Een psychodiagnost geeft advies „1HGET HATI" „AD PATRES' Fa. Johs. Ouwejan Zn. te DJOIOA CO Geachte lezers, Voor het in Tong-Tong gepubliceerde artikel: „Symboliek, mystiek en magische invloed van de kleuren" bleek een grote belangstelling te bestaan en de geintereseerden die meer over deze materie wensen te weten kunnen in on derstaande bibliografie verdere bijzonderheden vinden: Spranger, Eduard: Die Magie der Seele. Danzel, K. W.: Der Magische Mensch. Dr. Koch: Deine Farbe, dein Charakter. Verder heb ik een praktische verhandeling over dit onderwerp samengesteld en als titel heeft: „Praktische leer en toepassing der kleu- rentechniek". Tenslotte nog een extra berichtje aan de velen die zich schriftelijk tot mij gewend hebben voor advies, e.d. Het komt meer voor dat een antwoord van mijn zijde enige tijd op zich laat wachten en ik kan het mij levendig voorstellen dat de vragensteller(ster) soms ongeduldig wordt. Maar zij moeten begrijpen dat ik de adviezen niet uit mijn mouw kan schudden of nimmer zal afhandelen als een soort werk aan de lo pende band. Elke brief wordt, voor het beant woorden, terdege onder de loupe genomen en begrijpelijkerwijze vergt dit een zekere in spanning en tijd. Nimmer zal ik mij dan ook laten verleiden tot overhaastige conclusies. VRAGEN STAAT VRIJ Een Tong-Tong lezer stelde mij de vraag of ik persoonlijk in spoken geloof; of zij werkelijk bestaan. Berusten dergelijke spookverschijnin gen niet slechts in de fantasie of verbeelding van een overspannen brein en indien spoken toch werkelijk bestaan, hoe kunt U dan deze „verschijningen" verklaren? Het heeft mij enige moeite gekost om een goede verklaring te vinden voor het bestaan van spoken, want persoonlijk geloof ik wél in deze verschijningen. Er zullen natuurlijk wel enige „nuchtere" mensen bestaan die mijn be wijsvoering waarschijnlijk onvoldoende vinden, doch hen geef ik de raad om in hun vrije tijd eens werken over deze materie na te slaan. Hiermede bedoel ik natuurlijk niet de vele spookverhalen die in de boekhandels te krijgen zijn, doch de verschillende serieuze en weten schappelijke werken hierover, die waargeno men en geregistreerd werden door de vele bevoegde autoriteiten en wetenschapsmensen op dit terrein. Zelfs de justitie heeft veel te maken gehad met onverklaarbare spookgeschie denissen en gebeurtenisen. Er zijn meerdere dingen tussen hemel en aarde welke niet direct te verklaren zijn, het geen echter geen reden is om ze zo maar van de hand te wijzen. Zo bestaan de „spoken" dan ook werkelijk. (Pas op dat U het begrip „spoken" nimmer verwart met de z.g. geestverschijningen, zoals in de loop van deze uiteenzetting duidelijk naar voren komt). Een „spook" is een wezen dat staat als een krachtsvariant tussen de stoffelijke mens en de astrale-mens in. een grens-geval dus en ge laden met aardse fluïde. Zo kunnen wij altijd opmerken dat „spoken" aan een bepaalde Begrafenis- en Crematie-Onderneming Opgericht 1924 ROUWKAMERS en ONTVANGKAMERS AIRCONDITIONED Kantoren: Fred. Hendriklaan 7 Den Haag, Tel. 070-556427 (3 lijnen) plaats gebonden zijn waar hevige of emotionele gebeurtenissen, meestal van misdadige aard, hebben plaatsgevonden. Wij kunnen dit vergelijken met de misdadiger die steeds weer opnieuw aangetrokken wordt tot de plaats van zijn gepleegde misdaad. Of wij kunnen het vergelijken met het vol gende. Wij verlangen steeds terug te keren naar die plaatsen uit onze jeugd, waar wij gelukkig hebben geleefd, om daar een zekere kracht te kunnen putten, want het is ons alsof die plaats of streek, die wij dan „herinneringen" noemen, geladen is. Hoe vaak hoort men niet zeggen: „Het heeft mij echt goed gedaan om dit of dat nog eens te hebben teruggezien". Dit geschiedt nu eveneens bij de verklaring over de z.g. „spoken". De plaats hunner misdaad, of plaatsen waar ze iets treffends hebben meegemaakt zijn a.h.w. voor hen geladen met een zelfde aan trekkingskracht. Zij worden dus uit immorele, of welke gron den dan ook, aangetrokken tot deze plaatsen en zijn dan ook door immorele gronden er aan gebonden. Bij de gewone geestverschijningen is dit niet het geval. Deze zijn door morele gronden aan personen gebonden en niet aan plaatsen. Om terug te keren tot de „spookverschijnin gen", men zou hun toestand kunnen beschou wen als een soort „droom" toestand, een geweldig en geweldadig navibreren van