„Er hangt een Indisch kookboek aan de muur (Prijsvraag) Ja, dat is het leuke van het Indisch kookboek van Tong-Tong: het is niet (telkens vergeten) weggestoken in de boekenkast in de zitkamer, weggestoken bijvoorbeeld tussen Socrates en Njai Dasima („bien étonné de se trouver ensemble!"), maar in de keuken, niet op het aanrecht of de keukentafel, waar het toch altijd gedjiprat raakt en vies, maar aan de muur. „Er hangt een paardenhoofdstel aan de muuuur..." zongen ze hier in Holland. En wij kunnen op dezelfde wijs zingen: „Er hangt een Indisch kookboek aan de muur..." I „Na-na-na-naaaa p'm-p'm-p'm-p'm tralaaa..." Niet zo nou, Meis! Echte woorden dan! Bijvoorbeeld: I „Dus staat een heee-mels potje op het vuuuuur!" Naa! Betoel of niet! rjj ïjc Kijk, en daar begint nou onze prijsvraag, vooruitlopend op onze Tong-Tong Keukenkalender, die met het nieuwe jaar wéér verschijnt. En elk jaar wéér een, tot elke huisvrouw straks een hele serie door haar zelf geïnspireerde kookboekjes in haar kast heeft, in fleurige bandjes, elk „geboren uit" een keukenkalender", b.v. „De Indische en de Franse keuken", „Koken in de Pacific en Wij", enz. enz. Sinds onze Indische keukenprinsessen leven over de hele aardbol, van Kaapstad tot Stockholm, van New Zealand tot Canada, in Frankrijk en Turkije en Singapore en Mexico en overal een recept ontdekken dat speciaal het Indische gehemelte streelt, raken wij nooit uitgepraat. De komende keukenkalender is „ontworpen" door Esther Polderman en Lilian Ducelle, die in onze Tong-Tong post een jaar lang ijverig hebben kunnen speuren in oude en nieuwe recepten naar een ideale selectie van Recepten van Tjang en Tjoetjoek. En dat kookboek (dat dus een kooktraditie omspant van vier generaties) zal heten: „Van Modder uit de Hemel tot Mixer-Mayonaise" Vindt IJ dat geen leuke titel Hemelmodder, dat weten wij al, is Loempoer Sorga (mmmm!), heel oud en heel equise! En onze jongste huismoeder (met peerde- steert maar zonder peerdehoofdstel tuurlijk!) levert haar bijdrage van „mixer mayonaise" (ook: mmmm!). En om het entree van onze keukenkalender in elke keuken (ook de koudste en donkerste) vrolijk en zonnig te maken met een opwekkend liedje erbij, nodigen wij U uit om de eerste versregel „Er hangt een Indisch kookboek aan de muur" voor ons af te maken met zelfgekozen woorden tot een compleet vierregelig couplet, raak en geestig. En rijmend natuurlijk en met een rythme dat klopt met de scan dering van het bekende refrein (neuriet U het maar en U weet of uw zinskeuze klopt). Wij stellen hiervoor beschikbaar een 1ste prijs van 25.een tweede prijs van f 10.en tien keukenkalenders. De prijsvraag sluit onherroepelijk op 1 oktober a.s. en de beste inzendingen plaatsen wij natuurlijk in Myana. Misschien zien wij zelfs nog kans om de eerste prijswinner af te drukken in onze kalender en dat zou helemaal „geweldig" zijn. Ah, onze Tong-Tong-lezeressen en lezers! Niet alleen geven ze elkaar een serie fijne recepten, maar ook een liedje om de goede stemming erin te krijgen. Het is toch een fijne club, onze Tong-Tong. Helemaal niet „zo maar een lezers- kring", maar echt een Club. En met een onderafdeling, de Kook Club, die het heel ver zal brengen in de wereld Ja even: ik zei zonet lezeressen en lezers. Vlak vooral onze heren van de schepping niet uit (dat weet U ook wel, ja mevrouw?). Daar hoef je helemaal geen Jan Hen voor te zijn. Vele heren in onze kring zijn compleet „chef de cuisine!" Eergisteren nog kwam Paatje Calbo bij ons op bezoek en schudde zo maar een recept voor dèndèng uit z'n mouw met precies alle verhoudingen en maten van ketoembar en djinten en goela enz., dat we later nieuwsgierig uitprobeerden... en betoel: het recept was correct „and just heavenly!" Voor óns kunnen gerust een tijd lang de dure biefstukken in de slagerswinkel blijven. Wij savoureren dèndèng! Erg goed koop en „da-lekkerste van da-allemaalste!" En deze zelfde heren van de schepping zouden de eerste prijs voor het keuken liedje ook wel eens in de wacht kunnen slepen. Dus dames, zet 'm op. Je vrolijkste en geestigste beentje vóór! U mag net zoveel liedjes componeren en inzenden als U wilt. Aan de slag nuEn tot ziensTjalie Robinson Terwijl U ijverig aan het dichten slaatwerken wij hard door aan de Keukenkalender 1964 ('en de Kunstkalender). Het ziet er allemaal heel veelbelovend uit, dat is het enige, dat we U in dit stadium kunnen vertellen, maar let U vooral goed op bet volgende nummer van Tong-Tong. Daarin vindt U alles over onze kalenders 1964, met prijzen en wijze van bestellen. BESTELT U NU DUS ALSHETUBELIEFT NOG NIET! Anders roewet, weet U, onze administratie. Nog even uw ongeduld bedwingen dus 13

Tong Tong | 1963 | | pagina 13