Ora-arih Toen de aarde beefde Kokkie geeft U de vijf j Tips Waar gebeurd, heus! WAROENG SOEBOER j (Vervolg van pag. 12) Moussorgsky componeerde zijn tragische „Berceuse" de strijd tussen de Dood en de moeder van het zieke kindje; tenslotte zegt de Dood dan: Vois done, mon chant l'a mis en repos, Dors, mon enfant, dors. De woorden van al deze mooie wiegeliede ren waren van innige schoonheid: Gitten Abend, Gut' Nacht, Von Engflein bewacht, Die neigen im Traum Dir Christkindlein's Baum. (Brahms) Maria sitzt im Rosenhag Und wiegt ihr Jesuskind, Durch die Blatter leise Weht der utarme Sommerwind. (Max Reger) Madonnakindje met het goudblond haar En twee bruine ogen, die als sterren glanzen. (Cath. van Rennes) Die Engel all' bewachen Mein süsses Kind zur Nacht. BehüP dich Gott, klein Haakon Auch deine Mutter wacht. (Edward Grieg) Door 't open vensterkijn Zien al de kleine sterren stil Naar het kindje dat niet slapen wil. Suja, do-do-dein. (Alex de Jong) Wie zal er ons kindeke douwen En doet het zijn Moederke niet! (Emiel Hullebroeck) Dors, mignon, pres de ta mere Dodo, fais dodo! D'ttn regard la lune éclaire Ton petit berceau. Je commence mes histoires Et mes doux propos Cache bi en tes yeux de moiré. Dodo, fais dodo! (Gretchaninow) Hush-a-by baby In the three-top When the wind blows The cradle will rock When the bough breaks The cradle will fall Down comes baby, Cradle and all. (Nursery-rhymes) CORRA CORRA Als heel jong meisje maakte mijn moeder eens een grote aardbeving in haar geboorte plaats mee. 't Solide, uit marmer en zware pilaren opgetrokken huis van mijn groot vader doorstond ongeschonden de ramp, maar mijn moeder was getuige hoe de vele slachtoffers, zowel doden als gewonden, langs het huis gedragen werden. Deze schokkende taferelen maakten zo'n vrese lijke indruk op haar, dat ze er voor de rest van haar leven een haast abnormale angst voor aardbevingen van over hield. Doch 't vreemde was, dat ze toch altijd dolgraag bij haar zusters en broers in haar geboorte plaats, waar toch vaak aardbevingen voor kwamen, wilde logeren. Maar ik geloof, zoals ik me dat later realiseerde, dat ze gedurende die tijd dan gespannen en op haar ,,qui vive" leefde. En ja, op een nacht gebeurde 't onvermijdelijke. We logeerden weer eens bij mijn oom en tante, ik zal zowat een jaar of 4 geweest zijn, en mijn kinderbedje stond vlak bij 't grote bed van mijn ouders. Plotseling, op een nacht, werd ik wakker door 't schudden van 't bed en 't rammelen van de deuren en vensters. Ik hoorde mijn moeder een gil slaken terwijl ze met één sprong 't bed en de deur uit was. Gelukkig voor haar dat die niet klemde. Even luisterde ik naar de rus tige ademhaling van mijn vader en viel toen direct weer in slaap. Ondertussen was ook mijn tante wakker geworden en voegde ze zich bij mijn moeder. Maar één blik op haar zuster was voldoende om haar in een vre selijk gelach te doen uitbarsten! Want daar stond mijn moeder in nachtgewaad midden in de tuin, terwijl ze verbouwereerd naar de goeling staarde, die ze teder in haar armen gekneld hield! „O, Zus", mijn arme tante was niet tot bedaren te brengen, ,.'t ontbrak er nog maar aan dat je „Nina bobo" voor die goeling gezongen zou hebben." En mijn moeder lachte maar zo'n beetje mee als de bekende boer. Want wat doet een mens, in dit geval een moeder, al niet, als ze zo „bingoeng" van angst is, dat ze ,,in 't uur des gevaar" een goeling redt en haar spruit laat liggen? M. R.-S. Gelezen in een bakkerswinkel in Amerika: „Laat ons winkeltje spelen U bent de klant!" Dame in een stoffenwinkel: „Het schijnt dat in de laatste tijd alles kreukvrij is, behalve mensen." Bij een prijsvraag in Los Angeles was een van de eenvoudige prijzen „a night for two" in een eenvoudig motel. Winnaar van deze prijs: Harry Mullikin, general manager van het Century Plaza Hotel. Naam van een nieuw kookboek: „Ik kan niet eens water koken". Rotisserie: een draaimolen voor kippen. iHiniiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiniiin^ 1 Alle rijsttafelartikelen 2 Indische koekjes 3 Aziatische souvenirs 1 4 Rijsttafelgerechten 5 Verzending van paketten over de gehele wereld Kokkies Rijstwinkels: Witte de Withstraat 128 Telefoon 89438 I Slotermeerlaan 125 I Telefoon 130362 1 1 Simonskerkestraat 11 Osdorp AMSTERDAM -W. lïïiiiiiiiniiiinnniimiuuiminiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Heeft U zich ook zo vaak geërgerd aan die vervelende bolletjes op uw leuke sweater, na een paar keer wassen. Nu zijn er midde len op de markt om dat te voorkomen maar wat als ze er al zijn? Gampang! Men neme een stuk schuurpapier, fijner naar gelang het materiaal van de sweater, wikkel het voor het gemak om een nagelborsteltje, en met downward strokes behandelt men het kledingstuk, dat er weer als nieuw uit gaat zien. Gooi nooit oude beladderde en belabberde nylonkousen weg! Gebruik ze voor het vullen van speelgoedbeestjes of een kussen. Wie weet, kunt U er uw echtgenoot mee verrassen, maak er een lekkere goeling van. Can't be more personal! Een tip voor de Christmastree (1964!!). Om te voorkomen dat de naalden gauw uitvallen houdt men de stam vochtig met een suikerwater-oplossing. It works!! LYDIA VAN MINOS In een bar in Singapore stappen drie heren binnen: De eerste bestelt een Mai Tai, de tweede een Navy Grog. Vraagt de barman aan de derde: „En wat drinkt U?" Antwoordt de derde: „Ik drink niet, ik trek de ricksha". (Rijd nooit „onder invloed!"). Mijn moeder en grootmoeder zullen bood schappen gaan doen. Amat rijdt de wagen voor. Als de dames op het punt staan in te stappen, roept mijn vader van het achter plat: „Awas, Mat, barang aloes!" Waarop Amat langs zijn neus weg repliceert: „Wah, barang antik! (Als oudgediende wist Amat dat de familie een zwak had voor antiek). Th. H. v. A.-Th. HIERBIJ EEN ZELF VERZONNEN SAUSJE OM DE SOEP SMAKELIJKER TE MAKEN Een beetje ketjap, een beetje sambel-oelek en gesnipperde selderij en citroensap. TJABE RAWIT jiiiiiiililiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiuiiüuiMiiiUDiiiuiuunuiinniiBHiiuH B Slamet 1 Dateng 1 Koningstr. 16, Den Haag, tel. 6041 42 j HET ADRES waar U lekker en goed- 1 koop INDISCH kunt eten. ELKE DAG i VERS. Ook kant en klaar mee te I nemen. a Geopend: dagelijks v. 10-10 uur. Zon- s dags v. 2-10 uur. Dinsdags gesloten. fliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiniiiiiiiniiiiuHiiiiimiiiiiiiiiiiRiiiiriiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiunatintintiui 13

Tong Tong | 1964 | | pagina 13