bentuSNEL vermoeid? CONCENTRATIE O VERREL AST H0TAM REISBUREAU N S I G N E S PAKO" RHENEN Indo's in den vreemde IS UW Dit nieuwe natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn Als u zich fysiek niet lekker voelt kan dat betekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen - de rijkste bron van "groei" en "energie" vitaminen - met andere natuurlijke vitaminenrijke concen traties. Aktief Capsules zijn smaakloos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f. 3.90 voor een kuur. Vitale positieve gezondheid Kuijer heeft het! ALLES VOOR. UW DIEREN IN en VERKOOP J. M VAN EXEL's Schoenhandel alleen Reinkenstraat 29 Den Haag - Tel. 33 21 17 Specialist in exclusieve dames schoenen met hoge of lage hak in de allerkleinste maten. vanaf maat 32 ftteDJOküA CO oorknoppen in 22 karaats goud (Vervolg van pag. 23) Ik meen een ondertoon van teleurstelling te onderkennen in de laatste stukjes van Tjalie. Ik kan me voorstellen dat je moe wordt van alsmaar afglijders omhoog trekken, maar hij moet de laatste zijn die de moed laat zakken. Tjobah, je haalt een beetje hooi van de vork, misschien gaat beter peh. Niemand is er mee gediend, integendeel, als Tjalie kesel wordt. Ik had nog wat op mijn lever. Neem direct aan dat Steurtjes een apart bar- goens hadden, maar 90% van de uitdrukkin gen die ik gelezen heb in de artikelen over Pa's zorgenkinderen, werden door ons, in Djocja, ook gebruikt. Misschien omdat Mage- lang zo vlakbij was? Voor zover ik me her inner noemden we een dikzak (ikzelf) Bol, of Gedoet, een lange Tjangah, Frans werd steevast Pang, Wim vaak Pim, Armand-Arm- band en de jongens Authier werden zeer onvleiend Patjé genoemd en met de vruchten bekogeld ookKampmeinert noemden we Kampret en hij luisterde daar ook nog naar, dus niet boos. Van Daim werd Soemoer, van wege dalem soemoer en Mekkel was King Kong, maar dat moest ie niet horen want hij was sterk en lelde gelijk onder het uiten van: Ta tarok die fen Wij noemden toendertijd een sigaret een „smook", later in Malang een sigé en dat ging dan zo: „Seh, druit nou sigé-nja", gevolgd door „Fier-nja?" om vuur vragend. Maar toen waren we al opgegroeid tot „Bou-makers", overhemd in twee preciese plooien op de rug en dan „karren" door de stad met versnelling- nja tk-tk-tk, soepelll, loh Van de klok naar de alloon-ailoon tot half zes en dan naar Toko Baroe, ijs eten en meis jes kijken en hard praten en lachen als je met velen was, maar stil blijven als alleen, want je wist nooit wie je daar tegen kon komen. En als je hem dan tegen kwam begon je elkaar aan te kijken, door maar, tot „Ferrek seh, die fen, hij kijk mij door aan. Nokken ja? O.K. morgen één uur. Ja, O.K., niet bang, ta tarok. Wat? Ja, wat?" En de „vrienden" alvast voorgenietend; „Soe- dah, Raymond, niet te lang, nou maar". „Ja, goed, niet te lang, gelijk maar". En het spul kon beginnen. Met of zonder „pitingan", alles om alles of suifer. Tot ketjap kom druit, of oog nja dicht of tot een benauwd „eskuus" uit de pitingangreep waarbij een royale vleug kellekfleur. Ramé. Maar thuis beroerd, broek gescheurd, of over hemd kapot en verklaringen als: „Ja, maar die vent had teveel bek" werden niet geaccepteerd. Vaak werden al vechtende vriendschappen voor het leven gesloten, raar is dat, na zo'n knok partij voelde je je vaak verbroederd met elkaar, was je allebei een beetje held. Ja, dat was een tijd. Die maken kinderen natuurlijk in Holland ook mee, maar anders denk ik. Ik herinner me dat ik in Holland op zeer jeugdige leeftijd een meningsverschil aan het oplossen was middels handgemeen, toen opeens mijn tegenstander zijn klomp uittrok en daarmee ging rammen. Da's niet eerlijk, dan mag je trappen ook, vond ik, maar dat vonden ze daar weer niet eerlijk. Dat was in Edam waar ik ge-ittipt was voor een jaartje. Een mens is het produkt van zijn omgeving, wat krijg je voor produkten met een steeds wisselende omgeving? Tong-Tong lezers zullen we maar zeggen, goed? Saluut, voel me een beetje opgelucht, F. W. KAPTIJN Fred. Hendriklaan 204 Tel. 553384 DEN HAAG Juwelen Goud Zilver Fa. M. Nerden, Plantage Kerklaan 7, Amsterdam-C., Telefoon 020 - 74 35 79. Hoge prijs voor Ind. Goud. Overal te ontbieden. Voor alle soorten In de Zomëropruiming Prijsverlagingen van 20-60% li Nederlands grootste fabriek van tafel gerei, souvenirs, insignes en luxe arti kelen. Vlamingstr. 5 - Den Haag-Tel. 11.66.77 BRILLANTE markiesringen en Dag- en meerdaagse reizen Vraagt prospectus Den Haag - Valkenbosplein 18a - telefoon 39 23 22 25

Tong Tong | 1963 | | pagina 25