ra...ra...re -bus -#~SCÏÏ^+R. wf-s i=e vaw¥E DE LUCIFERWEDSTRIJD Op school Zxbiiris, 1 s een p=n Ju 2xl+ie N "bos iff H=M W®4j fflsLzB Nu S s»-D=te VOOR ONZE BIBIT Tante Mieke Verborgen diernamen X1J XïiCZJi ■J> N=T WfTcL-e KR=D -a+N X-S -rOpzin -uz-f e Jullie weten natuurlijk allemaal, dat Tong- Tong nu al zes jaar lang ieder jaar een Pasar Malam houdt in Den Haag. Maar het was dit jaar voor het eerst, dat wij besloten speciale Pasar Malam lucifers te laten maken met het Pasar Malam embleem: een gestileerd Minangkabau-huisje erop. Je kunt de afbeelding zien in Tong-Tong van 15 juni op pag. 11. We lieten maar meteen 10.000(1) lucifer doosjes maken en plaatsten een oproep in Tong-Tong: we vroegen welke jongens en meisjes die lucifers voor Tong-Tong wilden verkopen. Ze konden er ook nog wat aan verdienen, n.l. 2 ct. per doosje, terwijl degenen, die de meeste doosjes zou ver kopen, op de Pasar Malam een prijs uitge reikt zou krijgen. Er gaven zich verscheide ne kinderen op, hoofdzakelijk jongens en al gauw bleek, dat de strijd zou gaan tussen de drie jongens, die jullie hier op de foto zien: Rex Couzijn, Henny Beugelsdijk en Jan Laarman. De strijd bleek reuze spannend te zijn, eerst lag Jan Laarman, die in Oegstgeest woont, voor. Het leek erop of hij wel nr. 1 zou blijven, want hij kwam de doosjes bij 1000 tegelijk bij ons halen. Maar langzaamaan haalde Rex, die 12 jaar oud is en in Den Haag woont, hem toch in. Henny is nooit in Indonesië geweest, maar hij zat bij Rex in de klas en hoorde zo van de luciferwed strijd, die Tong-Tong had uitgeschreven. Hij kwam zich ook opgeven en eerst ging het niet zo vlot met de verkoop, maar Henny hield vol en het ongelooflijke ge beurde: op het allerlaatste nippertje haalde hij Jan Laarman in. De stand was nu: no. 1: Rex Couzijn, no. 2: Henny Beugelsdijk en no. 3: Jan Laarman. Het hele Tong-Tong kantoor leefde mee en wij vonden allemaal, dat de jongens alle drie zó hun best hadden gedaan, dat we besloten, niet één prijs, maar drie prijzen uit te reiken. En ook von den we, dat Rex, Henny en Jan na hun sportieve strijd wel een plaatsje verdienden in de Tong-Tong bibitrubriek, zodat alle bibits kennis met hen kunnen maken. Met z'n drieën bijna 10.000 doosjes lucifers verkopen, dat vinden we toch wel een reuze prestatie. Ik geloof, dat ik daarom wel na mens alle bibits mag zeggen: Rex, Henny en Jan, héél hartelijk gefeliciteerd met jullie succes! ELLEN (vlak voor de grote vakantie!) Juf: Wat is de verleden tijd van: Ik eet komkommersla?" Wim: Ik at kwamkwammersloeg". Juf: Vervoeg eens: „het onderspit delven". Wim: Ik spit onder Delft, ik spoot onder Delft, ik heb onder Delft gespoten... De meeste bibits zullen nu wel aan de grote vakantie toe zijn: ALLEMAAL DUS EEN HEEL PRETTIGE VAKANTIE TOEGEWENST! De drie kampioenen: van links naar rechts Jan Laarman (uit Oegstgeest), Henny Beu gelsdijk en Rex Couzijn (allebei uit Den Haag) vlak na de prijsuitreiking op de Pasar Malam. Beste kinderen, Deze keer twee raadsels, een rebus en één met verborgen dierennamen. Voor elk raad sel stellen we 'n prijs beschikbaar. Je mag aan beide meedoen, maar dan wel graag elk raadsel op een aparte briefkaart, zoals gewoonlijk je naam, meisje of jongen en je leeftijd. Adresseren aan IKS, Prins Maurits- laan 36, Den Haag. Over leeftijd gesproken, bibits ouder dan 16 jaar beschouwen wij als bijna volwassen, dus eigenlijk geen bibits meer. Tot die leef tijd kun je dus meedoen. Wat die verborgen diernamen betreft, hier wil ik jullie een heel klein beetje mee hel pen. No. 9 is een dier dat alleen in Afrika voorkomt en de naam van dit dier wordt in dit zinnetje niet helemaal op zijn Hollands geschreven. En nu maar raden!! Jullie krijgt weer een maand de tijd, dus tot 30 augustus kunnen jullie de goede oplossingen insturen. Er wachten weer een paar mooie prijzen, dus doe je best. IKS 1. Toen vader de muur witte, trapte Jan in de kalk. O, en hij had juist zijn nieuwe schoenen aan. 2. Mien werd snipverkouden, helemaal schor, pioenrood van het hoesten en maar snuiten. 3. Het is heerlijk toeven in tropische lan den. 4. Moeder goot het beslag in de pan, ter wijl zus alvast tafel dekte voor ons pannekoekenmaal. 5. Het meisje liet per ongeluk haar pen vallen, maar ze bukte snel om hem op te rapen. 6. Na een moeitevolle reis bereikte men eindelijk de wal. Rustig verliet men toen het schip. 7. We wandelden door het park, ietwat sprakeloos door de geweldige bloemen pracht. 3. Zeg eens gauw aan pa dat er telefoon voor hem is, wil je? 9. Je mag nu nog wel even naar buiten, maar je komt direct als ik je roep als het bedtijd is. 10. Er staat een enorme esp in de tuin naast een eikeboom. 14

Tong Tong | 1964 | | pagina 14