hun geest. Waarom zij alleen 's nachts en vooral tegen middernacht verschijnen ligt aan het feit dat iedere seconde van het etmaal zijn eigen krachtformule heeft (dit zouden de astrologen U kunnen bewijzen). Zo is de krachtformule van de nacht of omstreeks middernacht een grensformule tussen de diepste duisternis en de wordende dag en die zodanig overeenkomt met de krachtformule van de toestand, waarin deze „spoken" verkeren. Omstreeks deze tijd zijn zij a.h.w. op het hoogtepunt van hun vertoningsmogelijkheden en kunnen dus zo doende ook door niet-helderzienden waarge nomen worden. Hiermede kunnen wij de spookverschijningen in oude huizen of kastelen verklaren. Dit is mijn zienswijze over het bestaan van spoken. De ongelovigen verwijs ik naar de annalen over de vele spookverschijningen, welke of ficieel geregistreerd zijn. Naar aanleiding van een vraag van mevr. K. v. S. te Hilversum over modderbaden, wil ik de andere lezers een verklaring over dit zowel interessante als belangrijke onderwerp niet onthouden. In Oostenrijk ligt een stadje, waar in een weide een kleine modderpoel staat. Deze moeras-modder ziet er vies en onogelijk uit, doch bij een onderzoek is vast komen te staan dat deze poel onnoemelijk veel organi sche stoffen bevat welke de gezondheid van de mens ten goede komt. Reeds vele tienduizenden mensen vonden hier genezing van hun kwalen zoals rheuma, on vruchtbaarheid, gewrichtsontsteking, onder buikklachten, enz. De oorzaak van deze grote genezingskracht ligt niet alleen in het feit dat deze modder poel een bijzondere hoge ouderdom heeft, maar dat in de loop der tijden zich een natuur lijk proces heeft afgespeeld waardoor er een chemisch-biologische verandering is ontstaan. Deze modder kan men zelfs innemen en bij een volledige drinkkuur geneest zij U van darmziekten en maagzweren. Via de huid werkt de modder in over het gehele lichaam en nog een ander opvallend feit is dat bij mensen met een te hoge bloed druk, na een modderkuur de bloeddruk daalt, en zij wiens bloeddruk te laag is kunnen constateren dat hun bloeddruk zal stijgen. Uit dit alles blijkt dat in modder iets geheimzin nigs schuilt, waar onze huidige wetenschap zich nog steeds het hoofd over breekt. Maar laten wij óns hoofd hierover niet breken, de hoofdzaak is dat velen een werkelijke en blij vende genezing hebben bekomen na een mod derkuur, waar de medische wetenschap totaal gefaald heeft. ADVIESRUBRIEK Een lezer stelde mij de vraag hoe hij zijn schier bovenmenselijke problemen moet oplos sen. „Geef mij enige richtlijnen of een methode om juiste en goede besluiten te nemen en zodoende tot goede resultaten te geraken. Ik heb al zo vaak gefaald in mijn beslissingen met alle gevolgen van dien, zodat ik nu bang ben gewor den en geen besluiten meer durf te nemen" aldus een T.T.-lezer. Beste lezer, ik zou U hoogstens een richtlijn kunnen geven betreffende uw houding t.o.z. van belangrijke besluiten. De problemen dient U echter zelf uit te werken en uit te voeren. U hebt vaak negatieve uitwerkingen gekregen van uw genomen besluiten doordat U het probleem verkeerd aanpakte of niet goed ont leedde. Het komt er in de eerste plaats op aan om te weten hoe U een probleem moet benaderen. Bijna allen benaderen hun problemen, van welke aard ook, met een starre mentaliteit, of met vooropgezette denkbeelden. Op een derge lijke wijze zult U een probleem nimmer op de juiste wijze kunnen oplossen en goed ten uitvoer brengen, immers een probleem is niet statisch, maar ondergaat voortdurende veranderingen. De wijze waaróp U het probleem benadert is van primair belang. Onderzoek en bekijk het zonder een eng vooroordeel. Wij mogen ons aan geen enkel beginsel vasthouden omdat een probleem levendig is en steeds onderhevig is aan veranderingen, in tegenstelling met beginsels, principes, e.d. Wanneer U een probleem wil omvatten moet U het met niets vergelijken, beschouw het probleem op zich zelf staand. Tenslotte moet U niet bang zijn om fouten te maken. U kunt liever fouten maken en ze later weer gaan corrigeren, dan U te onthou den van handelen. Dit is laf en bovendien schiet U er niets mee op. Alle correspondentie betreffende deze rubriek kunt U richten aan H. M. Lapré, Postbox 409, Den Haag. Vlamingstr. 5 - Den Haag-Tel. 11.66.77 BRILLANTE markiesringen en oorknoppen in 22 karaats goud 17

Tong Tong | 1963 | | pagina 17