Tong-Tong Tienerclub door OB DESSAUVARGIE Radio BOLLAND Daar was ze dan eindelijk! Millie trad, hé- laas (voor mij tenminste) veel te kort op in de Rudi Carrell-show. Wat is nu één num- met voor dit aparte zangeresje dat daar nog voor uit Londen moest komen ook? Enfin, laten wij maar aannemen dat de be treffende zuil ook wel wat Millie-repertoire zal hebben "ingeblikt" voor latere uitzen ding, anders zou dat een duur liedje zijn geweest wat (waarom toch weer "ge-play- backed") we gehoord hebben. Ik las met grote vreugde ergens dat bepaalde BBC- producers geen play-back uitzendingen meer zullen brengen en ik hoop alleen maar dat dit voorbeeld grote navolging zal vin den. Iets voor U Bussum? Ik kan mij best voorstellen dat de grammofoonplatenmaat schappijen het op prijs stellen (sommige zelfs verplichten) een zo goed mogelijke geluidskwaliteit in TV uitzendingen te be reiken voor hun artiesten, maar staren de heren-platenmakers zich nu niet een beetje blind op uitsluitend de platenverkoop op korte termijn van bepaalde artiesten? Bij de jongste TV uitzending van Johnny Tillotson was waarschijnlijk te weinig repetitie-tijd overgebleven want hij "mime-de" bij één van zijn play-backjes rustig een paar maten door en voor mij ging hij dan ook niet ge ring "voor schut". Vergissen is menselijk maar dit alleen zalig makende playback systeem vermoord voor velen onder ons een groot aantal TV uitzendingen. Natuur lijk is het in sommige gevallen onvermijde lijk - als er bijvoorbeeld bij gezongen tekst tevens gedanst moet worden - maar in heel veel gevallen lijkt het meer op uitsparen van een begeleidingsorkest. Waarom doet trouwens de Toonkunstenaarsbond of één van de andere vakorganisaties hier niets aan want het is ergens nog een vorm van broodroof ook! In Amerika is de Union van musici dermate machtig dat er musici be staan die er een soort living van gemaakt hebben om schnabbels "uit te zitten". Dit komt dan voor in bepaalde gevallen waar door dwang van de Union musici aanwezig moeten zijn. (bijv. als tegenwicht voor bui tenlanders of in andere gevallen). Deze "uitzitters" spelen op zo'n contract geen noot, maar zijn uitsluitend aanwezig en ver dienen daar hun gage mee! Natuurlijk is dit een ander uiterste wat ook niet aan te bevelen is maar ik geloof toch wel dat er een goede tussenweg mogelijk moet zijn. In ieder geval - omdat wij Millie maar zo kort gezien hebben (wat beweegt die zich vrij en soepel op de Bühne) hier een foto van haar. Overigens is er onder "ontvangen reper toire" ook weer een nieuwe "geluidsdrager" (juridische kreet voor grammofoonplaat) van haar te vinden. Kort DSC nieuws. Hoewel op het moment dat dit nummer van Tong Tong verschijnt de Dutch Swing Col lege Band alweer terug is uit het Verre Oosten toch even hier een paar berichtjes van Arie Ligthart (banjo-ist-zakelijk leider). Hij miste in Sidney - door zakelijke bespre kingen - zijn vliegtuig naar Melbourne, hield Millie hierdoor drie uur tijd over en dacht "kom ik ga Bob van Oven (de ge-emigreerde ex- bassist van de band die in Sidney woont) opzoeken". Hij nam een taxi maar trof nie mand thuis. Pech gehad! Toen hij met zijn vliegtuig de rest van de band nareisde naar Melbourne bleek Bob daar op hem te wach ten! Overigens is het succes van de band weer overweldigend en zijn zij alweer ge contracteerd voor een tournee in 1966! Zij zijn constant in de weer met het ontvangen en uitnodigingen accepteren van de vele in Australië en Nieuw Zeeland wonende Ne derlanders. In