hal wichers j 8 Indische Een korte terugblik 8 8 8 8 8 88 I.K.K. TONG-TONG IKK Nieuws Asthma-Bronchitis patiënten restaurant wijnands v/h cecii o wiimei 8 De algemene vergadering op 25 april heeft een succesvol verloop gehad. Voor de voor afgaande borel- en nassi goreng-koempoe- lan bestond grote belangstelling meer dan tachtig leden gaven acte de présence. De voorzitter memoreerde in zijn rede de hoofdpunten van het afgelopen jaar en de a.s. lustrumviering. De verslagen van de secretaresse en de penningmeester werden goedgekeurd. De contributie bleef voor Hagenaars op 1,bepaald, doch werd voor leden buiten Den Haag en naaste om geving gesteld op 0,50. De drie periodiek aftredende bestuursleden t.w. mevr. Schil- stra, mej. van Maarseveen en de heer Prick van Wely werden herkozen; de heer Mahieu werd als tweede secretaris bevestigd. Daarna volgde de fleurige mode-show, waarop onder leiding van de dames Brückel en Martens, door een zestal charmante mannequins moderne Indische weefsels werden gedemonstreerd. Hoe lieftallig deze dames waren, toont bijgaand kiekje de afwezigen hebben dus veel gemist! Daarop volgde een piano-recital van Max Prick van Wely, die een cyclus „kinder- lieder" van eigen compositie ten beste gaf, waarmee hij veel succes oogste. Het pro gramma werd besloten met zang van mevr. Chérie, die op charmante, geestige wijze een achttal Indische pantoens ten gehore bracht; wij hopen haar nog meer in onze Kunstkring te mogen horen. Al met al een zeer geslaagde I.K.K. bijeen komst. Tot onze grote spijt is de foto niet op tijd klaar gekomen vanwege de feestdagen! om In dit nummer te plaatsen. Maar de volgende keer plaatsen wij hem echt en we kunnen U nu wel verklappen dat de foto de moeite van het bekijken waard is. RED. ^j|lllll[|ltllüllllllllllllllllllllll!ll|llif|lllll|[|llltllllllttlllll;iillllllllllll|[||||[|||ltltllllll!lllllllliiil|i|[||||||[|[[|{[! P Expositie schilderijen van I in Kunstzaal Tong-Tong, 5 Prins Mauritslaan 36, Den Haag. f (Te bereiken met lijn 10 en 14). Nog geopend t/m 31 mei a.s. 1 10 u. v.m. tot 5 u. n.m. Zondags van 2-5 u. n.m. iim[lllllllllllllllllllll!j|l!!illl!![|llllllllllllllllllllll!lllll!!lll!lllllll[!llllll!llllllll!l!!|||!jl!l!|||l|!|ti|![[il!|!|||||[|||i U kunt direct verlichting en zelfs veelal genezing vinden door aanschaffing van de „CHEMO" Handverstuiver Fijne verstuiving. Onbreekbare Lichtweren de Medicijnhouder. Ook in ELECTRISCHE UITVOERING verkrijgbaar voor zware patiëntenl Vraagt inlichtingen bij: CHEMO-PHARMACIA H. O. (Dir. Th. E. Bendien) FRED. HENDRIKPLEIN 6, DEN HAAG, Telefoon 070-55.26.47 gll''!lli:illllllN;illllll!lll!ll!ll:lt!llil!;ill!l<llll!l:lllil,llili;il!!llll!llllllli;l!lll!l!l!l!lil!!!!ll!l!!!ll!lllllli:i!ll!l|! GEVRAAGD Ind. meisjes als BARDAME voor KEULEN Leeftijd 20 tot 25 jaar. Garantieloon D.M. 750,per maand. Kleding vrij, reiskosten worden ver- i goed. Voor kamer wordt gezorgd j tegen kleine vergoeding. HOLLANDSE en INDISCHE KEUKEN Hoogstr. 12 - Den Haag - Tel. 600712 Dir. M. WIJNANDS v/h Grand Hotel, Makassar Sollicitaties persoonlijk bij: Restaurant "WAR0ENG DJAWA" Korte Leidsedwarsstraat 18, j Amsterdam-C, tel. 020-24 60 16. ii:iiiii!iii!;iNiiiri||ii;!iiiiiiiiiii;i!i:i!ii!ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiii!i!:iuiii!iiiiuiiiiiii!iiiii!il (Vervolg van pag. 18) grootste voorzichtigheid manen. Het is dan ook zeer prijzenswaardig dat de overheid over het algemeen zeer streng optreedt tegen dergelijke misdadige lieden. Er bestaat momenteel een officiële instantie welke zich met de controle der para-normale geneeswijze belast. Deze stichting, de N.W.P. te Hilversum, stelt aan haar leden waarlijk zeer hoge eisen en zien nauwkeurig toe op hun handel en wandel. Omtrent de werking van bepaalde genezingsprocessen, met behulp van het z.g. heilmagnetisme, tast men nog steeds in het duister. Voorts ligt het ook van de genezers af welke metho den zij toepassen. Zo bestaan er o.a. de volgende genezingsmethoden: sympathie genezingen, magnetische genezingen, gene zing langs de weg van de bijbel (Christian Science), suggestieve-, gebeds- en nog vele andere soorten van genezingen. Het hangt voornamelijk van de geaardheid van de per soon af. Een van de voornaamste wetten op het ter rein van de para-normale genezingen luidt: alle ziekte is het gevolg van een geremd zieleleven. Wanneer de patiënt in staat is, hetzij met behulp van de genezer, hetzij met behulp van een sterke zelfsuggestie, hetzij met behulp van bepaalde voorwerpen (zulks waarschijnlijk ter versterking van zijn sug gestie) zoals stenen, talisman, heilige voor werpen of plaatsen, zich kan verlossen van 5 O draai er een IPlLCNbOb lamp in N.V. Splendor Gloeilampenfabrieken - Nijmegen OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO O O O O O Ter overname aanqeboden: O O in één der tuinsteden van Amster- o O O O dam- O O Serieuze reflectanten worden O O O O verzocht te schrijven onder O O no. 1835 van Tong-Tong. O O O O O O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO die obstakels welke het zieleleven gevan gen houdt, dan zal hij ogenblikkelijk gene zen, hoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken. Tenslotte wil ik U aan de hand van een gepubliceerd medisch tijdschrift aantonen welke een machtig wapen de kracht der suggestie wel is: Een arts ging met zomervakantie. Hij had o.a. twee longpatiënten: de één had een lichte longaandoening, de andere een zeer ernstige, was rijp voor Davos. De arts licht te zijn plaatsvervanger in over zijn patiën ten. Over de twee bedoelde zieken zeide hij: voor degene met een lichte aandoening een lichte kuur, voor de andere vertrek naar Davos. De vervangende arts verwisselde echter de beide informaties, hij sprak met de licht-zieke over een verblijf naar Davos. en omgekeerd. Het gevolg van die verwis seling was: de zwaar zieke ging plotseling aanmerkelijk vooruit, de licht-zieke daaren tegen werd werkelijk ernstig en zwaar ziek. (uit: das Lehrbuch des Lebens van M. Kojc). Uit het bovenstaande blijkt dat de kracht der gedachten kan genezen of doden. Alle corespondentie over deze rubriek rich ten aan: H. M. Lapré, postbox 409, Den Haag. (Wordt vervolgd) 24

Tong Tong | 1964 | | pagina 24