Koopsom f 21.900, MODELWONING INTERFOOD „Damel toembas ke-lèt' Indische Ex-Librissen Prof. Dr. Joh. J. Hanrath (Voor burg, Pr. Bernardlaan 21, tel. 070-86.56.06) zou gaarne inlich tingen ontvangen van personen die in het v.m. Nederlands Indië of Indonesië hebben gewoond, die in het bezit zijn van een „ex- libris", dan wel namen kunnen opgeven (met volledig adres van personen die over een dergelijk ex-Iibris beschikken en thans in Nederland vertoeven, of elders. ADMINISTRATIEVE KRACHT Tamarindo Gingerol Vanille-siroop Rozen-siroop Radio BOLLAND HOOGEVEEN Mijn moeder was zo iemand, die, iedere keer als ze geld had aangeraakt, meteen haar han den moest wassen, „want", zoals ze zei, „je weet nooit welke mensen met misschien vieze wonden dat geld hebben aangeraakt". Nu was in die tijd handen wassen een om slachtige bezigheid. Er bestonden nog geen vaste wastafels met stromend water, maar je had een waskom met kan, die iedere keer na gebruik leeggegooid en schoongemaakt moes ten worden. Daarom had Maatje ingesteld dat Karni, haar lijfmeid, altijd een klein bedrag aan geld bij zich moest hebben, waarmee de dagelijkse uitgaven bestreden werden. Zo kon ik steeds bij haar aankloppen voor een nieuwe vlieger, een lucifersdoosje voor mijn „tjaprek" verzameling, een paar glatiks voor mijn volière en andere kleinigheden. Natuurlijk moest Karni in de loop van de dag nauwkeurig rekening en verantwoording afleggen en eventueel aan vulling van het geld vragen. Op een ochtend was ik vroeger dan gewoonlijk opgestaan en na het ontbijt bedacht ik, dat ik voor schooltijd nog best een hoofdstukje „Karl May" kon lezen. Voor ik het wist galop peerde ik met Winnetou en Old Shatterhand op wilde mustangs over de eindeloze prairies. Maar wie er ook ongemerkt meegaloppeerde, dat was de tijd! Toen Maatje's waarschuwende stem klonk, ontdekte ik met schrik dat ik me heel erg haasten moest wilde ik op tijd op school zijn. Bijtijds schoot het me te binnen, dat ik catechesatieles had in 't kleine witte kerkje op de aloon-aloon en in één ren schoot ik naar de bijgebouwen om Karni twee go- bangs te vragen voor het kerkezakje. Trappe lend van ongeduld wachtte ik tot ze omslachtig uit haar stagèn (lange handgeweven ceintuur) een rode zakdoek tevoorschijn haalde en lang zaam losknoopte, ondertussen rustig aan mij vragend waarvoor ik het geld nodig had. „Ach klets", siste ik geïrriteerd, rukte haar de go- bangs uit de hand en holde weg. Mijn moeder moest tot haar grote verbazing aanhoren dat: ndoro non twee gobangs ge vraagd had „damel toembas ke-lèt" (om klets te kopen) Tot één uur moest Maatje haar nieuwsgierig heid bedwingen aleer ze me vragen kon wat voor nieuw soort lekkernij ik had gekocht. Enigszins bedremmeld antwoordde ik dat „ke- lèt" niets eetbaars was en gelukkig schoot ze in de lach. Dat bespaarde mij een standje, want ja, in die goede oude tijd nietwaar, klonk het woord „klets" mijn moeder nog ruw en onopgevoed in de oren! M. R.-S. Postzegels. Verzamelaar zoekt kontakt met an dere verzamelaars voor zegels uit de Jappen- tijd en de eerste jaren van de Rep. Indonesië. Is verder geïnteresseerd in Europa, Nederland en Koloniën. Liefhebbers kunnen zich wenden tot: J. A. M. Rijkes, J. v. Riebeeckstraat 134, Culemborg. Een andere verzamelaar wil U.N.O.