Brisbane werd opgetreden in een hal voor 8.500 toeschouwers. Uitver kocht! Leuk schnabbeltje voor de betref fende organisator! Oplossing prijsvraag: Laat het nou ken nelijk te moeilijk zijn geweest. Niet één goede oplossing kwam er binnen. Overi gens zal na bovenstaand stukje DSC nieuws wel duidelijk zijn dat het hier de Dutch Swing College Band betrof. Toch maar een plaatje als troostprijs aan de stug- volhoudende Peggie Koot Westerlaan 83 - Beverwijk, die met "Malando" nog het meeste in de tijd en reisrichting zat. Maar daarom niet getreurd Tienerclubbers, wij gaan stug door en oplossingen voor de volgende vraag worden met veel belang stelling tegemoet gezien vödr 25 maart a.s. door Rob Dessauvagie-TTT-Club-Prins Mau- ritslaan 36 - Den Haag: "Noem drie van de vijf deelnemers aan de laatste Nederlandse finale voor het Eurovi sie Songfestival". Nieuw: Star Club Records. De Hamburgse Star Club is de laatste jaren zoveel in het nieuws geweest, dat de di rectie ervan besloten heeft een eigen pla tenlabel te gaan voeren. Men kwam op het idee nadat reeds vele malen platenmaat schappijen de Star Club en daar optreden de orkesten hadden gebruikt als opname terrein. In de Star Clubs (nu ook geves tigd in tien andere Duitse steden en met Star Club Agencies in Engeland) treden ge regeld heel bekende groepen op. Even na men noemen: Jerry Lee Lewis, Little Rich ard, The Rolling Stones, The Beatles, The Searchers, The Rattles en o.a. de laatste "aanwinsten" (voor mij hoeft dit nu ook weer niet) The Liverbirds - vier Liverpoolse meisjes die wel kei- maar dan ook heel erg kei-hard spelen. Op het Star Club Label verschenen nu: The Rattles met "Geh zu ihm" en "Bye, bye, baby", The Liverbirds met "It's got" en "To be you", The Rattles met "Do wah diddy diddy" (waar halen ze het vandaan?) "Betty Jean1 Jerry Lee Lewis met "High school confi dential" en "Lewis' Boogie" en Lee Curtis The All-Stars met "Shot of Rhythm and Blues" en "Extacy". Verder ontvangen nieuw repertoire: fontana ,./%u-u i Millie: "See you later alligator en Chilly kis ses", Ronnie Tober: "Geweldig" en "Kip in 't water". philips: ,,0 France Gall: "Au clair de la lune en Sacre Charlemagne". london: Cowboy Copas: "Wolverton Mountain en Ala- bam". philips: The Jumping Jewels: "Hornpipe en tspana Cani". philips: Schriebl en Hupperts: "Letkis Jenka en Die lustigen Zwei". Trea 3Dobbs: "The wedding" en "You've lost that lovin' feel in" fontana: Ernie Bender: "Strandfeest' en Hey lulu phi lips: Rita Reys with the Pim Jacobs Trio: The boy from Ipanema" en "Waltz for Debby". (heel fijne plaat van Rita en het trio, overigens moet mij wel van het hart dat op "The boy"-kant van de plaat de gitaar, verhoudingsgewijs, veel te hard is opgenomen, jammerl) mercury: Louis Armstrong: "Faith" en "Bye n bye fontana: Wayne Fontana The Mindbenders: f The game of love" en "Since you've been gone", philips: The 4 Seasons: "Bye Bye Baby" en Searching wind", philips: Corry Brokken: "Donau-lied" en "Venetië en tot slot, het succes van de laatste tijd: philips: The Dutch Swing College Band: "Letkis Jenka en "The French song". totde volgende TTT-club. Stationsweg 143 Tel. 601703 - Den Haag RUDI VAN DAM successen o.a. 1. Terang Boelan, Lenggang Kangkoeng 2. Mamma Ine 3. Waarom huil je nonna manis 4. O lieve kleine meld 5. Es lillin Gründig bandrecorders met f. 100,— korting Bas F - langspeelban- den met 20% korting. Verzending door heel Nederland onder rembours. 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17