Tong-Tong Tienerclub door ROB DESSAUVAGIE Vervolg van pag. 20 Met zijn Hollandse voetbalervaring was hij voor zijn geliefd SIDOLIG èn voor het Ban- doengse bondselftal een welkome verster king, naast spelers als Manus van Tiel en Piet van Hooydonk. In 1918 werd Eddie Alting Siberg naar Ba tavia overgeplaatst, sloot zich aan bij B.V.C. en werd captain en linksback. Hij werd ook in het Bataviase bondselftal gekozen en als linksbuiten opgesteld! Geen wonder dat de „strategie" in het Decapark-tournooi (dat in deze periode viel) zo bijzonder goed lukte. In 1921 was hij weer terug in Bandoeng en bij SIDOLIG. 1924 was voor Eddie een glo rieus jaar. Op initiatief van SIDOLIG en de Bandoengse bond werd zijn zilveren voetbal jubileum gevierd. Het werd een grandioos feest in „Concor", dat drie dagen duurde; heel veel vrienden kwamen hem geluk wensen, maar ook autoriteiten van de stad, waaronder het gemeentebestuur onder aan voering van Bandoengs burgemeester. Al die tijd werd hij steeds weer in het „eerste" van SIDOLIG gekozen. Nog in 1926 (hij was toen 40 jaar oud) - in een belangrijke wed strijd tegen de eeuwige rivaal U.N.I. om het kampioenschap van Bandoeng - was het voor een groot deel door zijn toedoen dat zijn club het kampioenschap won. Na 1927 verliet hij het eerste elftal en speelde toen alleen in veteranen-wedstrijden tot hij in 1932 weer naar Holland ging. Op zijn 47e jaar speelde hij met H.B.S.-veteranen een vriendschappelijke wedstrijd, maar die match bekwam hem slecht, want hij scheurde een achillespees. In 1935 in Bandoeng terug werd hij eindelijk „lid-sadja" van SIDOLIG en later voorzitter. Het spreekt vanzelf dat hij, wat het voetballen betreft, het nu kalmer aan deed: zo nu en dan een veteranen- wedstrijd zoals in 1948 - op zijn 62e jaar! - de wedstrijd Bandoengse burgers tegen de 7 December-divisie. SIDOLIG had toen een belangrijke mijlpaal bereikt: het 45-jarig bestaan, dat door om standigheden een jaar later werd gevierd. Er waren feestelijke wedstrijden en er waren veel gelukwensen voor SIDOLIG en voor voorzitter Eddie Alting Siberg. In het jubi leum-programmaboekje staat zo'n gelukwens afgedrukt van Dr. S. van der Harst, Resi dent van Priangan: In het bijzonder gaan mijn gelukwensen uit naar de 63-jarige veteraande heer J. E. P. Alting Siberg, die in 1903 SIDOLIG oprichtte en deze onder alle bevolkingsgroepen zo popu laire Bandoengse sportvereniging thans nog als voorzitter leidt. Tevens wil ik uiting geven aan mijn leedwezen, dat op deze feestelijke her denking een schaduw rust door ongesteldheid van de heer Alting Siberg als gevolg van een overmaat aan enthousiasme voor de voetbal sport. Een spoedig herstel wens ik U toe ..Radja Bold' en voeg daaraan de raad toe: „Laat het voetballen nu maar eens aan de jongeren over!" Met de wens dat het U echter gegeven moge zijn nog lang deze jongeren te inspireren tot grootse prestaties en het hoog houden van de naam der vereniging, waaraan U Uw hart verpand heeft, wil ik gaarne be sluiten." Een welgemeende felicitatie, een vermaning ook, maar vooral een eresaluut aan een groot voetballer. MAUS RUGEBREGT The Dave Clark Five. Het vreemde verschijnsel doet zich voor dat deze -zeer bekende-groep niet eens full-professional werkt. Dave en zijn vier partners treden n.l. slechts drie keer per week op en hebben ook andere werkzaam heden. Ook maken zij geen platen met be roepsopnameleider maar prefereren het zelf hun platen op te nemen. Dit kost ze 100 /-/- per single maar ze vinden dat zij dan pas zelf helemaal verantwoordelijk zijn voor de opnamen. Ook hebben zij geen beroeps manager of agent en Dave Clark die bui ten de muziek "schnabbelt" bij de TV en de film heeft zelf voldoende tijd de