rj Een psychodiagnost geeft advies He 1 oooooooooooooooooooooooooooo O o h al s-2 «-S 5 Aan alle lezers van TT wens ik een voorspoedig en bovenal gezond en vreugdevol nieuw jaar. We zijn weer vol frisse moed het jonge jaar binnengestapt, waarschijnlijk vol nieuwe voornemens en plannen. Er zullen ook velen onder ons zijn geweest, die een ogenblikje stilgezeten hebben om zich angstig af te vragen wat hun het nieuwe jaar weer brengen zal. Beste lezers, het is goed even stil te staan en zich te bezinnen, doch laten wij dit niet te lang doen. Het leven gaat voort. In de ketel kookt men de dingen tot ze gaar zijn: zo is de aarde de grote smeltkroes van het leven. Mijn welgemeend advies aan U allen voor het nieuwe jaar is dan ook: handel in har monie met de wereldorde, doe te alle tijde juist datgene, wat de situatie op een gege ven moment van U verlangt. Zó bent U tegen elke situatie opgewassen, daar men zich willig overgeeft aan de ZIN van de situatie. Dan zult U zielevrede vinden. VRAGENRUBRIEK (deze rubriek staat open voor allen die vragen of problemen hebben op het terrein van de parapsychologie, etc.). Naar aanleiding van mijn verhandeling over de invloed der kleuren op onze gesteldheid (zie voorgaande nummers T.T.), heb ik vele reacties mogen ontvangen. Verschillende lezers vroegen mij o.a. of deze kleurentest wetenschappelijk erkend wordt? Geeft de kleurentest, werkelijk een onfeilbare uit spraak en advies, b.v. in verband met de keuze van een huwelijkspartner? Als antwoord op de bovengenoemde vragen kan ik vermelden dat de kleurentest steeds meer en meer in gebruik raakt, o.a. door de verschillende psycho-technische advies- bureaux, wanneer het gaat om de beoorde ling van verschillende kandidaten. Hieruit blijkt wel dat de huidige wetenschap de uitslag van een dergelijke test aanvaardt. Wanneer de proefpersoon: a. eerlijk zijn kleuren kiest en selecteert, b. de test door een kundig en ervaren psy choloog wordt geleid, c. de uitslag op een juiste wijze geïnterpre teerd wordt, dan komt er een getrouw beeld aangaande de karakterstructuur van de proefpersoon uit de bus. Hier moet ik er echter aan toe voegen (en dit zal dan ook de oorzaak zijn van de verwarring onder de vele lezers), dat deze analyse natuurlijk niet geldt voor de gehele levensduur van de proefpersoon. Immers, in de loop van het huwelijk, of leven kan een karakter ten goede of ten kwade veranderen. In vakkundige termen spreekt men dan over „verschuivingen, welke plaats kunnen vin den in de persoonlijkheisstructuur". Dergelijke verschuivingen of veranderingen in iemands karakter kunnen plaats vinden door bepaalde invloeden, zoals levenserva- ringen, milieu, biologische invloeden, etc. Ofschoon in de praktijk dergelijke verschui vingen in iemands karakter zelden of nooit voorkomen, heeft men hiermede rekening te houden. Vele karaktereigenschappen en capaciteiten blijven voor het gehele leven van het indi vidu gelden. De erfelijkheidstheorie heeft dit voldoende bewezen. Aangaande de erfelijkheidstheorie, met be trekking tot ons onderwerp, wil ik er slechts mee volstaan het volgende te zeggen: Bij de samensmelting van vaderlijke en moeder lijke elementen, ontstaat er een bepaalde verhouding, waarin het nieuwe kind a.h.w. gedetermineerd is. De sterkte van diverse factoren, karaktereigenschappen, enz., die later in het nieuwe kind naar buiten treden, zijn dus reeds lang van te voren bepaald. Als voorbeeld neem ik de factor „intelli