COSTA BRAVA SPANJE De Indische reus het I.E.V. Venezuela V H. VAN KRALINGEN j ta DJOKJA •/&Co ARMBANDEN (Mas oekon) MIDO polshorloges (Vervolg van pag. 5) kan niet anders dan vastgesteld worden dat het Indo-Europees Verbond inderdaad een Reus was. De vele andere nevenverdiensten van het IEV zijn letterlijk niet te vertellen en met bijzonder respect moet gedacht worden aan wat de talrijke IEV Vrouwen Organisaties tot stand hebben gebracht. Het IEV heeft mede in zeer belangrijke mate „het aange zicht van Indië" veranderd! Het verdient de lauwheid niet van de tienduizenden die vroeger „ieder voor zich leefden" en nu net doen of er geen Indische historie bestaat. En de Indo, die in het IEV zijn moedigste, energiekste en trouwste werk voortbracht voor Nederland, verdient de geringschatting niet voor zijn naam en voor zijn kwaliteit, die bij zovele Nederlanders en Indo's be staat. Voorwaar, een generatie die het werk van zijn vaderen vergeet, kan geen zegen deelachtig worden, in welk bestaan ook. In later jaren werkte het Indo-Europees Verbond krachtig naar de verkrijging van grondrechten voor de Indo en zocht naar een modus van begripvolle samenwerking met de Indonesiërs. Aan de andere kant echter spitste de controverse tussen „Blank en Bruin" zich scherper toe, o.a. in de stichting van de PNI en de Vaderland- sche Club. „De Grote Calamiteit" stond voor de deur en was niet meer te voorko men. Hoe tragisch wordt dan de uitspraak van Weiss tot de Indonesiërs: „Er is zoveel wat ons samenbindt, er kan maar heel weinig zijn wat ons scheiden kan". Het is juist dat „weinige" geweest wat De Grote Verbanning heeft voltrokken en het einde gebracht van het IEV. Wie echter met zo'n brok stoere historie in de geest nóg zoekt naar strafbare fouten om te veroordelen, hij heeft de ware geest van het Indo-Europees Verbond nooit begrepen: zelfbewustheid, trots, opbouw. Zelfs nu, vanuit de verte, hoed afl Ik wou dat ik het voor een Indo-organisatie NU kon doeni T. R. P.S. Dit artikel werd geschreven met zeer weinig beschikbaar feitenmateriaal (in Ame rika), veel geheugenwerk en goede bedoe lingen. Als er fouten in staan: vergeef en verheter ze. (Vervolg van pag. 10) tot 12 uur 's middags open. Door de week sluiten de automercados om half 8; de supermecado bij ons in de buurt doet dat pas om 10 uur. Wel gemakkelijk als er onverwachts gasten komen. De overige winkels sluiten om 7 uur. Deze zijn op zon en feestdagen wel gesloten. Tweemaal 's weeks is er markt. Deze „mercados libres" zijn net zo druk en gezellig als onze passers in Indië en de markt in Holland. Je kunt er van alles krijgen tegen beduidend lagere prijzen, ledereen probeert iedereen iets aan te smeren. Ook hier zijn ze erg rap met je een paar halfrotte vruchten toe te stoppen bij de goede, die je uitgezocht hebt. After- all moeten ze die ook kwijt! Als je ze daarop betrapt, grijnzen ze en zuchten in de rich ting van een paar aardige meisjes kijkend: „Qué muchachas bonitas!" Typische Vene zolaanse dingen heb ik op de markt echter niet kunnen ontdekken. Het is vreemd, maar voor deze dingen moet men in een souve- nierswinkel zijn. We zijn er kruiden-verko pers, maar behalve ketoembar, djienten, kaneel en saffraan, heb ik niets bekends kunnen ontdekken. Wie niet naar de markt kan gaan, koopt fruit en groenten in de Mercados of bij de groenteman, de „frute- ro", die aan huis komt met zijn truck volge laden met allerlei fruit en groenten. Iedere wijk heeft een eigen frutero. Een andere bekende in de straten van Caracas is de ,,helado"-man, de toekang es-criem. Deze rijden in auto's of soort bakfiets waarin een speeldoos zit. Iedere ijscoman heeft zijn flniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiii[ii([ifiii'iiii!iiiiij| VERHUIZINGEN INTERNATIONAAL MEUBELTRANSPORT VERPAKKINGEN 1 Komeetweg 17 Den Haag Telefoon 39 47 85-72 04 23 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii eigen deuntje, dat hij tot in den treure laat horen om klanten te lokken. Vindt men deze deuntjes in het begin wel aardig, later gaat men ze langzaam maar zeker haten, vooral als de ijscoman uitgerekend tijdens het siësta-uurtje luidruchtig langs komt. Een andere ijsverkoper is de „raspada- man", de toekang es-gosok; deze is minder luidruchtig. Hij laat alleen een belletje horen terwijl hij zijn wagentje voortduwt waarin een machientje zit als voor onze es-shang- hai en flessen met rode en „rosse" stroop. Zoveel toekang djadjan als in Indië heeft men hier niet, maar ze zijn er wel. De hot dog-verkopers staan meestal 's avonds, met hun witgeverfde karretjes met rode letter „perro caliente" (warme hond) geschilderd staat, op diverse punten en hoeken van straten. Ze doen goede zaken. De toekang katjang vindt men vooral voor de bioscopen. Behalve verschillende soorten katjang go- reng, verkoopt hij ook kriepiek kentang en kriepiek pisang tandoek zoals bij ons in dunne schuine schijfjes gesneden. Op druk ke punten zijn vele kraampjes met snoepe rijen en drankjes, maar omdat wij hier, niet zoals in Indië, het verschil kennen tussen dirty dirty" en „dirty clean", wagen wij ons liever niet altijd aan deze smakelijk uitziende snoeperijen en drinks. (Slot volgt) Fönteyn Vlamingstr. 5 - Den Haag - Tel. 11.66.77 22 kt gouden j|:i!lllllillll!l[ll[lllll|[llllllllllllllllll!llll|l|lllllllillllll!ll[lll[ll[lllllllllllll!lllllllllllllllllllllllll[llllllllllllllll!llllilllll!lll!lll[lll!l[llll|[lllllllllllll!llliHlllilllllllil!llltlilllllililll[|[l'lll[llllllllllllll'll'l"l"'^""l"""""l"ll"'l"l"M Op heuvelachtig licht bebost terrein aan de hoofdweg bij LLAGOSTERA kunnen wij aanbieden bungalows, bevattend ruime woon-eetkamer (met open haard), 3 slaapkamers met ingebouwde kasten, keuken, badkamer en terras buiten.

Tong Tong | 1964 | | pagina 22