zaken waar te nemen. Wel was hij genoodzaakt nu 'n geheim telefoonnummer aan te schaf fen nadat hun doe-het-zelf-plaat "Glad All over" een Hitparade-succes werd. Overi- ens is Dave Clark befaamd om meer eigen originele ideën. Toen hij zijn eerste groep formeerde was eigenlijk de reden daartoe dat zijn jeugdclub geld nodig had om in Holland tegen een Nederlands jeugdteam te kunnen voetballen. Hij vormde toen een skifflegroep en speelde op dansavonden tot 200/-/- bijeen gespaard was. Tijdens de plaatselijke verkiezingen reden Dave c. s. in een met leuzen beplakte auto door de stad en door de loudspeaker klonk het: "Waarom stemmen? Kom toch naar de Bru ce Grove Ballroom en laten wij plezier ma ken". Zij werden toen wel gearresteerd maar, na een berisping weer vrij gelaten. Ook vond hij een dans uit, de 'Philip Blues' waarbij de bewegingen, met de handen op de rug, sterk overeenkwamen met die van de Hertog van Edinburgh. Een Zondagsblad lanceerde het nieuwtje en de Amerikaanse TV maakte een opname. Dave schreef toen de Prins een beleefd briefje, waarin hij de hoop uitsprak dat deze zich niet geschoc- keerd zou voelen. "Welnee", schreef de prins terug. De Five traden tot nu toe in twee films op "Rag Doll" en "Pit of Darkness" en in 1963 ontvingen zij, als eerste semiprof-band de Mecca Gold Cup. The Dave Clark Five Dave Clark - 15 december 1942 geboren - eerste drumstel gekocht ad 10/-/-. Werkte na het verlaten der schoolbanken in de te kenkamer van een motorfabriek en werd daarna vertegenwoordiger. Daarna figuran tenbaantjes bij de film - is sportief aange legd - houdt van paardrijden en zwemmen - hij hoopt eens een eigen platenstudio te hebben, waar hij - behalve zijn eigen pla ten ook die van anderen kan opnemen. Mike Smith - geboren in Edmonton. 6 de cember 1943 - speelt piano - vibes - orgel en zingt - De bedoeling was dat hij klas siek pianist zou worden maar zijn eerste baantje kreeg hij in een pub - Hij werkt nu voor een financieringsmaatschappij. Rick Huxley - geboren in Dartford, 5 au gustus 1942, speelt bas en mondharmonica - werkte als carosseriebouwer, hielp zijn ouders in hun pub en is nu electricien. Lenny Davidson - geboren in Enfield, 30 mei 1944 - speelt vanaf zijn 15e jaar gitaar - Hij werkt op kantoor en ontmoette Dave tijdens gewichtheftraining. Denis Payton - geboren in Walthamstow, 11 augustus 1943 - speelt tenorsax - Hij is ook electricien en wilde aanvankelijk teke naar worden, doch de muziek was er de oorzaak van dat hij de avondschool opgaf - hij speelde met allerlei plaatselijke bands tot hij door Dave geëngageerd werd. UITSLAG PRIJSVRAAG. Het zal wel aan de Sinterklaasdrukte heb ben gelegen dat er deze keer weinig goede inzenders waren die "Ciska Peters" op hun kaartjes hadden staan. Daarom deze maal alleen een plaatje naar de "gelukkige uit de weinigen": Ingrid Dünnwald - LinthorstHomanstr. 8 Meppel (Dr.) Voor de volgende prijsvraag hebben wij allemaal met Kerstmis erg veel tijd dus svp. heel veel inzendingen voor 10 januari 1965 aan TTT-club - Rob Dessauvagie - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag. Eén der win naars kan dan behalve het plaatje ook nog een gesigneerde foto van the Dave Clark Five krijgen! "Noem tenminste één (liefst meer, het mag ook buitenlands zijn) vocalist(e) die een automerk in zijn naam heeft?" EN ZOALS BELOOFD OOK EEN KERST- MIS-PRIJSVRAAGJE (met ook een gram mofoonplaat als prijs) VOOR DE IETS MEER "BELEGEN-TIENERS": "Wie zorgde voor de grote populariteit van "Klappermelk met suiker"?". Oplossingen inzenden als bovengenoemd. Ik wens alle TT-ers prettige Kerstdagen, een aangenaam uiteinde en een goed be gin van 1965 tot de volgende TTT-club. 21

Tong Tong | 1964 | | pagina 21