Tong-Tong Tienerclub door ROB DESSAUVAGIE en MILLIE Een nieuw geluid Als ik deze brief aan jullie begin, heeft buiten de lente officieel haar intrede ge daan. Niet zo lieflijk als men dat van de lente zou mogen verwachten, want storm en regenvlagen jagen om mijn huis. Maar zo is dat nu eenmaal met ons nederlandse klimaat. Toch komt ze hoor, de lente, daar kunnen we gelukkig zeker van zijn. Niet al leen op de kalender, maar ook in de natuur. Bomen en struiken vol geurende bloesems en overal op het veld en in het water jong leven. Trouwens, ook in jezelf merk je al tijd dat het lente wordt, vinden jullie ook niet? Je wordt zelf ook een beetje springe riger van binnen, net of je, midden in de stad, opeens op je hoofd zou willen gaan staan of zoiets. Of je een lammetje in de wei bent. Herman Gorters mooiste gedicht begint met de lente. Een nieuwe lente een nieuw geluid Wie van jullie heeft dat al gehad op school? Dat nieuwe geluid en die nieuwe lente brachten ons op een nieuwe gedachte. We wilden in dit voorjaar ook voor jullie een nieuw geluid brengen in de tienerkrant. We hebben tegen elkaar gezegd: een krant voor tieners hoort eigenlijk ook een krant van tieners te zijn. Een krant waaraan je zelf kunt meewerken. Ik herinner me nl. uit de tijd toen ik in Semarang de krant voor de jeugd verzorgde dat heel jonge mensen, zo als jullie, het meestal fijn vinden zelf iets te maken. Een aardig stukje proza of, de hèèl romantischen onder jullie (en wie is er nu niet romantisch in de lente) een ge dicht. Een leuk voorval op school of thuis. Iets vertellen over je hobbies of over din gen die je in de krant leest en die je in teresseren of waarover je je verbaast. Dui zend dingen zijn er, vooral in onze tijd, vol geweldige uitvindingen en enorme ver anderingen, op allerlei gebied, waarover tie ners met elkaar van gedachten kunnen wis selen. In hun éigen krant! Dat, dacht de redactie, moest in deze lente voor jullie het nieuwe geluid zijn. Natuurlijk hebben we daarvoor in de eerste plaats jullie medewerking nodig. En natuur lijk willen we ook graag weten, hoe jullie erover denkt om samen met elkaar een krant te maken die klinkt als een klok. Nu is alle begin moeilijk, dat weten we alle maal best. Maar als het begin er eenmaal is jongens, dan gaat het gewoon vanzelf. Dan komen de leuke ideeën ons gewoon weg toestromen. EEN NIEUW BEGIN, EEN GOED BEGIN. Natuurlijk, zo moet het zijn. Dus moet 'n vernieuwde tienerkrant een nieuwe naam hebben. Een naam, door jullie zelf gekozen. Een naam die inslaat, die gezellig is en waar we mee voor de dag kunnen komen. Een GEZELLIGE PRIJS VOOR EEN GEZEL LIGE NAAM. Allemaal aan het werk dus, tieners. Al lemaal piekeren over een naam voor de Tong Tong tienerkrant, waar we trots op kunnen zijn. En allemaal die naam inzenden naar de redactie van Tong Tong vöör 30 april a.s. De naam moet aan drie eisen voldoen. 1. hij moet geschikt zijn voor een tiener krant van Indische Nederlanders 2. hij moet kort, vrolijk en kernachtig zijn 3. natuurlijk moet duidelijk zijn, dat het een krant voor tieners is. Aan het werk, tieners van Tong Tong. Want voor de beste inzending ligt een beloning te wachten in de vorm van een boek of een grammofoonplaatje. We verwachten een lawine inzendingen. Zijn er onder jullie die bijzondere wensen hebben voor de toekomstige krant of een leuk idee, kom er gerust mee voor de dag. Alles is welkom. Laat zien wat je kunt, tie ners, óp naar het nieuwe geluid in de nieu we tienerkrant. MILLIE Muziek Voortaan zullen jullie aan dit vig net de rubriek Muziek kunnen herkennen, want daar gaat