de sterke speelster ter wereld: ]udy Flashman), Denemarken, België, Duitsland, Engeland, Oostenrijk, Indonesië, Schotland, Zuid-Afrika en Nederland, soepel kan gaan draaien. Voorzitter T. van Beusekom weet' ervan mee te praten en met hem zijn medewerkers als zijn vrouw en (om maar en kele te noemen) de heren Fortunati, Heyman. v. d. Sluys, Timmermans, Böttger en Letzer, die in alie sectoren enorm veel werk hebben verzet. Ze hebben het graag voor hun sport over, daar moet meer belangstelling voor komen vinden ze. En terecht. Die belangstelling was er in grote mate in de Marlot-hal en via de televi siereportage van de N.T.S. in tienduizenden huiskamers. Er waren opvallend veel Indische mensen onder Ferry Sonneville (links) en Tom Christensen uit Denemarken voor de aanvang tan de hal ve finale heren enkel in de "Flower Tourna ment". Sonneville won met 15-10-, 15-6 en plaatste zich in de finale tegen Erland Kops. het publiek; deed me denken aan een reünie van de KW-III of van VIOS, of zoiets Ook onder de spelers waren erg veel Indische jongens en meisjes. Badminton, dat grote snelheid en soepel reactievermogen vereist, ligt de Indo eigenlijk van nature. Jonge spelers met nog weinig routine maar met veel aanleg en enthousiasme, oudere mensen ook die hun sporen al hebben verdiend. En niet te vergeten Jo van der Sluys die met zijn 42 jaar nog best mee kan komen. Ik zag de ex-drievoudig Nederlands kampioen Pirn Seth Paul samen met de Belgische kam pioen Ton Verstoep in een herendubbel; ik zag hem in een aantrekkelijke single tegen Ronnie van Wijck, de routinier tegen een talentvolle jonge speler. Ferry en Vonny Sonne ville, die voor Indonesië uitkwamen, maten hun krachten in de finale gemengd-dubbel met het Schotse echtpaar Mc. Coig. Veel aanleg ook bij broer en zus Van Rosmalen, mej. Sité en Luc Nardten en zoveel anderen. Trouwens „Drop Shot" heeft een groot aantal Indische leden en dat zal ook het geval zijn bij vrijwel elke badmintonvereniging in het geheel bezien hier te lande. Al had Nederland in het geheel bezien niet veel in te brengen, toch kan daar verandering in komen. Het is een kwestie van vooruit kijken en het aantrekken van vooral veel Indische jeugd. Deze bibit heeft bij een gedegen training de mogelijkheid in zich het ver te brengen in de badmintonsport. Over bibit en natuurlijke aanleg gesproken, de 16-jarige Herman Leidelmeyer (pas 8 maanden in Holland) is er een typisch voorbeeld van. Een uitstekende speler met een soepele stijl, die natuurlijk nog de routine mist en mogelijk ook een uitgebalanceerde training. Maar als hij bereid is serieus te trainen, dan zullen wij in de toekomst nog veel van deze jongen horen. Het tournooi was een prachtige reclame, niet alleen voor de badmintonsport, maar vooral ook voor een sportieve kameraadschappelijke sfeer van spelers, officials en publiek die je tegenwoordig bij sportevenementen nog al eens mist. Behalve voor een gesmeerd lopende tech nische organisatie, verdient „Drop Shot" juist hiervoor dan ook alle hulde. Het smaakt naar meer. Misschien wordt de „Flower Tournament" een regelmatig terug kerende badmintongebeurtenis. Iedereen zal het van harte toejuichen. Servite over, „Drop Shot!" MAUS RUGEBREGT Opnieuw is deze vulkaan uitgebarsten! Het aantal omgekomen mensen bedroeg op 21 mei j.l. reeds 132, maar de vrees is gerechtvaardigd dat het er nog vele meer zullen worden. Reeds werd ruim 400.000 gld door het Roode Kruis in Nederland bijeengeza meld. Laten wij Nederlanders juist NU tonen hoe ons hart klopt voor dit oude land en zijn bewoners! Geef dus, met milde hand, en stort uw giften bij het Roode Kruis, gironummer 7-7-7. Op de Pasar Malam in de Houtrust- hallen zullen ook wij een actie begin nen. Het is echter essentieel om nu reeds te helpen. Wie vroeg helpt, helpt dubbel! Daar om laten wij het niet over onze giro lopen, maar verzoeken U rechtstreeks bij het Roode Kruis te storten. Het gaat niet om wie dat doet, maar het gaat om het gebaar. REDACTIE 16

Tong Tong | 1963 | | pagina 19