djangan tjengeng, dong! Radio programma Hoe kon ik dat nou ook weten... RADIO VERONICA Golflengte 192 meter Programma Radio Sinar Sang Sitrya Donderdag 19 december 1963 20.00 uur OPENING PEMBUKAAN 20.02 uur UNTUK ANAK ANAK KITA Voor onze jeugd. Mede naar aanleiding van de zeer geslaagde Sinterklaasuitzending, ontving de programma leiding vele verzoeken van ouders om op regel matige tijden eens een programma voor de jeugd te presenteren. Deze eerste keer kunt U luisteren naar moder ne Indonesische kinderliedjes. Verder het op treden van een Indische teenagerzanger die in Indonesië zeer veel succes heeft, namelijk: Jack Lemmers. Dan is er ook nog een spannend verhaal, ver taald uit het Indonesisch over een drietal jon gens die bij een professor uit een andere wereld die hem wil ontvoeren. Mocht uit de reacties blijken dat dit jeugd programma belangstelling geniet, dan zal er mee worden doorgegaan. MANA SUKA Platen op verzoek. 21.00 uur Sluiting met ,Lief Ambon" Donderdag 26 december 1963 20.00 uur Opening pembukaan 20.02 uur Speciaal Kerstprogramma 21.00 uur SLUITING Donderdag 2 januari 1964 20.00 uur Opening pembukaan 20.02 uur Selamat tahun baru Nieuwjaarswens met Ben Snijders 20.07 De artieste van de week Deze keer praten we met de bekende teen agerzangeres „Wanda", die natuurlijk ook enkele liedjes zal zingen. 20.20 uur (ongeveer) MANA SUKA Pla ten op verzoek 21.00 uur Sluiting Penutup In mijn employé's tijd op de thee-onderneming Dinewatie, 40 KM van Soekaboemie ik vertel hier iets van anno 1918 had ik een baas die strikt rechtvaardig maar buitenge woon gesteld was op stipte uitvoering van zijn orders. De orders behelsden o.a. ook bestellingen. Zo gaf hij -mij eens een spoed- order bij de Soekaboemische Snelpersdrukkerij. Mientje van der Mark, 25 jaar oud, ver zorgde daar de bestellingen. Vanwege de spoedorder flitste ineens in mij op de geprik keldheid van een beo, als die iets roods ziet, zodat de order uitgeschreven werd met rode inkt. Na een paar dagen zegt de baas tegen mij: „Zeg, ik heb nog niets ontvangen, hoe zit dat?" Ik vond het vreemd, schreef direct weer met de vraag waarom, enz. Weer enkele dagen later was de baas werkelijk boos, want er was nog steeds niets. Ik zeg: „Meneer, ik snap het niet, ziet hier zijn de copyen en de originele heb ik met rode inkt geschreven en daaronder zeer veel spoed dubbel onderstreept. Maar misschien heeft on ze pesoeratan ondernemings-postloper) onderweg bij zijn liefje overnacht en is onze brief blijven slingeren". „Nou, ik moet toch morgen naar Soekaboemie en zal er het mijne van hebben" zegt hij. Na terugkomst laat hij mij roepen en zegt: „Ja, beste kerel, daar kon jij echt niets aan doen. Die Mientje was erg verbaasd dat zij 2 brieven ontving met een blanco vel papier er in, zei ze". Ik was perplex! Hij gaat verder: „Zij kan namelijk geen rood schrift zien, laat staan lezen, wel zwart". Dit is historisch, het adres op de enveloppen was met zwarte inkt geschreven, de orders met rode inkt, daarom dacht Mientje waarom 2 blanco vellen ja? H. J. A. KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS KALENDERS Q Z se We beginnen ditmaal met een antwoord op alle noodkreten. Eerst aan al die be droefde Sinterklazen, die hun pakjes niet meer op tijd hadden om in de diverse schoenen te deponeren. Weet U, dat we op 4 december nog bestellingen binnen kregen: „Stuur mij de Keukenkalender vóór Sint Nicolaas". Mana bisa toch, lui! Na tuurlijk, wij doen wat in ons vermogen ligt, maar zodra een kalender bij de post is afgeleverd zijn we verder machteloos en kunnen niet zeggen hoe lang het zal duren, voordat het bestelde bij U thuis wordt bezorgd. Normaal is een pakje 1 of 2 dagen onderweg, maar deze tijd van het jaar, wanneer iedereen aan het verzenden slaat, is nauwelijks meer „normaal" te noemen en kunnen we nergens