Een varende vakantie (slot) Gegroet mensen! Ik weet niet eens meer of ik al over Miami geschreven heb. Hier komt het dan! Het is niet te beschrijven, maar ik zal mijn best doen. Om een uur of acht 's morgens zagen we ineens witte stippen boven de horizon ko men. Zij werden steeds groter en dat bleek Miami te zijn. Je vaart een poos later een kleine baai binnen, pal langs Miami Beach, mooi geel strand, overal palmen, klapper bomen, bougainville. Heel fijn, allemaal din gen waarover ik jullie zo vaak heb horen vertellen en nu, zonder dat je nadere uitleg krijgt, weet je, dit zijn klappers, dat is bougainville. Dan ga je door een vrij nauw kanaal, langs grote bungalows, en weer die prachtige begroeiing, heel mooi. Had me er al zo veel van voorgesteld maar nooit dur ven hopen dat het werkelijk zo mooi is, het overtreft alle verwachtingen. Die fantasti sche kleuren in dit felle licht, groen over heerst met daarnaast veel rood. Tijdens de vaart al kwam de Health Inspector aan boord, kijken of de boel wel schoon is. De hele bemanning moet de paspoorten inleve ren, zulks om te voorkomen dat ze drossen. In plaats daarvan krijg je een walpasje met een datum er op. Ben je na die datum nóg in de V.S. dan ga je de bak in. Omdat er geen passagiers aan boord ble ven waren wij van plan, om na het opruimen, meteen aan wal te gaan Helaas ging dat niet door, we moesten gewoon doorwerken. Om 12 uur bleek dat van ons drieën er twee aan wal mochten, één moest op wacht blij ven. Ik meldde mij maar voor de wacht en mag dan vanavond weg. Van 12 tot 5 heb ik heerlijk in een dekstoel liggen lezen. Be dacht me toen ineens met schrik dat het zaterdag is, morgen zondag dus en dat de winkels dan wel dicht zullen zijn. Tot over maat van ramp bleek mij dat de winkels om half zes sluiten. Ik wilde nog een broek kopen en zag die al in rook opgaan Geluk kig kon ik een vervanger vinden, die zolang de honneurs in mijn plaats zou waarnemen en ik als de raphazen verkleden. Van het schip af had ik al twee stores gezien, Sears en Marsh. Na tien minuten lopen was ik er. Kocht een fijne broek en een blauw T-shirt en een riem, want alle werkkleding zakt mij van de lendenen. Die broek is khakikleurig en een snitje, meneer, als gegoten! Kocht nog een filmpje voor 1 dollar en 10 centen. Toen weer terug aan boord waar ik tot 6 uur niets zat te doen. Wachtte tot 8 uur op Peter, nam een douche, adoniseerde mij. Samen gingen we de stad in. Prachtig aan gelegd met grote avenues en palmen, rose en witte gebouwen in Spaanse stijl. Er zijn niet zoveel eethuisjes als in Montreal en ook niet zo gezellig en veel duurder. Ik kocht een paar gekkigheidjes voor de broer tjes en we dronken nog wat op de pier. Tot mijn stomme verbazing had ik van mijn 7 dollar toen nog maar 1 over! Merkte dus alweer dat 1 dollar net zo veel is als een gulden en niet f 3,62. De pier is heel leuk, eigenlijk alleen een aanlegsteiger, maar het heet hier pier. Er is een grote jachthaven, goed bevolkt met zee waardige zeiljachten en vrij veel kleine schoeners. Aan pier 5 liggen voornamelijk Tunafish boten, die je per dag kunt huren om te gaan vissen. Knapen van boten, zo'n 10 meter lang met een vrij hoge bovenbouw. Achterop, in de kuip, staan 5 stoeltjes met vaste hengels en aan iedere zijkant nog twee heel lange hengels waarmee men tonij nen vangt. Sommige boten hebben ook nog een hoge toren in het midden met een boomstam dikke (nou, ja) hengel waarmee ze „monsters" vangen. De eigenaar van zo n boot liet ons zo'n vis zien. Een knaap van een beest, drie meter lang, 500 pond zwaar, die hij die middag gevangen had. Vanaf de pier zie je Miami Beach liggen, in al zijn verlichte pracht. Je