KABAR „PENTING" BENT 0 BEREID... één jaar van uw leven te offeren? dan wacht u een machtige toekomst als programmeur of operateur Cultu INDISCHE KULTURELE KRING een jaar één jaar van uw leven bent u zo'n man of zo'n vrouw Een 40-tal leden en introducé's maakte op Zaterdag 14 Maart een interessante excur sie naar het Tropisch Instituut te Amster dam ter bezichtiging van de fraaie Bali-ten- toonstelling "Kringloop van het Leven". Personeel van het Tropenmuseum gaf de nodige voorlichting van het tentoongestelde w.o. prachtige foto's van wijlen Paul Spies) waarin het dagelijks leven van de Baliërs - van de wieg tot het graf - in beeld is gebracht. De middag werd besloten met een dans voorstelling van Indra Kamadjojo. Op Zaterdag 3 April werd, na de traditio nele borrel en rijsttafel, de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden, die een vlot verloop had. De diverse verslagen van de secretaresse, penningmeester en kascom- missie werden goedgekeurd. De drie be stuursleden O'Herne, Mahieu en van Dort, die voor periodiek aftreden aan de beurt waren, werden herkozen. De voorzitter den Hamer deelde mede, dat hij i.v.m. zijn leef tijd en gezondheid zich niet langer dan voor nog een jaar voor het voorzitterschap beschikbaar kon stellen. Voorts werd besloten de woorden "Tong Tong" voortaan in de naam van de I.K.K. weg te laten, omdat dit steeds aanleiding geeft tot verwarring en misverstanden in verband met de naam Tong Tong van dit tijdschrift. Deze beslissing laat uiteraard on verlet de prettige samenwerking met de re dactie van genoemd tijdschrift, die wij ook in de toekomst onverminderd hopen voort te zetten.*) Na afloop van de rijsttafel werden enige kunstvoorwerpen op Amerikaanse wijze ver kocht, welke geanimeerde "vendutie" 81,60 opbracht; de bedoeling is daarvan een koffieketel voor onze koffiekamer aan te schaffen (hetgeen intussen is geschied). Na de alg. vergadering kon men genieten van de piano-recital van ons bestuurslid Max Prix van Wely, die op briljante wijze ten gehore bracht volksliederen, bewerkt door Rossini, Vivaldi, Sweelinck, enz. Na de pauze vertoonde de heer Hardy van Berkum - met verbindende teksten van mej. van Maarseveen - mooie recente kleuren dia's van het Toba-meer en Java. Bij het verschijnen van dit Tong Tong-num mer is reeds geopend onze tentoonstelling van Amateurs: tekeningen, schilderijen, wandkleden, mozaiken, beeldhouwwerk, ke ramiek en kostuum-kunst. Tenslotte kunnen wij nog vermelden, dat de uitgestelde causerie van de heer Deetman over de Grote Egyptische Koningin Hats- jepsoet zal plaats hebben o pZaterdag- avond 1 Mei. Wij willen er met nadruk op wijzen dat er nimmer van de zijde van het tijdschrift op aangedrongen is de naam "Tong Tong" achter "Indische Kulturele Kring" te laten vervallen. Ons inziens ontstaat de door de Kulturele Kring zo bezwaarlijk geworden verwarring niet alleen door dezelfde naam. Wat bijv. te zeggen van: dezelfde oprichter (Tjalie Robinson), hetzelfde adres (Prins Mauritslaan 36) de publicaties in dit tijd schrift (alles wat in Tong Tong wordt be kend gemaakt is van Tong Tong, denken de lezers meestal automatisch). Enfin, we wensen de Kulturele Kring veel succes bij hun poging een duidelijke afscheiding te bewerkstelligen. Het zal nog wel lang du ren voordat er van werkelijke EENHEID in de Indische groep sprake kan zijn. waarin u praktisch alle genoegens op zi| zet. voor een gedegen opleiding, waarin u naast thuis blokken verschillende vrije zaterdagen wilt besteden om naar onze studie-bijeenkomsten te komen of praktijk wilt komen opdoen op ons computerpark. met ruggegraaf en doorzettingsvermogen? Wat hebt u nodig als ondergrond VOOR OPERATEUR: Alleen lagere school een helder verstand, een logisch denkvermogen en een grote wil om in de wereld van morgen niet in de massa onder te gaan. VOOR PROGRAMMEUR: Minstens Mulo A of B, een gezonde studiezin en begrip van de tijd waarin we leven. U behoeft geen wiskundige te zijn, iets wat maar al te vaak gedacht wordt maar dat echt op een puur mis verstand berust. Cultura is het grootste en oudste opleidingsinstituut in Europa met vestigingen in Zürich - Bonn - Neurenberg - Rotterdam en Birmingham. In Birmingham is de naam van ons instituut Internationa! College for Data Processing in samenwerking met het grootste computer service centre in Europa. Wij gaan er van uit dat u niets weet van de elektro nische informatie-verwerking of van de conventionele ponskaarten-apparatuur. Wij nemen u als 't ware bij de hand en voeren u stap voor stap deze fascineren.de wereld binnen, de wereld van morgen, waarin ailes zal v/orden geautomatiseerd. Dat is niet meer te loochenen, de computer wint stormachtig het terrein. 300.000 Programmeurs móéten er zijn in het E.E.G.- gcbied tegen 1970. Op elke 4 programmeurs of operateurs komt in de praktijk één vrouw voor. Mathenesserlaan 438 - 440, Rotterdam-6 ra Telefoon 010 - 25.92.66 - 23.10.29 Postbus 292. GRATIS ADVIES AD 24 Aan instituut CULTURA, postbus 292, R'dam. Kunt u mij vrijblijvend en geheel kosteloos ver tellen of ik geschikt ben voor dat geweldige beroep. Naam: Adres: Plaats: Tel.: of elders tel. bereikb MiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM 20

Tong Tong | 1965 | | pagina 20