meer staat op maken. Dus lieve mensen, djangan marah met Tong-Tong als uw Sinterklaas surprise door te laat bestellenis mislukt. Want vanaf 30 september al kon U kalenders bestellen en al diegenen, die zorgden dat ze er vlug bij waren en ook voor 1 november betaalden, hadden, be halve het voordeel van de extra-kortingen, de zekerheid, dat ze de Keuken- en Verjaar dagkalender voor Sinterklaas in huis zou den hebben. Toch hebben we als gekken gewerkt, om ook diegenen, die veel later hun bestelling deden nog op tijd te helpen, maar zoals al gezegd: op het laatst sta je machteloos. Ook wat de Bonnet-kalenders betreft ontvingen we vele noodkreten van allerlei bestellers, die ook deze kalenders nog voor Sinterklaas cadeau wilden doen. Maar van déze kalender is vanaf de eerste aankondiging in ons nummer van 30 sep tember gezegd, dat die beslist NIET voor Sinterklaas gereed zou komen. „De Bonnet kalender bevat 7 kleuren-reprodukties en het maken van zo'n kalender vergt door zijn vele kleuren meer tijd", schreven wij herhaaldelijk in Tong-Tong, maar blijk baar lazen velen daar toch overheen en rekenden nog vóór 5 december op de Bonnet-kalender. Het spijt ons dat we niet eerder klaar waren, maar... we hebben dat ook nooit beloofd Maar laten we er niet langer om treuren, de Kerstdagen zijn er ook nog om onze kalenders cadeau te geven. De Tong-Tong kalenders zijn tenslotte niet „zo-maar-kalenders" waar je op afleest, wat voor dag het ook weer is en daarmee basta. Neen, ze zijn stuk voor stuk iets aparts en het zal U moeilijk vallen in de boekhandel een kalender te vinden, die die van Tong-Tong evenaart. De Keukenkalender is een weekkalender met meer dan 80 geïllustreerde recepten, die in een gratis erbij geleverd mapje opge borgen kunnen worden en dan een uniek kookboekje vormen. Dat deze kalender is ingeslagen, blijkt wel uit het feit, dat wij NU nog, in december 1963, bestellingen krijgen voor de Keukenkalender 1963, de vorige dus. Deze kalender behoudt zijn waarde ook als het jaar om is! Maar ook al is dat nu het geval, we willen U echt niet aanraden om met het bestellen van de Keukenkalender 1964 nog al te lang te wachten, om teleurstellingen (uit verkocht!) te voorkomen. Diezelfde raad geldt natuurlijk ook de „Bonnet-liefhebbers". Met de verzending van deze kalender aan de voorbestellers is nu begonnen, terwijl er tot 21 dec. a.s. de tentoonstelling van schilderijen en tekenin gen van Indonesië en Italië door Bonnet wordt gehouden in het gebouw Prins Mauritslaan 36, Den Haag (zie adv. op pag. 18) te bezichtigen is. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen de kalender ko pen tegen de speciale voorintekenprijs van 5.20 (bij 3 tegelijk 4.70 p. st.). Dus ook de voorraad Bonnet-kalenders slinkt nu snel En dan is daar tenslotte nog de Verjaardag kalender. Ook typisch „Tong-Tong", dus apart en origineel. Ingedeeld volgens de 12 tekens van de dierenriem geeft deze kalen der ,,in-één-moeite-door" geboortedatum èn geboorteteken, met een korte karakter schets en vermelding van gelukssteen, goede dag, lievelingskleur, etc. De normale prijzen voor deze kalenders bedragen: Keukenkalender6.60 Bonnet-kalender6.90 Verjaardagkalender3. Maar ja, december is toch al zo'n dure maand, dus zijn nog steeds geldig de kortingen bij het bestellen van meerdere exemplaren tegelijk: 10 korting bij 2 exemplaren en 13 korting bij 3 of meer exemplaren tegelijk, doet er niet toe van welke soort, als maar 2, 3 of meer tegelijk in totaal. De prijzen worden dan: bij 2 tegelijk bij 3 of p.st. meer tegelijk p.st. Keukenkalender 5.90 5.60 Bonnet-kalender 6.20 5.85 Verjaardagkalender 2.70 2.55 Bestellen per briefkaart, giro (No. 6685) of postwissel met duidelijke specificatie s.v.p. z O SU30N31V» SU3aN3"lVM SUSQNSIV» SU3C1N31VM SUSdNSIVH SU3aN33VX Sd3QN31V>! 9

Tong Tong | 1963 | | pagina 9