4* SINGER SELECTEERT INDISCHE KRUIDEN ONTVETTINGSPILLEN I.K.K. W TONG-TONG REMOEKDJOENG TENIOE LAWAK N.V. THE SINGER IMPORT Amersf°°rt Mystiek en wetenschap <?\A> %te DJOküA CO BRILLANTE markiesringen en oorknoppen in 22 karaats goud Prijsvraag van de Indische Kulturele Kring Tong-Tong over „Indische herinneringen" Wordt u te zwaar? Neem. de veilige Indische 40 stuks f 1.30 - 120 stuks f 3.40 (KOEMIS KOETJING) Urine-afdrijvend. In tabletten: 20 st. fl.25, 100 st. f4.95. 1000 St. f44.55. In krulden f 2.31 Verhoog uw galwerking door Bloedzuiverend zacht laxerend. In tabletten: 20 st. fl.25, 100 st. f4.95, 1000 st. f44.55 In kruiden f 2.65 ii i i mii ii mi Verkrijgbaar bij apotheek en drogisterij m (Vervolg van pag. 5) hand van de jongste onderzoekingen tot er kenning gekomen en men beseft nu de waarde en invloed, welke van de kleuren uitgaat. In de geneeskunde zien wij dat de kunst om met kleuren tegen ezen al zeer oud is. Denk maar eens aan de medicijnmannen met hun bonte beschilderingen over gezicht en lichaam. De huidige geneeskunde weet dat blauw rustig en vertroostend werkt. Wanneer een overspan nen of opgewonden persoon zich op een blau we kleur concentreert zal hij vrij spoedig zijn rust en zelfbeheersing terugvinden. De kleur violet werkt bij vele gevoelige naturen ver lammend. Ingewijden van alle occulte scholen weten, dat de kleuren het lot van de mensen in grote mate beïnvloeden, ja zelfs beheersen. Zo zullen velen van ons bekend zijn met de wetenschap dat wij behalve een grondstoffelijk lichaam (dus het totaal van alle organismen waaruit het is samengesteld), ook een astraal (of begeerte)-lichaam hebben. Sommigen noe men dit ook wel het emotionele lichaam. In dit lichaam ervaren wij o.a. de verschillende emoties zoals smart/vreugde en andere paren van tegenstellingen. Bij een grondige studie van de yoga-techniek is het mogelijk, dat de leerling op een pu,nt komt dat hij dit astraal lichaam bij zijn medemensen kan waarnemen. Ook in bepaalde gevallen van helderziendheid is dit lichaam waar te nemen. In dit astrale rijk bestaan er ook verschillende grondkleuren die de gesteldheid, karakter, gemoedstoestand, enz. van de persoon aanduiden. Zo kan de gevorderde yogi bij concentratie op dit lichaam een boeiend spel waarnemen van kleuren welke het stoffelijk lichaam omgeven en zodoende zijn conclusies trekken omtrent de persoonlijk heid. Zo dienen wij dus nieta Heen ons stoffe lijk lichaam te verzorgen, doch eveneens het astrale lichaam, want zeker 90% van onze ziekten vinden hun oorsprong in dit astrale lichaam. (Slot volgt) Alle correspondentie betreffende deze rubriek kunt U richten aan: H. M. Lapré, Postbus 409, Den Haag. De originele Amerikaanse prachtig droogkokende rijst hele korrel Door geheel Nederland franco thuis voor slechts fl 35.- per baal. TOKO WARINGIN Edisonstraat 82, Den Haag, telefoon 070 - 39 08 47. Voor een geheel gevulde zaal van aandachtige toeschouwers werd het bamboegordijn dat de Chinese Volksrepubliek voor ons oog verbergt, opzij geschoven, toen mej. A. B. Feuilletau de Bruyn op 9 oktober j.l. dia's vertoonde uit dit onmetelijke grote en grootse land, dat voor de meesten van ons slechts uit de aanrakingen met haar eeuwenoude cultuur, zoals deze ons in Indië tegenkwam, bekend is. Het waren prachtige opnamen die een uiter aard vluchtig beeld gaven van het leven van de „man in the street" in het moderne China, ook in zijn politieke aspecten, zoals b.v. de 1 mei-parade. Maar vooral de opnamen van datgene dat uit lang reeds vervlogen tijden nog steeds in stand wordt gehouden waren niet alleen een verruk king voor het oog, doch zij waren aanleiding tot de bezinning op de waarde van de histori citeit. De vroegere Keizerlijke Paleizen (de z.g. „Ver boden Stad", de Tempel des