LUSTRUMFUIF*"" 2e toil 11 fOlll? Links Goh Dumas, achter de microfoon Leo Spell. Daarna kwam de stijlvolle dansgroep „Krishna Devi", die twee buitengewoon goed verzorgde nummers bracht; een streekdans uit Celebes en een Javaanse Hofdans. Rechts een moment uit het eerste nummer. Drie artiesten, die ieder op hun eigen manier het enthousias me van het publiek wisten op te wekken: links Huug Sachs met zijn kostelijke voordracht van „Ik en Bentiet" (van Tjalie Robinson)midden Pim Eysinger als gast-zangeres van Lief Java" en rechts de „little-ste" van „The little Stran ger Boys (de Steevensz-familie uit Deventer), die behalve een pittige drumsolo (hij kwam nauwelijks boven zijn „potten en pannen" uit!), ook een twist-zangnummer ten beste gaf. Het showprogramma werd besloten met het optreden van de 9-jarige Joyce Hulscher, het winnaresje van de baby-Oscar op het kinder songfestival in San Remo, die samen met haar moeder en „The Jaguars", het Rock- en Roll- orkest, waarin ook haar broer Peter speelt, één van de hoogtepunten van de avond was. Jam mer genoeg mislukte dit filmpje, zodat we U van dit gedeelte van de avond geen foto's kun nen laten zien. Linksonder: in de pauze werden de dames in de „Waroeng Tong-Tong" zowat gekrojokt: behalve de bekende Tong-Tong artikelen (boekjes, rantangs, vlaggen) was daar allerlei lekkers te krijgen: onde-onde, kwee talam, spekkoek, pisang goreng, enz. En toen, na flink lachen en lekker snoepen, kon er ook nog worden gedanst tot 3 uur 's-nachts op muziek van de als steeds „Bruisende" Hot Jumpers en het helaas door het publiek minder gewaardeerde Ruud Pronk Quartet, dat uitstekende moderne jazz ten gehore bracht. ELLEN Foto's: ROGIER. Ook deze Tong-Tong-avond had weer de nodige belangstelling. Van heinde en verre waren ze gekomen, de trouwe Tong-Tong abonnees, zodat we weer een goed gevulde zaal hadden. Dat het programma in de smaak viel, blijkt uit de eerste foto: een waarderend applaus van o.a. (vierde van links) de hr. v. d. Laan (pres.-commissaris v. d. N.V. Tong- Tong) en rechts van hem Hein Buitenweg (Indisch auteur), die de avond met een geesti ge speech opende. Rechtsboven: het bekende Krontjong-orkest „Lief Java" aan wie de eer te beurt viel na Hein Buitenweg, met hun lieflijke klanken de sfeer erin te brengen.

Tong Tong | 1963 | | pagina 7