Rob gewoon mee door. Anneke-moeder. Graag hierbij mijn - en naar ik aanneem die van alle TTT-clubbers - gelukwensen met de geboorte van Stephanus van der Laan. Stuur Anneke Grönloh eens een felicitatie kaartje TTT-lezers, dan weet zij dat wij weer op haar wachten. Het kan per adres N.V. Phonogram - Singel 170 - Amsterdam. Julie Rogers. Weten wij het nog? Op het laatste Grand Gala du Disque (er is tussen twee haakjes nog steeds niet bekend wie de opvolger wordt van Willem Duys) kwam Julie - on verwacht en op het laatste nippertje - over vliegen om hier met succes op te treden. Prijsvraag oplossingen: Er kwam op de vraag wie er aan de finale van het (Nederlandse) songfestival meede den een stroom van goede antwoorden binnen. Na loting is de gelukkige: Renée Munnich, p.a. mevr. J. Groothengei - Muurbloem straat 13 - Den Haag. Proficiat! Een nieuwe lente en een nieuw geluid is dit keer het motto van onze tiener rubriek. Zoals jullie ziet is er een medewerkster bijgekomen. Rob deed tot nu toe de muziek en zal dat ook blijven doen, en Millie zal aandacht besteden aan de vele andere onderwerpen waar jullie je ongetwijfeld ook voor interesseren. Laat dus maar gauw eens wat horen, want zoals je ziet zijn er deze week 2 kansen om een prijs te winnen! Nieuwe winstkansen: Er kan weer een plaat verdiend worden als mij vöör 25 april a.s. per adres I I I -Club - Prins Mauritslaan 36 - Den Haag op een kaartje verteld wordt: Welk Nederlands zangeresje heeft er pas haar tweede Gouden Plaat gekregen? Terug naar Tong Tong No. 15 van dit jaar. In dat nummer plaatste ik een artikeltje over de Kilima Hawaiians en was zo ongelukkig daar een bepaalde zin te gebruiken: "dat de Kilima's een goede opleidings school zijn etc.". Doordat ik dit be paald onjuist geformuleerd heb zou men hieruit op kunnen maken dat later in het artikel genoemde steelgitaristen bij de Ki lima's het vak hebben geleerd. Nu weet ik echt wel dat dit bij o.a. genoemde musici Rudi Wairata en Coy Pereira en trouwens ook bij de overige niet het geval is. Ik be doelde dit dan ook meer in de trant van bekendheid krijgen bij het grote publiek door de nationale en internationale naam die de Kilima's hebben. Van Coy Pereira, met wie ik zelf het ge noegen had een paar maal in de Mena Mu- ria Minstrels (toen onder leiding van de hé- laas vorig jaar overleden Ming Luhulima) te spelen kreeg ik een leuke brief, waarvoor nog hartelijke dank Coy. Coy had grote bekendheid in Indonesië door zijn medewerking aan orkesten als de "Hula Players", later de "Aloha Players"- radiouitzendingen voor de B.R.V. en weer later met de "Hawaiian Big Boys" voor de NIROM. Na de oorlog speelde Coy veel met de "Manuella Boys" in o.a. Hotel des Indes en op Tjikini. Overigens hoor ik de laatste tijd niets meer over zijn muzikale activi teiten. Wordt er niet meer geschnabbeld, Coy? Ontvangen nieuw repertoire: fontana: Rein de Vries: "Arm en rijk" en "Collnda". decca: The Rolling Stones: "The last time" en "Play with fire". decca: The Blue Diamonds en Karin Kent: "Kiddy kiddy kiss me" en "Wie, wie, wie?" decca: llonka Biluska: '"s-Avonds bij het licht van de maan" en "Gino". philips: Dusty Springfield: "Your hurtin'kinda love" en "Don't say it baby". philips: Willeke Alberti: "My diary of love" en "I dream of you". philips: The Caps: "Enough for two" en "When you're feelin' blue", philips: Rudi Carrell met de Damrakkertjes, philips: The Pearl sisters: "Lapland" en "Quen sabe". philips: ANITA: "Bij jou" en "Midden op straat", totde volgende TTT-club. ROB 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17