-zegels en Wereld-vluchtelingenzegels (bij voorkeur on gestempelde) hebben in ruil voor andere soor ten gehele wereld. Heeft een album van de gehele wereld met 3000 zegels ter beschik king als ruilmateriaal en is ook genegen dit album t.e.a.b. van de hand te doen of te ruilen tegen first-day covers. Adres van verzamelaar- is: H. Th. Schlette, J. P. Sweelinckstraat 5, Deventer. Gesteenten, half-edelgesteenten, mineralen. Fam. M. D. v. Duyvenvoorde, Dierenriem 40 te Bilthoven, zoekt medeverzamelaars om te ruilen e.v. kopen. Wie kan helpen en heeft nog wat liggen waar toch niets mee gedaan wordt Foto-liefhebbers. De heer J. de Bruyn, Daut- zenbergstraat 108 te Venlo-W. (ex-beroeps fotograaf in het voormalig Indië) is in Neder land uw hoofd-kontaktpersoon voor de Dutch Overseas Photo Club. Suggesties i.z. tentoon stellingen en uitwisselingen van foto's worden gaarne door de heer J. de Bruyn verwacht. Ook voor Nederland nu een Tieners Corres pondence Club. Alle teen-agers opgelet! Geef je op als belangstellende voor de teen-agers correspondence-club. Stuur recente foto en geef geboortedatum op. Er zullen regelmatig foto's verschijnen van degenen met wie je kunt cor responderen. Maak kontakten en maak nieuwe vrienden en vriendinnen in binnen en buiten land, wissel gegevens uit, vermeerder je kennis en leer hoe anderen leven en denken. Geef je nu op, hoe meer zielen hoe meer vreugd. Aan meldingen met foto's opzenden naar „Hobby News", 202 Berkshire Ave, Santa Cruz, Calif. U.S.A. HOBBY-FRIEND CHINEES SPREEKWOORD Eén ondervinding is meer waard dan tien boeken met wijze lessen. RECTIFICATIE In de advertentie van 15 mei van LOUISE BRUNSVELD stond: „Nakamura-schat" (televizier) moet zijn „Nakamoera-schat" (Televi zier). OPROEP! Wie kan Hobby-Friend het adres verstrekken van: Daisy Samuels (meisjesnaam), gewoond hebbende te Malang (Ind.), later getrouwd en daar na verhuisd naar Soerabaja. Moet, zo ver bekend is, thans in Amsterdam wo nen. Gaarne volledig adres opzenden aan: HOBBY-FRIEND, 202 Berkshire Ave, Santa Cruz, California. U.S.A. Bij middelgrote DRUKKERIJ in DEN HAAG kan geplaatst worden een Voor loonadministratie, correctiewerk, eenvoudige boekhouding enz. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan Nr. 1703, bureau van dit blad. Burg. Tel.: Patijnlaan 24a Den Haag 11 30 88 Postbus 1822 (natuurlijke tamarinde-siroop) (natuurlijke gember-siroop) Stationsweg 143 - Telefoon 60.17.03 DEN HAAG Uit eigen Amerikaan se import verkregen nieuwe C. W. LP's w.o. Claude Gray, Hank Snow, Eddy Arnold Carter Fami ly Y mreeves Ook hebben wij zo juist ontvangen een nieuwe S. Les Paul und Mary Ford Move Along baby, a.z. Gentle is your Love. Spec, afdeling voor: TECHNISCH SPEELGOED, o.a. Marklin, Fleisch- mann, etc. Vrij-gekomen een 4-kamerwoning in ons objekt in uitbreidingsplan Zuid. Binnen enkele weken te aanvaarden. Hypotheek 90%. Tevens beschikbaar op korte termijn de in dit objekt. Gehele of gedeeltelijke overname van de stoffering en meubilering tegen gunstige voorwaarden mogelijk. Ink: NIJBOUW N.V., Willemsparkweg 211, Amsterdam-Z., Telefoon 020 -72 60 48; Utrecht 030 - 25 794; Dordrecht 01850 - 2 14 22. 19

Tong Tong | 1963 | | pagina 22