Hemels, een on vergelijkelijk schoon Kunstwerk vol van ver heven symboliek, de Keizerlijke Graven uit de Ming Periode, de eeuwenoude Chinese Muur, het zijn alle bouwwerken, bij de aanschouwing waarvan de mens slechts eerbiedig kan zwijgen. Ieder bouwwerk is een uiting van een bepaalde cultuur en een bepaalde tijd, dat zijn wij ons bewust, maar de elementen van schoonheid, die in deze expressies van oude Chinese Cul tuur zijn verwerkt, hebben een eeuwige waar de. Dit kwam uit de met een kunstzinnig oog op- genoomen dia's heel duidelijk naar voren. Opnamen van de beklimming van de heilige Taoistische berg „Hua Shan" toonde de dui zelingwekkende schoonheid van de Natuur in al haar grootsheid. En niet velen en zeker geen buitenlanders zullen de gulle gast vrijheid hebben ontvangen van de Taoistische nonnen en monniken daar hoog boven in dat klooster, om de eenvoudige reden dat een tocht erheen een uitzonderlijke prestatie is, die door slechts enkelen kan worden volbracht. De bewondering voor het gebodene werd door voorzitter Den Hamer in zijn dankwoord aan mej. Feuilletau de Bruyn onder woorden ge bracht en door alle aanwezigen met een dank baar applaus onderstreept. ADINA In dit nummer konden wij nog geen verslag geven van de causerie van Margaretha Fergu son, die op 17 oktober op het programma stond. Hierop hopen we nader terug te komen. In november staan weer enkele goede avonden op het programma. Voor het lidmaatschap van de Ind. Kult. Kring (slechts 1.-per maand) kan men zich opgeven bij het secretariaat: Weimarstraat 121, Den Haag. e Vlamingstr. 5 - Den Haag -Tel. 11.66.77 De Indische Kulturele Kring „Tong-Tong" viert in mei 1964 zijn eerste lustrum. Aan de herdenking van dit heugelijke feit zal o.a. een literaire prijsvraag worden verbonden over „Indische herinneringen", waarbij in het bij zonder aan jeugdherinneringen is gedacht. Vele artikelen, o.a. in het Indische Tijdschrift „Tong-Tong" getuigen van een bijzondere aan leg bij verschillende schrijfsters en schrijvers, zodat we verwachten, dat onbekende talenten nog sluimerend zijn en op een bepaalde stimu lans wachten om ook „voor het voetlicht" te komen. Het I.K.K.-bestuur hecht niet aan „mooischrijverij", het geeft de voorkeur aan eenvoudige taal, waarin Indische herinnerin gen hetzij van ernstige, hetzij van vrolijke aard worden neergeschreven. Wellicht zul len die ook kunnen strekken tot verrijking van het beeld van ons Indië van Tempoe doeloe. Aan deze prijsvraag is verbonden een eerste prijs van 150.en een tweede van 100. terwijl zijdens de redactie van het tijdschrift „Tong-Tong" (met 10.000 abonnees) reeds de toezegging mocht worden ontvangen, dat de twee bekroonde inzendingen zo enigszins moge lijk in het tijdschrift zullen worden opgeno men. Het I.K.K.-bestuur zal voorts alle mede werking verlenen om deze twee inzendingen in pocket-uitgave gepubliceerd te krijgen. Voor de jury hebben zich beschikbaar gesteld de auteurs Robert van Gulik als voorzitter en Margaretha- Ferguson, Robert Nieuwenhuis (Breton de Nijs) als leden. De beslissing der jury zal worden bekend gemaakt tijdens de lustrumviering in begin mei 1964. De inzenders gelieven hun bijdragen vóór 1 april 1964 te sturen aan Dr. R. H. van Gulik, Tenhovestraat 88 te 's-Gravenhage in 2 geslo ten enveloppen. De ene enveloppe bevat dan de bijdrage met vermelding van een bepaalde motto; in de tweede worden motto, naam en adres van de inzender duidelijk vermeld. De omvang van iedere bijdrage zal maximaal 100 getypte bladzijden van 350 a 400 woorden moeten zijn; één doorlopend verhaal is even welkom als een reeks schetsen. Wij hopen dat de oproep voor deze prijsvraag in ruime zin weerklank zal vinden HET BESTUUR VAN DE INDISCHE KULTURELE KRING „TONG-TONG" 21

Tong Tong | 1963 | | pagina 21