Reünie K.W. Amelita Galli-Curci Nederlands elf lal Batavia' s elftal Persatuan bekas klontong Op zaterdag 16 november hielden de ex K.W.-lll-ers hun jaarlijkse reüniefeest, we derom in de feestzaal van het Kurhaus te Scheveningen. Deze vierde bijeenkomst kenmerkte zich eveneens door een bijzon der gezellige sfeer en opgewekte stemming. De opkomst overtrof ook dit jaar alle ver wachtingen. Het programma was ingedeeld als volgt: Van 17.00 tot 19.00 uur: gezellige koempoelan, waarbij oude contacten weer werden hervat en tal van herinneringen op gehaald. De voorzitter de heer C. Ouwe hand bracht er met zijn vlotte toespraak al direct de stemming in en toonde zich ook de verdere avond een voortreffelijk organi sator. Van 19.00 tot 20.00 uur kon een ieder naar eigen wens een etentje nuttigen, hetzij in het Kurhaus, „Het Verre Oosten", „Bali" of thuis. Van 20.00 tot 1.00 uur werd het feest voort gezet met een gezellige dansavond, af en toe onderbroken door enkele korte floor- shows. Van de medewerkers aan deze shows noemen wij hier mevrouw Visbach en haar dochtertje Lilian, die enkele Serim- pi-dansen uitvoerde, de ex K.W.-lll-ers de Heren Th. Scherer (conferencier); W. Doeve (goochelaar), H. C. W. van Kuyk (chan sonnier) en het danspaar Vogel. Zij allen hebben met hun prestaties mede bijgedra gen tot het welslagen van dit feest. De organisatoren van dit feest, de heer C. Ouwehand (voorzitter), mevr. C. A. van der Beek-de Bruijn (secretaresse/ penning- meesteresse) en mej. C. M. van der Beek (secretaresse), hebben tijd noch moeite gespaard om deze reünie tot een onverge telijk feest te maken, waarbij ongetwijfeld alle eer toekomt aan mevrouw van der Beek, die gedurende de maanden vóór het feest onafgebroken in de weer is geweest met de voorbereidingen aan een dergelijke organi satie verbonden. Dat de stemming tot het eind er in bleef was tevens te danken aan de animo van de aanwezige ex K.W.-lll-ers, die van geen naar-huis-gaan wisten. Hieruit blijkt wel, dat de geest van de oude pendo- poh-feesten nog onder hen voortleeft. Naar wij vernemen, zal in 1964 de K.W.-III reünie worden gehouden in de nog grotere paviljoenzaal van het Kurhaus, op zaterdag 17 oktober. Het ligt dan in de bedoeling de reünie te houden van 16.00 tot 18.00 uur. Van 18.00 tot 20.00 uur zal getracht worden, een of andere rijstschotel door het Kurhaus te laten serveren, waarvan men facultatief gebruik kan maken. Van 20.00 tot uiterlijk 22.00 uur zullen enkele cabaretnummers worden opgevoerd o.l.v. de heer Th. Scherer, waarna tot de volgen de ochtend 3.00 uur non-stop-dancing zal volgen. Omdat een mens ieder nieuwjaar met de beste voornemens begint hadden we gedacht nu pas het verslag van reünie van de K.W. Ill te plaatsen opdat alle oud K.W. Ill-ers bij alle goede voornemens de volgende zou den kunnen toevoegen. „Dit jaar gaan we echt!" REDACTIE De 3 organisatoren van het KW-III schoolfeest, v.l.n.r. mej. v. d. Beek, mevr. v. d. Beek-de Bruijn en de heer C. Ouwehand. Foto: C. van Leuve Wellicht zijn er onder onze Tong-Tong lezers ook nog vele oud K.W.-lll-ers, die van deze jaarlijkse reünies nog niet op de hoogte zijn. Zij kunnen zich thans schriftelijk opge ven bij mevr. C. A. van der Beek-de Bruijn, Antonie Duyckstraat 75, Den Haag, zodat zij worden ingeschreven in het adressen- boek en de convocaties automatisch krijgen toegezonden. Ook eventuele introducé's van oud (Tong-Tong) K.W.