Tong-Tong Tienerclub door ROB DESSAUVAGIE Radio BOLLAND NUTS EN BUSLIJN 21 f NIEUW (EN NOG TE) ONBEKEND: THE REVOLTS. Een paar weken geleden hoorde ik op een Marine-avond in Leiden voor het eerst het Haagse orkest The Revolts en dit was voor mij voldoende reden dit orkest, dat nog niet erg "aan de weg timmert", hier eens naar voren te brengen omdat het orkest dit ver dient. De muziek die ze brengen is n.l. niet alleen typisch het hedendaagse genre maar de manier waarop zij gebracht wordt is origineel en melodieus en toch swingend. Bovendien wordt er hard gestudeerd en wordt constant nieuw repertoire bijgemaakt, waar bij veel orkesten ook nog wel eens iets aan mankeert. Ook de sfeer in het or kest doet weldadig aan; vaak genoeg wordt vergeten dat de sfeer in een orkest onher roepelijk wordt overgebracht naar het pu bliek dat, onbewust, er door beinvloed wordt. Volgens mij is dit ook een van de redenen dat bepaalde orkesten relletjes opwekken en zorgen dat politie de zaal moet ontrui men e.d. The Revolts spelen nu al geruime tijd, onder leiding van "onbezoldigd" mana ger L. Fouraux, wekelijks op de zaterdag avonden in het Haagsche Paviljoen "De Eekhoorn" aan de Leyweg en relletjes zijn niet te melden geweest. Ook wordt het or kest nu geregeld gevraagd op 'schnabbels' voor o.a. Marine en speelt in maart a.s. zelfs in het Kurhaus. De weg omhoog is ingezet! Bovendien zal het orkest eerst daags zijn eerste plaatje gaan opnemen. Het betreft hier wel is waar geen handels plaat doch een plaat die door de Neder landse Jeugdherbergcentrale onder de Ne derlandse Middelbare Scholieren uitge bracht zal worden, wat des te meer een compliment voor het muzikale peil van The Revolts is, want publiciteitsplaten worden meestal gemaakt van reeds zeer bekende artiesten. De leden van de Revolts zijn (zie foto van beneden naar boven): Bram Cossee - slagwerk - 25 jaar, van be roep tekenaar; Buck Fouraux - muzikaal leider, sologitaar en zang, 17 jaar en UTS leerling; Stationsweg 143 Tel. 601703 - Den Haag NU LEVERBAAR Larry Cunningham: Tribute to Jim Reeves f. 3,95 Nog voor enkele liefhebbers: Uitverkoop plaatjes 3 voor 2,50 (Over uitverkoop s.v.p. geen corres pondentie) Bestellingen worden prompt ver zorgd. Alleen onder rembours. The Revolts Hans Lüber - basgitaar, 19 jaar en leerling Machinistenschool; Ed Weimar - slaggitaar, 18 jaar, chemisch analist en Ben Rheed (van Rheeden) - vocalist, 26 jaar en automonteur. De heer Lou Fouraux treedt, zoals gemeld, op als "liefhebber" manager-chauffeur-ad- viseur-boekhouder en voorzitter van The Revolts Fanclub, wat hij allemaal naast zijn normale werkkring doet! Trouwens ook me vrouw Fouraux dient in de hulde betrokken te worden. Want al speelt zoon Buck dan een zeer belangrijke rol in The Revolts: -al le drukte die met een orkest in huis samen gaat moet toch maar verwerkt kunnen wor den! En een pluim op de hoed van de buren van Jan Wapstraat 11c, Den Haag (waar met twee microfoons, drie gitaren evenzoveel versterkers en drums twee a driemaal per week zwaar en intensief ge repeteerd wordt) is hier ook zeer zeker op zijn plaats. Zij hebben n.l. nog nooit ge- klaagdl Ik heb zo'n idee dat wij nog veel van The Revolts gaan horen en wens ze in ieder geval veel succes toe! Zij verdienen hetl Correspondentie voor The Revolts aan bovenstaand adres - Tel. aan nummer 070/ 988222. THE RIATS. Enige tijd geleden had Tong Tong de pri meur bij de bekendmaking van deze nieuwe groep die bestaat uit vier reeds bekende "muzikanten" uit o.a. Down Town Jazz-band en Kilima Hawaiians. Het eerste plaatje is nu verschenen op Polydor. Opgenomen zijn twee "shakes", beiden eigen composities van leider Ko van der Hoeven en getiteld "Riat Shake" en "Forget her". De nummers zijn er fijn opgekomen al had ik persoon lijk graag een nummer opgenomen gezien in hun aparte "sound" met steelgitaar wel- U kent toch het historische antwoord van die ondergeschikte van Patton aan Von Rundstadt bij Bastogne (dec. 1944)? Ik zat in bus 21. Tegenover me een moeder met een klein meisje op schoot. We stopten bij een halte aan de Laan van Poot. Ik dacht: waar zitten die twee toch zo over te gniffelen? Ineens springt het meiske van moeders' schoot, wurmt zich tussen de passagiers door naar een meneer verderop en gilt: "Look Daddy, there is a nuts-schooll" Dat bracht mijn gedachten weer op Patton. Ook al weer zo'n halve gare. Toen hij van het hoofdkwartier van Eisenhower de op dracht kreeg zo spoedig mogelijk met twee divisies Trier in te nemen, liet hij terug sei nen: "Took Trier yesterday with one divi sion. What am I to do? Give it back?" Het hier bedoelde antwoord was: "Nuts". Deze uitdrukking wordt in Amerika gebruikt voor alles wat gek is of nonsens. ke n.l. zeer goed bespeeld wordt door ex- Kilima Hawaiian steelgitarist Frans Dool aard. De Riats zijn per 1 januari j.l. beroeps geworden en van Ko van der Hoeven hoor de ik dat reeds een tournee (28 avonden) voor later dit jaar is afgesloten voor de Luchtmacht. Proficiatl UITSLAG PRIJSVRAAG: Op de (voorlopige laatste) prijsvragen kwa men weer vele goede inzendingen binnen op de "automerken-artiesten-naam" kwa men o.a. Mary Ford, Don Mercedes, Tenne- see Ford, Armstrong (Siddenley), Abbey Lincoln, Bobby Austin, Lloyd Price, e.a. binnen. Uitgeloot werd: H. Zwartjes (ik geloof voor de vierde maal een Zwartjes!) - Stoutstraat 16a, Overschie - R'dam 8. "Klappermelk met suiker" vraag: Amboina Serenaders (Mena Moeria Minstrels) met Rudi Wairata en Joyce Aubrey. Gelukkige winnaar: Netty Douwes - John F. Kennedystraat 37 - Rijsbergen (NBr.) Gelukwensen aan de winnaars en tot de volgende TTT-club. J Zie toch: SNIP- EN SNAP-REVUE (Samen uit - Samen thuis) Avond- en middagtochten naar Rot terdam - Luxor theater. Inlichtingen bij Reisbureau SPEEDWELL .Valeriusstraat 65 - tel. 0 70-32.48.00 15

Tong Tong | 1965 | | pagina 15