JOYCE HULSCHER FUIVEN***** Music makes me In de ruime zitkamer in Amstelveen is Piro vol verwachting in een fauteuil gaan zitten. Op zijn gemak leunend met de voorpootjes omhoog, trekt hij een eigenwijs snoetje met een uitdrukking in de pientere ogen van: Als je toch over mij wilt zingen, schiet dan een beetje op! „The Jungel Jinns" hebben de intre ingezet, de kleine Joyce Hulscher staat vol komen op haar gemak voor de „mike", dan zingt ze: „Ik heb een kleine tekkel, Piro-tje is zijn naam..." Het muzikale onderwerp begint verrukt mee te janken, onmelodieus maar gevoelvol... PERSBERICHT t We gaan weer Tong Tong Fuif"*** zaterdag 19 oct. a.s. Haagse Dierentuin Joyce is dol op haar tekkel; in het liedje brengt ze dat tot uitdrukking met veelzeggende gebaren, een grappige mimiek. Zij heeft na tuurlijk gevoel voor het brengen van een lied, het show-element in de voordrachtskunst is haar aangeboren. Haar manier van zingen heeft iets uitdagends, een voortvarendheid en een dash die de toehoorder meeslepen. Voeg daarbij een uitstekend gevoel voor ritme, een stem met een volwassen timbre, een goede dictie en U kunt zich voorstellen dat dit meisje de eerste prijs de „Baby Oscar 1963" wegsleepte op het derde Internationale Kinder Song-festival in San Remo. Dat festival werd op 12 en 13 juli gehouden. Er waren twaalf deelnemers uit verschillende landen en Joyce was de jongste. Haar moeder maakte de trip mee, op zichzelf een prettige ervaring dankzij de perfecte organisatie. Hoe wel zij nauwelijks durfden denken aan de eerste prijs, waren ze toch vastbesloten hun huid of liever gezegd Piro zo duur mogelijk te verkopen. En het lukte! Joyce zong zich met „Piro, mijn kleine tekkel" en de „Kongo Twist" met vlag en wimpel naar de Baby Oscar. „Het deed me echt iets toen ik de kleine meid op het podium zag staan met de Nederlandse vlag en het Wilhelmus werd gespeeld", zegt mevrouw Heidi Hul scher-v. d. Dusse. Ook zij mag gerust in de eer delen, want beide liedjes zijn door haar gecomponeerd en van teksten voorzien en zij „traint" haar dochtertje. Het is haar wel toevertrouwd; zelf is Heidi Hulscher een goede zangeres die o.m. gezongen heeft bij het Radio Omroep orkest van Soerabaja met Loet van Zeelen als dirigent. Het oefenen gaat spelenderwijs, er gaat niet veel tijd in zitten want Joyce voelt het gauw genoeg aan. Joyce Hulscher werd in Palembang geboren en is vorige maand negen jaar geworden. Als vierjarig meisje zong ze op een feestavond in Soenggei Gerong (Pa Hulscher was daar verbonden aan een grote oliemaatschappij) al Engelse kinderliedjes. In Holland trad ze voor het eerst in het openbaar op toen ze zes jaar was. Dat was op onze Pasar Malam in de Haagse Dierentuin in 1961. Daarna zong ze voor de Bond van Oud-Steurtjes, op de Damesbeurs in Houtrust en op feestavonden van sportverenigingen. Op een keer werd mevrouw Hulscher als gastzangeres uitgeno digd op een teenager zang- en muziekconcours in Eindhoven. Joyce mocht mee, en ze rustte niet voor ze tot ieders verbazing ook Op 28 en 29 september 1963 wordt op het oecumenisch-georienteerd vormingscentrum Oud-Poelgeest te Oegstgeest een weekendbij eenkomst voor jongeren gehouden over de nieuwe verhouding met Indonesië. Thema: „Indonesië-Nederland, hernieuwd be trokken". Sprekers van Nederlandse en Indonesische zijde. Inlichtingen en opgaven: Kasteel Oud-Poel geest, Oegstgeest. voor de microfoon stond. Mevrouw Hulscher oogstte groot succes, maar dat was niets ver geleken bij de ovatie die Joyce ten deel viel Plaar succes in San Remo was voor aandachtige waarnemers mogelijk al te voorzien. Want in mei van dit jaar won ze de vierde prijs op het kinder songfestival in Riccioni in Italië met het liedje „Mijn moeder doet een ver mageringskuur". Dit festival staat geheel los van dat van San Remo, maar het zou misschien toch als een soort voorronde kunnen worden beschouwd. In ieder geval gaat Joyce volgend jaar weer naar San Remo, maar dan als gast- zangeresje. In Italië heeft ze al heel wat fans. Zoals het zich laat aanzien zullen de Hollandse fans niet lang op zich laten wach ten. Het spreekt vanzelf dat er al een gramofoon- plaat op de markt is en wel „Piro, mijn