\V. 'A COSTA BRAVA SPANJE I.K.K. TONG-TONG Kerstviering BOHAN Makelaardij n.v. WIND „windje?'' Venezuela III I.K.K.-bijeenkomst woensdag 11 december 1963 MAROKKO „Een koud land, waar de zon heet schijnt", de slagzin die wel voor Marokko wordt gebruikt was, althans wat de kou betreft niet van toepassing op het Marokko dat mejuffrouw de Vries Foltynski woensdag 11 december aan de leden van de IKK liet zien én horen. Het met zorg voorbereide reisverslag over een vakantiereis van enkele weken door het noordelijke deel van Marokko bevatte zowel een groot aantal uitstekende kleurendia's als ook op de band opgenomen typische Arabische muziek die ertoe bijdroegen de illusie van enkele uren in een ander, en warm werelddeel rond te lopen volledig te maken. De kleurrijke en lawaaierige steegjes en marktpleinen van Tanger openden de lange rij van prachtige dia's, die ons vervolgens voerden langs Meknes, Fez en Rabat, ste den die beurtelings hoofdstad van het Mohammedaanse Rijk zijn geweest en ook nu nog een duidelijk bewijs zijn van de bloeiende dynastieën die er eens heersten. Fez, het religieuze centrum van Marokko, een witte stad in een groene vallei, was al even fraai als Meknès, dat de befaamde Sultan Moulay-lsmail tot een Marokkaans Versailles heeft gemaakt. Het contrast was in alle beelden opvallend en boeiend, zowel in de steden, waar luxueuze hotels de grauwheid van de er pal naast staande lemen huizen nog eens onder strepen, als in de opnamen van de gemengd samengestelde bevolking, die varieert van westers geklede blanke Berbers tot in boernoes gehulde negers. Maar zoals in alle Oosterse landen was óók in Marokko de blijde indruk die de lachende gezichten der Marrokaanse jeugd maakten het alles overheersende beeld, hun vaak benarde levensomstandigheden ten spijt. Een geestdriftig applaus bevestigde de waarderende woorden waarmede de voor zitter mejuffrouw de Vries Foltynski dankte voor dit geslaagde reisverhaal. VAN DORT Op 19 december vond in een, met een kerstboom sfeervol versierde zaal de kerst viering van de I.K.K. plaats met voordracht zang en pianospel. Mej. Wies van Maarseveen hield een ge voelvolle Inleiding van het Kerstgebeuren en reciteerde daarbij mooie gedichten van Hein Buitenweg en Herman Seele. Daarna droeg zij voor „Vluchtelingen" van Sandor Szakovec en „Babysit op Kerstavond" van H. J. Waalwijk. Mevr. Cochius-Barentz zong vervolgens op zeer gevoelige wijze Hollandse, Franse en Duitse Kerstliederen om te eindigen met twee spirituals. Deze zang werd afgewisseld met mooi pianospel van de heer Prick van Wely, die Koraalvoorspelen en Kerstpre ludes ten beste gaf. Dit kerstprogramma werd door de aanwezigen bijzonder gewaar deerd. Mevr. den Hamer bedankte haar „hulpenge len van de koffiekamer" onder de kerst boom met een klein kerstgeschenk. Ook mevrouw Brückel vervulde even de rol van Kerstman toen zij de I.K.K.een bedrag van f 300.toezegde uit de opbrengst van haar laatste Pasar Malam. Op woensdagavond 22 januari zal de heer A. DEETMAN U wel bekend door zijn causerie, gehouden in april 1962 weder om een lezing houden over Egypte getiteld: „Aan deze en gene zijde van de schijndeur". De lezing wordt opgeluisterd met dia's. iiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii^iuiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiniiiiiintniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Op heuvelachtig licht bebost terrein aan de hoofdweg bij LLAGOSTERA kunnen wij aanbieden bungalows, bevattend ruime woon-eetkamer (met open haard), 3 slaapkamers met ingebouwde kasten, keuken, badkamer en terras buiten. De bungalows zijn voorzien van ijskast, geyser, gasstel en butagasfles, aansluiting op waterleiding, elektriciteit en riolering. De oppervlakte van de terreinen is ca. 600 m2 vruchtbare grond met voldoende water. Speciaal geschikt voor gerepatrieerden. De prijs bedraagt 17.000.vrij op naam, dus inclusief de notariskosten, enz. Inlichtingen kunt U inwinnen bij: Brigittenstraat 17, Utrecht, Tel. 030-16757 en bij de heer L. J. H. ANDRIESSEN, Racinelaan 8, Utrecht, Tel. 030-35913 Beste Tong-Tongers, mag ik me even voorstellen? Gerrit Wind. In Indië al gauw „angin" genoemd. Maar ik was al aan meerdere namen gewend. „Storm" omdat ik nogal druk ben misschien en „Tukker" omdat ik een Twentenaar ben. Op Java dus „angin" of „pendek". En de laatste tijd ook wel „Botak" omdat ik een paar haartjes kwijt ben. Is dat nou zo erg? Maar het minst op m'n gemak was ik als ik weer eens met oosterse gastvrijheid uitge nodigd was bij een familie met een stel dochters want dan kon ik al van tevoren vermoeden wat er gebeuren zou als ik mijn naam genoemd had. Dan trokken de jonge dames zich discreet terug en was de vraag: „Hoe Loes?" „Wind?" Dan een verborgen lach achter een handje en als ik dan heel scherp luisterde hoorde ik een zacht grinni kend... „Loh, .windje!'..." Pestilent die meisjes hoor. Als ze klein zijn kunnen ze zo lief en onschuldig alles opvat ten ja? Zo kom ik eens uit de mandikamer en kleine Olly ziet m'n germaanse borstharen, ze roept uit: „Mam, mam, kijk dan, oom Gerrit heb veertjes!" Waarop mams proestend antwoordt: „Ajo, niet zo dan Ol, si oom Gert toch niet kaja ajam?" Ja, ja, zo zijn nu eenmaal de grote en kleine meisjes uit het land van lontong en tahoe pedis! SI ANGIN (Vervolg van pag. 10) vinden kan, die voor de huurprijs sec „djaga" willen spelen. Velen zijn verplicht hun appartement of huis tegen zeer ver laagde prijs te verhuren om na ommekomst er weer in te kunnen trekken zonder de kans te lopen na ommekomst het hele huis leeggestolen terug te vinden. Intussen zijn deze vacation-apartments en -houses een uitkomst voor vele newcomers. Die kunnen zo op hun gemak naar iets anders uitkijken, zich vertrouwd maken met de nieuwe stad en nieuwe stijl van leven en zich op de hoogte stellen van de hier gangbare prijzen. Na een halve maand verhuisden wij naar een zeer eenvoudig appartement met 3 slaapkamers, een keuken met oven en frigi- daire, met een kleine zitkamer zonder uit zicht en frisse lucht, maar waar wij in die dagen allang gelukkig mee waren. De buurt was keurig; het was toen niet zo eenvoudig iets geschikts te vinden tegen de huurprijs van Bs. 700.'s maands. Ik weigerde meer aan huishuur uit te geven, omdat wij toen nog niet wisten of wij hier langer zouden moeten blijven. De aanschaf van het hoog nodige meubilair maakte ons al dadelijk Bs. 7000.armer. Nu krijgt men voor twee dehands meubels maar een schijntje. De Bolivar was toen wij hier kwamen 1.15 waard, nu nog maar 76 Holl. centen. (Wordt vervolgd)

Tong Tong | 1964 | | pagina 20