fl blok's wasserettes h Amsterdam-New York 1258.- Amsterdam-New York 1330.- Luxembourg-New York 1308.- TOEN EN NU J. M. VAN EXEL's Schoenhandel alleen Reinkenstraat 29 Den Haag - Tel. 33 21 17 Specialist in exclusieve dames schoenen met hoge of lage hak in de allerkleinste maten. vanaf maat 32 Als de school weer begint: J Stevige kinderschoenen t Maak van uw wasdag EEN RUSTDAG Voordelige bezoekreizen naar de familie in Amerika en/of Canada Bij ICELANDIC AIRLINES de maatschappij met de laagste tarieven wordt U op handen gedragen. 21-daags retour Jaarretours Voor wie het allervoordeligst maar toch comfortabel wil reizen, is LOFTLEIDIR de aangewezen maatschappij. Voor alle inlichtingen en reserveringen kunt U zich wenden tot. N.V. Reisbureau NEROPA, Theresiastraat 82, Den Haag. Tel. 070-723808 «3 W Het regende, het was koud en huiverend haast te ik mij langs de straat om boodschappen te doen. Met weemoed dacht ik terug aan de tropische regenbuien, toen ik het zo heerlijk vond er door heen te lopen; dat had ik nooit naar gevonden, dacht ik zwelgend in heimwee. Ergens schuilt een duiveltje in me, dat me meteen op de vingers tikt: „Weet je nog wel dat je de regentijd verwenste als je wasgoed maar niet droog wilde worden? Als je arme baby geen luiers meer had, en je ten einde raad een anglo onder een koeroengan zette en daarboven de luiers trachtte te drogen met eindeloos kipas-kipas. Ze werden wel wat geel en de baby rook naar saté, maar hij was niet meer bloot. Of het toeval het zo wilde kwam ik langs een zo juist geopende wasserette. Ik werd getroffen door het heldere interieur, waar 12 wasmachi nes op een rijtje stonden; er voor zaten op gemakkelijke stoeltjes een stel dames en heren te lezen en te babbelen. Als je niets vraagt weet je ook niets, dus naar binnen. „Ja, in 33 minuten is de was schoon en winddroog. Wilt U de was kurkdroog heb ben dan kunt U op 3 kwartier rekenen. 4 kilo was in één keer en de wasmiddelen hoef je niet zelf mee te nemen". „Wat lekker eenvoudig" was mijn commentaar. „En maandag en vrijdag tot tien uur open! Echt iets voor kantoormensen". Wat een verschil met vroeger, toen het een ramp was als baboe tjoetie niet binnenkwam. Weet U nog wel, bij de put en je handen op dat houten wasbord helemaal stuk! Nee, naar die was van toen vroeger verlangde ik eigenlijk helemaal niet terug, toen ik dit ge zien had. IKS in één van Paul Krugerlaan 42 Betje Wolffstraat 181 Goudenregenstraat 1 23 Dagelijks geopend van 8 tot 18 uur Bovendien maandag- en vrijdagavond tot 22 uur 'Ofium p.p. Gezinstarief o.a. voor echtparen tijdens het laagseizoen. laagseizoen 20

Tong Tong | 1963 | | pagina 20