gentie". Een ieder wordt geboren met een van te voren vastgestelde „dosis" aan intelligentie. Het kind zal het met deze van te voren vast gestelde hoeveelheid of grootte van de in telligentie gedurende het gehele leven moeten doen. Het is daarom geheel onjuist wanneer ouders menen dat intelligentie door hardnekkigheid, extra ijver en veel lessen vergroot kan worden. Vaak kom ik ouders tegen die op allerlei manieren het leven van hun kind verzuren door allerlei bijlessen, extra studietijd en extra kosten er aan span- deren, zonder enig resultaat. Wanneer deze eerzuchtige ouders een psychotechnisch bureau raadplegen, dan zullen zij altijd het advies krijgen om op te houden met derge lijke plagerijen aan hun kind. De verhouding van de vaderlijke en moeder lijke elementen heeft hier het intelligentie niveau van het kind reeds lang voor zijn geboorte bepaald. Het zal nu wel voor een ieder duidelijk zijn dat men aan de hand van een kleurenonder- zoek de persoon tevens een waardevol advies kan gevcen, in welke richting hij zijn geluk, ambities, werk, enz. dient te zoeken om een zo hoog mogelijk rendement te ver krijgen van zijn meegekregen karaktereigen schappen. Enige brieven ontving ik n.a.v. mijn beschrij ving over de geneeskrachtige modderbaden (T.T. 30 nov. '63). Ik zou hieraan willen toevoegen dat deze „modderpoel" in Oos tenrijk, in het dorpje Neydharting ligt. Er staat een volledig ingericht badhuis en de omgeving is er bijzonder prachtig met een MAAK VAN HET JAAR 1964 EEN SUCCESVOL JAAR. Vraag om een persoonlijk jaarhoroscoop plus doeltreffend advies om alle ongewenste situaties, welke zich aan de hand van uw horoscoop kunnen voordoen op de juiste wijze uit te schakelen: Opzenden: 1. geboorte gegevens 2. eventueel vragen betreffende problemen, enz. (plus foto) 3. f 15.storten op giro 577241 t.n. van Lapré, Post box 409, Den Haag. onvergetelijk uitzicht op de Alpen. De wetenschap is er nog steeds niet achter kunnen komen, hoe deze modderpoel aan zoveel geheimzinnige en geneeskrachtige stoffen voor het lichaam is gekomen. Deze modder wordt tegenwoordig ook ver zonden, en zij die zich zo'n dure reis niet kunnen veroorloven, kunnen in overleg met hun arts deze modder bestellen. ADVIESRUBRIEK (lezers kunnen onder deze rubriek vragen aangaande persoonlijke problemen, moei lijkheden, enz. aan mij voorleggen. Voor een schriftelijke beantwoording een postzegel bijsluiten. Een vrijwillige bijdrage tot f 2.50 kunt U voor deze rubriek bijsluiten). Als paranormale genezer kom ik met vele mensen in aanraking. Heel vaak heb ik dan moeten constateren hoe de meeste mensen hun huid, bij het uitoefenen van zijn belang rijke taak op een afschuwelijke wijze tegen werken. Enige bijzonderheden over onze huid en zijn functie, lijkt mij hier wel op zijn plaats. Dat dunne velletje, dat ons gehele lichaam omsluit bestaat uit liefst 7 lagen. Iedere laag heeft zijn eigen taak en aandeel bij het instandhouden en verzorging van ons lichaam. (Lees verder pag. 19) O De originele Amerikaanse O O prachtig droogkokende rijst q O hele korrel O O O O Door geheel Nederland franco thuis O 5 voor slechts fl 35.per baal. O TOKO WARINGIN g O Edisonstraat 82, Den Haag, telefoon O 070 - 39 08 47. O O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO EEN NiEUWE LAMP NODIG ..draai er een tfüÓÉ lamp in N.V. Splendor Gloeilampenfabrieken - Nijmegen K 2 S3>; T3 a 0 v V) CO CP «2 II (0 (J öH 18

Tong Tong | 1964 | | pagina 18