kunt grote hotels en nachtclubs onderscheiden. Frank Sinatra is vanavond in town, met Juliet Prowse. Helaas ben ik verhinderd vanavond. De volgende dag ben ik met de Palm Court bediende, een enorm aardige man, naar het Seaquarium gegaan. De entree is vrij hoog, 2,50, maar dat mag je niet missen. Ach je kent het wel van foto's in tijdschriften. Miami: prachtig aangelegd met grote ave nues en palmen. Seaquarium, waar dolfijnen en zeehonden hun kunststukjes ten beste geven. Om 1 uur werd de eerste show gegeven. Er trad een zeehond op die liedjes speelde op een orgeltje, samen met zijn trainer op de wip ging, een trapje opliep met een bal op zijn neus. Bij het applaus klapte hij druk mee. Toen twee dolfijnen die de meest gek ke dingen uithalen. Samen zongen zij een liedje en dit is nu eens geen sterk verhaal van mij. Zij persen op een bepaalde manier lucht door hun bek waardoor een hoog, snerpend geluid ontstaat. Zij sprongen door hoepels die drie meter hoog boven het water hingen, trokken aan een balletje en hesen zodoende een vlag. Toen kwamen we bij een groot rond bassin met 6 dolfijnen er in. Die dieren zijn volkomen gek, zij springen en zwemmen heel snel, lopen op hun staart voor- en achteruit. Aan een kant van het bassin staat een soort voorsteven van een schip, 2 meter hoog. Daarin gaat de trainer staan, met geheven armen en in iedere hand een vis. Hij roept de dolfijnen. Twee aan twee zwemmen ze in kringen rond en dan springen ze, tjoep, weg vissen. Nu gaat de man nog hoger staan, weer pakken ze de vissen weg en als superstunt laat hij nog een sigaret tussen zijn lippen vandaan halen. Elke keer denk je dat zijn hoofd er nu wel af zal zijn, maar neen hoor, weer niet. Wanneer de vissen door een duiker gevoerd worden kan je dat gadeslaan door grote ruiten. Enorme consternatie in dat water, alles krioelt wild dooreen, kleine vissen maar ook grote zwaardvissen. De dolfijnen hadden voor de show al gegeten maar zij spelen met de luchtslang van de duiker, pakken hem voorzichtig in hun bek en zwemmen er een eindje mee weg. In een ander bassin werden haaien gevoerd, maar daar is niet zo veel aan. In de store bij het seaquarium, een souvenirshop eigenlijk, sprak ik met de eigenaresse. Zij vertelde dat zij vorig jaar herfst in Amsterdam ge weest was en daar in een Indisch restaurant verrukkelijk gegeten had en mij vond zij een typical American boy. Het zal wel meer door mijn nieuwe kleren gekomen zijn, maar ik moest wel lachen. O, ja, gisteravond waren Peter en ik immers in de stad? Toen we terug liepen kwam ons een slee van een open Ford tegemoet met twee vrij leuke meisjes er in, één aan het stuur. De ander zwaaide heftig tegen ons, wij dus ook. Zij stopten en wenkten ons. Wij renden er heen, nog 5 meter lopen en toen reden zij schaterend van het lachen weg. Wij woest! Nog 5 keer hebben die mormels ons dat gelapt! Stoppen en doorrijden. Soort moderne Atalanta's. De volgende avond moest ik met een bejaarde passagiere een eindje de stad in, gedurende diensttijd, een soort dienstreisje dus. Gisteren stond er een klein stormpje, enkele passagiers zijn zeeziek. Ik lekker niet, heb nu mijn zeebenen. Vandaag is er vrij veel wind waardoor ik niet kan zonnebaden, te koud! Verder niets bijzonders. We zijn zater dag weer in Quebec, zondag in Montreal. Ons is de mogelijkheid geboden om over te stappen op de Maasdam, die ook een cruise maakt. Dan zou ik nog veel meer zien en nog langer wegblijven. Het trekt me wel maar doe het toch maar niet. Ik zou veel te laat thuis komen om aan de volgende ont- wikkelingstrap te beginnen. Is mijn oproep voor dienst er al? (Lees verder pag. 19) 18

Tong Tong | 1964 | | pagina 18