BA hiZBi.bife BiM dfobit Bi/rit Bibifc Biini Bibifr RAADSELS LOGEERPARTIJ MET HINDERNISSEN Lieve Bibiis, Waarover zal ik jullie deze keer nu eens schrijven? Soms zijn er dagen dat ik op eens denk: "Ja, daér zou ik best wel eens een praatje over willen maken met de Bi- bits". En dan borduren mijn gedachten op dat onderwerp door, terwijl mijn handen de stofzuiger hanteren of de vatenkwast. Maar soms zijn er ook dagen dat ik klaar ben met mijn huishoudelijk werk, en dat ik tijd heb voor een brief aan jullie, maar, dat ik geen bepaald onderwerp meer weet. En dat is naar, hoor. Dan denk ik een beetje mismoedig: "Ach, grut, wat zal ik toch in ons hoekje zetten dat ze interesseert, want eigenlijk wéét ik helemaal niet eens wat ze interesseert. Dat maakt het juist zo moei- lijkl" Kijk, zo is het op het ogenblik ook. Want ik heb in geen tijden meer briefjes van jullie ontvangen, dus ben ik gaan den ken dat jullie toch geen belangstelling heb ben voor ons Bibithoekje. Nu ja, misschien worden de raadseltjes nog wel opgelost, maar echte brieven zijn er toch nog maar zelden bij. Mijn eerste Bibitjes zijn waar schijnlijk nu te oud geworden voor mijn babbeltjes en nieuwe Bibits hebben zich niet meer gemeld. Nu weet Tante Mieke dus niet tegen wie ze praat in dit hoekje. Wie van jullie leest er nog in? Jongens en meisjes, wat zullen we nu eens voor gezelligs doen met elkaar? Ik loop voortdurend plannetjes te verzin nen, en nu dacht ik opeens aan het vol gende. Waarom zouden wij niet eens met z'n allen een spannend vervolgverhaal gaan schrijven? We kunnen het tenminste probe ren. Wat vinden jullie er van? Kijk, ik zal het begin schrijven, en dan moeten jullie er een vervolg op verzinnen. Het geschiktste kunnen we dan plaatsen, en daar verwach ten we dan wéér een vervolg op. Zo kan het ons allen fijn eeo poosje bezig blijven houden, als we er zin in hebben. Het moet wel zo vlug mogelijk worden ingestuurd, omdat we de kopij voor een volgend Tong Tong-nummer binnen moeten hebben zodra een vorig nummer verschenen is. Het kan dus bijna niet anders dan dat wij ons ver haal om het andere nummer plaatsen. Maar laten we er dan ook eens echt voor gaan zitten, ledereen kan er aan meedoen, en je mag je fantasie heerlijk laten gaan, natuur lijk wel zo schrijven dat het een lopend ver haal wordt, met een logisch verband, niet ineens met andere hoofdpersonen gaan werken, of het verhaal op een andere plaats laten spelen dan aangegeven is. Natuurlijk kun je de figuren op reis laten gaan als je dat wilt, maar de lezers moeten hen kun nen blijven volgen in hun doen en laten. Over het algemeen boeit een verhaal waar veel in gedaan wordt, waar veel beweging in zit, het meest. Wat denken jullie ervan? Willen we het eens proberen? Houdt je pen en papier dan maar klaar. Lees eerst het stukje dat er staat en probeer dan te verzinnen wat er verder in het verhaal gebeuren kan, precies zoals je zelf wilt, maar laat het niet te gauw uit zijn. Laat een ander ook de kans er een stukje aan te breien. Ja, hoe lang moet het zijn? Laten we zeggen, twee bloknootvelle- tjes aan één kant beschreven, mag iets kor ter, liever niet langer. Wie doet er aan mee? En niet te gauw de moed laten zakken als jouw stukje toevallig niet gekozen wordt om te plaatsen. Wie weet, ben je een an dere keer gelukkiger daarmee. Doen? Okay. Hier komt dan het begin van ons vervolg verhaal dat de Bibits gaan schrijven. Doe je best er maar op. En de beste wensen en groeten van jullie zeer benieuwde TANTE MIEKE VERBORGEN VRUCHTEN 1.Kam je haar eens op, meisje, doe er een haarband in, of een pin, dan blijft het wel zitten. 