-lll-ers zijn van zelfsprekend op deze reünies van harte welkom. C. OUWEHAND Op hoge leeftijd is in Californië overleden de coloratuur-zangeres Amelita Galli-Curci, vrij ongemerkt in het tumult van de Grote Gebeurtenissen Dezer Eeuw. Toch weten wij zeker dat de Indische wereld het bericht van haar dood vernomen heeft en een ogenblik heeft stilgestaan bij haar memorie. In de twintiger jaren was er geen huis met een gramofoon of één of meerdere platen van Amelita sierden de collectie gramofoon- platen. Wie in de late middaguren door de rustige woonwijken van Indië reed, zelfs de armste, werd vaak al van verre begroet door de hoge trillers van Amelita's stem in Lakme of Lucia, „een stem om gêmês op te worden", Indische vrouwen met ambitie zongen haar aria's al dan niet in de bad kamer en schooljongens zonder enige am bitie, op blote voeten en met de katapult om de hals, floten haar partituren uit de onbekendste opera's. Ja, wat een tijd. Toen je klassiek kon horen in Gang Ketapang, Kalisosok en Gang Coorde. En elke Indischgast heeft wel een speciale herinnering aan Amelita Galli-Curci: 's middags drie uur in een slapend Meester Cornelis en één wakkere gramofoon (en Amelita) in Gang Solitude, de witte dan sende vliegers hoog in de lucht en het trage plik-plok-plik-plok van een sadopaardje op een lange lange weg in een hete, hete zon. Very, very good! Ach ja, het is modern en het is „bij" als gramofoons en radio's van thans alleen maar een „toing-toing-toing" voortbrengen in allerlei primitieve toonaarden. Maar weten deze mensen wel, welk moois ver loren is gegaan? Amelita, we zijn U niet vergeten! TJALIE Dit is geen aankondiging van een voetbal wedstrijd tussen die beide elftallen, noch een verslag daarvan. Het is alleen maar de kern van een pikiran die is opgeborreld na het lezen van de verslagen van en andere artikelen over de interland voetbal. We strijden tussen Nederland en Luxemburg. In het Ned. elftal stonden opgesteld 6 (of was het 7?) spelers van Feyenoord. Dat doet mij herinneren aan de Bataviase voetbaljaren 1919-1923. In die jaren speel den in het hoofdstedelijke bonds-elftal ook 6 of 7 spelers van de voetbalvereniging HERCULES. In de voorhoede opereerde als eerste voor de om zijn kanjers van schoten beroemde Galstaun, links van hem laveerde Bode graven, die bekend stond om zijn goed geplaatste schuivers, terwijl als rechts binnen de rustig tussen de tegenstanders door glippende Olive. De middenlinie werd volledig gevormd door de moeilijk te pas seren Herculanen, t.w. de spil Polanen Petel en de kanthalfs Geertsema en een andere Herculaan, wiens naam ik vergeten ben (Wie was dat, Oom Pie?). Af en toe speelde Tjo Davis ook mee in de plaats van Olive. Het Bataviase Bondselftal werd verder gecompleteerd met als achter spelers Theys (S.V.B.B.-speler) en Overbeek Bloem, later Denkelaar en Overbeek Bloem (Oliveo-spelers), als doelverdediger De Wilde (V.I.O.S.) als linksbuiten Rehata (O.L.I.V.E.O.-Jong-Ambon) en als rechts buiten:ben ik ook weer ver geten. Weet Oom Pie nog wie het was? De vergelijking houdt daarmee ook op. Ik bedoel 6 of 7 spelers van een club in het Bondselftal. Immers, terwijl het Nederlands Elftal met de 6 Feyenoorders in de Interlandwedstrijden tegen het kleine Luxemburg het niet verder heeft gebracht dan een gelijkspel en later zelfs een verlies, behaalde de Bataviase ploeg in de Steden wedstrijden overwinning op overwinning. Tussen haakjes, HERCULES stond toen aan de top van de competitie, terwijl nu FEYENOORD ongeveer aan de onderste lijn van de middennoot van de Eredivisie zwiert. Moekintar-Harsojo Moektisangkojo Op verzoek maken wij bekend dat sinds enige tijd in Holland bestaat de „Persatuan bekas klontong" zijnde de personeelsver eniging van vroegere employé's van GEO. WEHRY Co. in Indonesië. Oud employé's welke nog geen lid zijn kunnen zich hiertoe opgeven bij het secre tariaat: Lijsterlaan 79, Bussum. 15

Tong Tong | 1964 | | pagina 15