kleine tekkel" en „Mijn moeder doet een vermageringskuur". Het tweede plaatje komt zeer binnenkort uit, daarop vindt U „Simsala- bim" en de „Kongo Twist". En de toekomst? Daar is nu nog zo weinig van te zeggen. In San Remo klampte een Amerikaanse opera zangeres mevrouw Hulscher aan en gaf haar de raad Joyce zangles te laten nemen. „Met zo'n volume", zei ze, „moet iets goeds uit groeien". Het is mogelijk dat Joyce Hulscher die richting uit gaat, het is net zo goed moge lijk dat ze in het lichtere genre blijft. Zeker is dat nu de aanbiedingen uit het hele land al beginnen binnen te komen. De televisie reportage in de rubriek „Memo", waarin het zangeresje voor het eerst op het Nederlandse scherm verscheen, is kennelijk niet onopge merkt gebleven! Ja, je kunt iets vertellen over Joyce Hulscher, maar feitelijk zul je haar zelf moeten zien en vooral hóren. En daar is nu een mooie gele genheid voor op 19 oktober a.s. Op de Tong- Tong-fuif in de Dierentuin zult U het winna- resje van de Baby Oscar 1963 zelf kunnen beluisteren en ik kan het U nu al verze keren met banjak veel plezier! MAUS RUGEBREGT 4 Bent U uitgerust van de vakantie? Mooil X Dan bent U dus wel in de stemming voor f een ouderwets-gezellige TONG-TONG-AVOND We hadden het U al beloofd: we gaan van 1963 een lustrumjaar maken. Na de lustrum- fuif in de lente en de lustrum-pasar-malam in de zomer, gaan we de sombere herfst wat opvrolijken en dat doen we volgens het oude recept: met veel ramé-ramé, veel lachen, dansen na en tussendoor lekker snoepen. Goed onthouden: En nu het programma: naast oude bekenden zult U nieuwe namen en gezichten te zien krijgen. zo zal de dansmuziek (het dansen duurt ditmaal tot 3 UUR 's - N A C H T S worden verzorgd door THE HOT JUMPERS, maar deze keer afgewisseld door nie mand minder dan: RUUD PRONK met zijn quartet (U kent reeds het Ruud Pronk trio van de lustrumfuif). Verder is natuurlijk Huug Sachs weer present met een gloednieuw programma en een heel arsenaal nieuwe moppen. De Krontjongmuziek, die op zo'n avond beslist niet mag ontbreken zal worden verzorgd door Guus Becker met het orkest „Lief Java". ,,SterretJe-van-de-avond' is de kleine en parmantige Joyce Hul scher, die op het kindersongfesti val in San Remo de baby-oscar heeft gewonnen. En nog veel meer... U ziet, er is weer variatie genoeg, teveel om allemaal In één keer te vertellen, maar we houden U in de komende nummers op de hoogte. U kunt wèl vast plaats bespreken, hoe eerder hoe beter, want de vorige keer moesten velen teleurgesteld worden, die op de avond zelf zomaar naar de zaal kwamen en toen natuurlijk geen plaatsje meer konden bemachtigen. Niet boos wor den op Tong-Tong, want héus, wij kondigen tijdig genoeg aan, dus U kunt ook tijdig bespreken. EN LET NU GOED OPI Dat bespreken kan ALLEEN PER GIRO of POSTWISSEL dus ALLEEN TEGELIJK MET DE BETALINGI Dit geldt ook voor Hagenaars, die misschien van plan zijn op het kantoor aan de Prins Mauritslaan mondeling te komen bespreken. Dat kan dus absoluut niet. En ook niet per BRIEF en niet per TELEFOONI Reserverin gen op die wijze gemaakt worden door ons niet genoteerd, het Is voor U dus ver spilde energie, wanneer U het tóch zo doet. De eerste rang kost weer f 4.de tweede rang f 3.vermeerderd met f C.20 oespreekgeld per plaats. Wanneer U dus bijv. 4 plaatsen eerste rang wenst te reserveren, maakt U per giro of postwissel 4 x 4.4-4 x 0.20 f 16.80 over en op het giro- of postwissel strookje vermeldt U duidelijk uw naam en adres met de omschrijving: TONG-TONG- FUIF, 4 x eerste rang". De reserveringen worden behandeld in volgorde van binnenkomst en de kaartjes liggen de week voor de fuif en de avond zelf aan de kassa voor U gereed. Wilt U de kaarten echter liever toegestuurd krij gen, dan moet U nog eens f 0.50 extra storten en op het strookje vermelden: kaarten toesturen". Natuurlijk kunt U ook wachten met bespre ken tot de week voor de fuif en het dan rechtstreeks aan de kassa doen, maar wilt U goede plaatsen, dan moet U er vlug bij zijn, wan die TONG-TONG-fuiven zijn altijd ramé betoel! Een stralende Joyce Hulscher in San Remo met de hegeerde trofeede ,,Baby Oscar 1963" 8

Tong Tong | 1963 | | pagina 8