Ml OGEEN ENERGE? M M EXTRA LEVENS rui Üu INTRANED (v.h HESTA, CRANS Co.) 1IIMAUT O Dit nieuwe, natuurlijke A WK Bmu 1 m ti j ÜilJeVJ antwoord kan voor u de lUlftVfl! 1 Niilli^ oplossing zijn. oooooooooooooooooooooooooooo VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Passage-, Reis- en Vrachtbureau Den Haag - Plein 22 - Telefoon (0 70) 18 42 50 Mïï Vervolg van pag. 9 feit dat bij geen enkel ander koloniaal leger, waar ter wereld ook, mogelijk zou zijn ge weest... Nog enkele jaren later vernam ik dat de majoor der Infanterie Oerip Soemohardjo op zijn verzoek eervol ontslagen was uit H.M.'s militaire dienst, met toekenning van pensioen en van de titulaire rang van lui tenant-kolonel. Ik vernam ook, dat hij zich blijvend te Poerworedjo had gevestigd. Voor de tweede maal verdween Oerip daarna uit mijn gezichtsveld. De tweede wereldoorlog barstte los, ook over Indone sië. "Das Alte stürtzt" werd letterlijk en op de meest afschrikwekkende wijze be waarheid. Aarzelend brak de zon van een nieuwe wereld door de langzaam wegtrek kende wolken van oorlog en van verwoes ting van de oude wereld. Ik stelde, na ver kregen volmacht van de oude directie, het Persbureau van Aneta weer in werking. En vloog in Januari 1946 met een regerings opdracht naar Nederland, waar ik verbon den werd aan het Bureau voor Publiek Con tact van het Ministerie van Overzeese Ge biedsdelen. Dagelijks ontvingen wij telegrammen, brieven, drukwerken en ander voorlichtings materiaal van de R.V.D. te Djakarta. Uit een pakket foto's diepte ik er een op, waar ik lang op bleef turen. Zij vertoonde de aan komst van een detachement van de T.N.I. per trein te Djokja. De troep werd door een juichende menigte ontvangen. Uit de voor ste wagon leunde de hoogste aanvoerder ver uit het raam. Hij beantwoordde de toe juichingen van het volk met een brede glimlach en met opgeheven rechterarm, met gesloten vuist. Ik herkende hem met één oogopslag. Het was Oerip! Blijkens het Indonesische onderschrift: de luitenant-generaal der T.N.I. Oerip Soemohardjo. Lang is hij het niet ge weest. Circa twee jaar later overleed hij, te Poerworedjo. E. W. OSTREIG. Vervolg van pag. 12 de Presidèn Landradl..." (hoewel weifelend, vervolgde hij nadrukkelijk:) die zat aan boord in een ouwe, versleten pijama, of met een verstelde, aan mouwen en kraag gera felde djas toetoep...: die toewan had to taal geen hormat voor u; dat maakte mij erg maloe! Hém wilde ik niet bedienen!" "O, trotse Mattheusl... Waarom heb je mij dat niet eerder aan boord al gezegd!? Dan had ik je kunnen verklaren, dat meneer mij als vriend zelf gevraagd had, of ik goed vond, als hij wat oude kleren op onze tocht zou afdragen, omdat hij, morgen met pen sioen naar Holland vertrekkend, die oude spullen toch niet kon meenemen. Begrijp nu eens, hoe je door respect voor mij, waar mee ik mij natuurlijk we! erg vereerd voel, juist mij het meest in verlegenheid hebt ge bracht tegenover mijn gast en ook tegen over de griffier en de oppas, die ook van jouw gedrag niets zei te begrijpen..." Maar U, lezer, zult zeker begrijpen, dat het ontslag van Mattheus werd ingetrokken. Wie weet, leerde hij hierdoor in 't vervolg bij eerbied wat minder op kleren te letten. Mr. M. J. A. OOSTWOUD-WIJDENES Als u geen energie meer bezit, niet beschikt over voldoende levenskracht en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de na tuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- U O O O O TE KOOP O 8 Goed renderend rijsttafel-be- 8 8 drijf in UTRECHT 8 O O 8 Overname goodwill en inven- 8 o taris verplicht. 8 O O 8 Geen woningruil. 8 O Serieuze gegadigden gelieve g te schrijven aan Afd. Adver- 0 O tenties onder nr. 1936. 0 O O O O DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. HOTEL TERMINUS Montreux - Zwitserland Zoekt ondervolgend personeel: - Keukenjongen (groenten schoonm., enz.) - Afwasjongen (bordenwassen met machine) - Wasser (automatische wasmachine) - Huisjongen (verschillende bezigheden) Wij zoeken eerlijk, betrouwbaar en vlijtig personeel voor het seizoen of voor het gehele jaar. Salaris: Zw.frs. 350,en 380,per maand plus kost en inwoning. Sollicitaties onder opgave huidige bezig heden aan de directie van het hotel. Reisadviseurs voor zowel individuele als groepsreizen per vliegtuig, schip, trein en autobus. Speciaal voor: Intercontinentale reizen - Emigratie - Bezoekreizen naar kinderen overzee - Vakantiereizen. Inlichtingen over passagetarieven, visum bepalingen, visumaanvragen etc. worden U gaarne en gratis verstrekt door ons kantoor te 21

Tong Tong | 1965 | | pagina 21