BRAZILIË I kalenders-kalenders-kalenders De Kapiiein - Chinees Totaal: oooooooooooooooooooooooooooo Radio BOLLAND oooooooooooooooooooooooooooo (Vervolg van pag. 4) (vent), hij belazer(t)". Weer een bewijs van zijn eerlijke objectiviteit, de vrees dat ik zijn rasgenoot (ten koste van het Recht), beïnvloed door een te gunstige indruk, een te lichte straf zou opleggen. Doch het bewijs van de trouw en aanhanke lijkheid van de goeie kapitein zou mij gele verd worden ter gelegenheid van het af scheid van onze hoogste chef, de Resident van Bangka en onderhorigheden, die de dienst met pensioen zou verlaten. Zoals op alle afdelingshoofdplaatsen zou de Resident ook op mijn standplaats, Toboali, persoonlijk afscheid komen nemen. De ambtenaren, ook die der Bangka-Tin- winning, en de notabelen werden ter af scheidsreceptie uitgenodigd, toen de dag bepaald was. De hoofdplaats vlagde, overal Nederlandse en Chinese vlaggen. De bevolking liep te hoop. Mijn voorerf was stampvol volk. De ruime binnengalerij van mijn huis bood prachtig ruimte voor een vijftigtal mensen. De Resident was gearriveerd, werd door mij en de ingenieur, sectiechef der Bangka- Tinwinning binnengeleid. Met woorden, die mij recht uit het hart konden komen zonder geveins of mooi- praterij, dankte ik de Resident, die een niet- genoeg-te-waarderen chef voor mij geweest was en tevens een vaderlijk vriend, ook namens de bevolking voor de leiding, die hij het gewest gegeven had en ik gaf zijn hoogedelgestrenge onze allerbeste wensen mee. Er volgden nog vele en waarderende woor den van andere sprekers. Tan Sioe Lim had zijn recht om als vertegenwoordiger der Chinese bevolkingsgroep te spreken aan de luitenant-Chinees gedelegeerd. Immers hij was tè geëmotioneerd om datgene onder woorden te kunnen brengen, wat zijn inner lijk roerde. Toen de Resident, voor de speeches ge dankt had en voor ons zijn beste wensen had uitgesproken, begaf hij zich de kring langs om ieder der aanwezigen persoonlijk de hand te drukken, ten afscheid. Ik zag, dat Zijn Hoogedelgestrenge zich met de kapitein langer onderhield dan met een der anderen. De goeie, ouwe getrouwe luisterde en stond van emotie te huilen. De Resident klopte hem vriendschappelijk op de schou der met de woorden: ,,Kom, ouwe sobat! Djangan berketjil hati! Nanti dibelakang-hari kita aken ketemu kombali didalam Surga!" (Kom, oude vriend! Geen verdriet! Later zien we elkaar weer terug in de hemel!). Toen de Resident zijn wandeling langs de kring voortzette, ging ik een praatje maken met de goeie kapitein om hem wat op te monteren en wees hem erop, dat we blij moesten zijn, dat onze chef zijn taak in volle gezondheid mocht neerleggen. „Dat zag men toch vaak zo anders, wanneer mensen wegens ziekte of droeve familie omstandigheden, ermee uit moesten schei den." En toen snotterde en stotterde Tan Sioe Lim; tussen zijn tranen door: „Ach 'nir, zo sajang (jammer)! Deze Residen(t), hij een goeie fen (vent) en nou hij donder(t) op!" LODEWYK Ook dit jaar weer is de Tong-Tong Keukenkalender een groot succes. Wij hebben daarom van deze kalender 1000 ex. extra laten drukken, zodat deze kalender nu weer verkrijgbaar is voor de prijs van 4,95. En zegt U niet: wie bestelt er nu eind april nog een kalender, het jaar is al haast om, want de keukenkalender blijft zijn waarde behouden. Het is nl. een weekkalender met op ieder blaadje tenminste één geïllustreerd (Indisch, Europees, Amerikaans of Mexicaans) recept, in totaal ruim 80 stuks. Al deze recepten kunt U in een gratis erbij geleverd mapje opber gen, zodat U aan het eind van het jaar van deze kalender een origineel kookboekje overhoudt. Trouwens, ook de Tong-Tong kunstkalender is een kalender, die je aan het eind van het jaar niet zomaar weggooit. Deze kalender bevat 7 repro ducties in de originele kleuren van portretstudies van de bekende kunst schilder Rudolf Bonnet, die vele jaren op Bali verbleef. Het zijn stuk voo stuk platen, die waard zijn om ingelijst te worden. Van deze kalender zijn nog enkele exemplaren over. Oorspronkelijke prijs: 6,90, maar nu, omdat het eerste kwartaal ai om is, verkrijgbaar voor 3,90. Beide kalenders kunt U bestellen door gebruikmaking van onderstaande bon, of rechtstreeks per giro: 6685. Beste Tong-Tong-ers, Graag bestel ik nog wat van jullie kalenders. Stuur mij: ex. Keukenkalender(s) a 4,95 ex. Bonnetkalender(s) a 3,90 4 Het bedrag ad. zal op jullie giro 6685 worden overgemaakt. Naam: Adres: Woonplaats: (Handtekening) Mogelijkheid tot vrije vestiging van Indische gepensionneerden in de Nederlandse "Kolonie" C AR AM BE Y in Zuid-Brazilië. Aldaar aangeboden j kleine percelen bouwgrond vanaf 1 1500 m2. Gunstige condities. Inlichtingen: C. M. P. van Santen, j a/c Hospital Sau Paulo, Vila Clemen- I tino. Sau Paulo, Brasil. llll:i!iiuii:iiiili:i:<lilliiiliiliiliiliiiiiiliiliiiiiiiiiniiliiiii'i O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Stationsweg 143 - Telefoon 60.17.03 DEN HAAG Melodiën van Suhandi Radio Veronica: Ambon Manisé, Good bye to you nonna manis, Waktu potong padi, Doea melatti liedjes Uit voorraad leverbaar. Rembours zendingen worden prompt verzorgd. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O 23

Tong Tong | 1964 | | pagina 23