2. Het kind trappelde van ongeduld, maar kon de box niet uit komen. 3. Wat een pech: de slagroom was zuur, zakte steeds in, hoe lang we ook klop ten. 4. Een graaf, hertog, baron en markies, al lemaal zijn ze van adel. 5. Toe man, gaan we ook eens op reis? vroeg mevrouw. 6. Eerst een cent opgooien, munt of kruis, besliste hij. 7. Tante Da, de linker buurvrouw, is ver draagzamer, dan die van rechts. 8. Een schroef en een moer, beide horen ze in de gereedschapskist. 9. De jongen gleed uit, greep eerst wild om zich heen, maar vond geen houvast. 10. De apotheker stampte de pillen in een vijzel tot poeder. De oplossing van dit raadsel moet voor 25 april a.s. worden opgestuurd naar TAN TE MIEKE, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. 16 Ze waren gelukkig overgegaan, Don en Loes van Zuilen, en toen mochten ze gaan logeren bij Oom Huub en Tante Floor. Oom en tante waren de vorige zomer verhuisd en Don en Loes kenden deze nieuwe wo ning en omgeving nog niet. Wat waren ze nieuwsgierig naar al dat nieuwe onbekende, dat hen te wachten stond, en weken lang zaten ze in spanning óf ze zouden over gaan of niet, want daar hing alles van af. Na een prettige treinreis kwamen ze nu juist op het dorpsstationnetje aan, waar oom en tante hen met beide armen zwaai end hartelijk welkom heetten. "Daar zijn ze!" gilde Loes, zodra ze haar oom en tante tussen de mensenmenigte op het perron zag staan. Don kon zijn zusje niet zo gauw volgen, omdat hij met hun koffer liep te sjouwen, die net iets te zwaar was om hem gemakkelijk mee te kunnen nemen. Bovendien dromden er telkens men sen tegen hem op. Loes had een klein handkoffertje bij zich, waar ze geen moeite mee had. Ze zocht zich vrij vlug een pad door de drukte heen naar oom en tante toe. Er volgde een hartelijke begroeting, oom en tante vroegen hoe ze gereisd hadden en Loes vroeg naar het nieuwe huis, en of er ook een tuin bij was. Toen ze nog zo het één en ander met elkaar spraken, kwam eindelijk Don met een kleur van inspanning met de koffer aanzeulen. "Hè, hè, daar is ie eindelijk", lachte Loes. "Dag tante, dag oom", groette Don en met een zucht er achteraan: "Ja, Loes heeft makkelijk praten met haar kleine zwierige koffertje, maar moet je die grote eens til len, zeg, het lijkt wel of ie onderweg nog zwaarder geworden is". "Geef maar hier, dat ding", zei oom, en stak een hand naar de koffer uit. Het viel hem kennelijk ook niet mee. "Nou, nou", bromde hij voor zich heen, "Wat hebben jullie in vredesnaam allemaal meegebracht? Jongen, je hebt gewoon bo ven je krachten getild. Wat een kolder toch voor een vacantie buiten zóveel spullen mee. Jullie lijken niet wijs. Wat zit er alle maal in die koffer? Dat ding is loodzwaar". Oom zette de koffer neer en ze keken er allen met nieuwe aandacht naar. Opeens gaven Loes en Don tegelijk een gil. "Maar dat is onze koffer helemaal niet!" riepen ze geschrokken uit (wordt vervolgd) Tja, dat was nu juist een spannend moment. Hoe zal dit verder aflopen. Tante Mieke is werkelijk heel benieuwd naar jullie ver volgen. Doe je best!

Tong Tong | 1965 | | pagina 16