1001 avonturen met de soetil KINDEREN DIOGENES en DJOJO BOJO HOROSCOOP VISSCHOTEL UIT CANADA U heeft hiervoor nodig: 400 gram rijst 1 kg. vis (kabeljouw of schelvis) 250 gram in ringen gesneden uien kerrie naar smaak 1 eetlepel rozijnen 50 gram boter of margarine tomaten ketchup zout Bereiding. De rijst gaarkoken. Intussen de vis in water en zout koken en haal als ze gaar is het vlees van de graten af. Fruit de uien in de boter of marbarine, voeg hier bij de kerrie. Doe er dan de gare rijst, de gewassen rozijnen, de tomatenketchup en de vis bij en laat alles warm worden op een klein pitje. Geef er een groentesla bij. Stout jongetje dat een pak voor zijn broek krijgt van Pa: "Natuurlijk durf je mij te slaan. Jij bent al groot en ik ben nog klein. Wacht maar als ik groot ben". Hij heeft nooit meer een pak slaag gekre gen. Margriet was erg onhebbelijk geweest te gen haar vriendinnetje dat bij haar had ge speeld. Toen het kind weg was zei moeder op diepbedroefde toon en met tranen in de ogen: "Ik heb zo mijn best gedaan om een lief meisje van je te maken en je te leren beleefd en vriendelijk tegen anderen te zijn; ondanks al mijn lessen ben je zo on hebbelijk en stout". Margriet, helemaal onder de indruk, keek haar moeder treurig aan en zei: "Wat jam mer dat het je niet gelukt is mammie". Weet U ook een aardig gezegde van één van Uw kinderen? Stuur het in voor Myana en laat anderen meelachen! Voor ieder geplaatst mopje het boekje Je- lah-je-kripoet. ZOETZUUR VAN CITROEN U heeft hiervoor nodig: citroenen zout olijfolie en gemberpoeder Was de citroenen en droog ze af. Snijd ze in heel dunne plakjes. Strooi wat zout op beide kanten van de plakjes en leg ze in een kom. Hier giet U de olijfolie over en strooit er wat gemberpoeder op. 14 dagen laten staan en bij koud vlees gebruiken. COE LO YOK (vleesblokjes in zoetzuur) Voor vier personen heeft U nodig: 4 ons magere varkenshaas 1 ei 1 gesneden ui 1 tomaat Vï ons kleine gesneden gember klein blikje ananas gesneden in blokjes kwart komkommer ca 2 dl water en azijn in gelijke hoeveelheid 3 ons zoetzure groente, b.v. zuurkool wat ketjap, zout, meel en bindmiddel Bereiding: Snijd het vlees in kleine blokjes van ongeveer twee centimeter in het vier kant. Klop het ei en paneer de blokjes daarmee. Rol ze daarna door het droge meel en bak ze vervolgens in de frituur met wat ketjap en wat zout, tot er zich een korstje omheen heeft gevormd. De be doeling is dat U croquante stukjes vlees krijgt. Voor de saus brengt U het mengsel van water en azijn aan de kook, waarna er sui ker aan wordt toegevoegd totdat het geheel een zoetzure smaak heeft. Bak hierna de ui met de zuurkool, de komkommer, de to maat, de stukjes ananas en de gember. Bind de saus met een weinig bindmiddel en laat het geheel warm stoven. Voeg daarna het vlees toe. Serveren met rijst. Inplaats van varkensvlees kunt U ook on gekookte gefileerde tong nemen. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiwiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii waren 2 bekende Wijzen, toen schre- ven ze al: Kokkie heeft de laagste prijzen 1 KOKKIES Rijstwinkels Witte de Withstraat 128 I Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 j Telefoon 130362 J Simonskerkestraat 11 j Osdorp, Telefoon 199323 I AMSTERDAM - W. P.S. Wij verzenden over de gehele 1 wereld. nTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiilililillllliilililiiiiiiiiiiiliiiiililiiiiiliiililiiiiiiiniiiiiililliliilillliillilililiiiiiiiiiiiiiiiI In "Actueel Wereldnieuws" van 26 februari, 1938 vonden we een uitgebreide horoscoop van Prinses Beatrix. Vol belangstelling ke ken we wat er allemaal gezegd was en wat er van is uitgekomen. We laten hier een enkel fragment volgen: 'Reeds vanaf haar 11de jaar zal zij door haar bijzonder karakter de aandacht op zich vestigen, en vanaf haar 15de jaar een uit gebreide vrienden en kennissenkring vor men, die van veel invloed op haar later le ven is. Zij zal later ook een diepgaande studie maken van de gemeenschap en de problemen bij de bevolking. Prinses Beatrix zal zeer gezien en populair worden doordat zij zoveel studie zal maken van de maatschappelijke problemen en zich als schrijfster openbaren zal. Dit is ongetwijfeld haar meest uitgesproken aan leg waardoor zij zich in dienst van de ge meenschap stelt. Prinses Beatrix zal 'n voorspoedig huwelijk doen omstreeks haar 24ste jaar maar of zij ooit de troon zal bestijgen is zeer de vraag, daar zij op een broertje rekenen kan, die niet alleen heel nauw aan haar leven ver bonden wordt, maar ook zeer veel invloed op haar leven zal krijgen. Dit wordt dan de kroonprins en die zal ook de troon bestijgen. Prinses Beatrix zal de meest populaire prin ses worden, die ooit bestaan heeft en groot begrip hebben van de nieuwe tijdgeest". Ergens zit onze sterrenbeloerder er een beetje naast, wat dat broertje betreft dan, waarmee we maar willen zeggenIKS In onze Myanarubriek van dit speciale Boeken-in-Huis nummer past natuurlijk heel goed een reportage van een jonge veelbelovende Indische schrijfster. Zij heet Michèle en is een kleindochter van Tjalie. Ach natuurlijk, "bon sang ne peut mentir" zult U direct zeggen, maar wij van Tong Tong vinden ons gewone "Poekoel Teroes" veel beter passen. Ajo lezeressen van Tong Tong, stuur ons weer leuke foto's van Uw anaks of tjoetjoeks op. A.u.b. GEEN "statiefoto" van de kleine. Zet hem (of haar) nu niet stijf en netjes in de pakean-deftig op het plaatje. Neen, wij bedoelen meer de "actie-foto". Betrap hen in hun spel thuis, op straat of op de speelplaats achter het flatgebouw. Hou het boxje altijd bij de hand voor dat "ene moment dat niet meer terugkomt" Pak NU Uw boxje en schiet, wij plaatsen de leukste plaatjes die binnenkomen. (P.S. Als U stuurt, zet U dan Uw naam en adres achter op de foto? Dat vergemakkelijkt straks het terugsturen ervan. Dank U.) 15 is gek. Ha ha ha

Tong Tong | 1965 | | pagina 15