Tong-Tong Tienerclub door ROB DESSAUVAGIE en MILLIE DUTCH SWING COLLEGE BAND 20 JAAR! The Dutch Swing College Band EN VERDER... wil ik graag nog even ingaan op een paar brieven die ik ontving. Ze komen over het algemeen op hetzelfde neer: 'we vinden het leuk, onze bijdragen te kunnen inzenden, in prozastukjes of belevenissen op school enz.'. En daarop hebben we maar één ant woord: WE WACHTEN IN SPANNING! Verder was er een verzoek om wat meer aandacht te besteden aan 'jazz' in het al gemeen en tevens aan klassieke muziek. Dit is de afdeling die door Rob wordt be handeld en ik zal hem het verzoek door geven. En tenslotte ontving ik, naar aanleiding van het artikeltje 'Ze gaven hun leven ook voor jou' een bijdrage uit de Bersiap-periode in Indonesië. Wij danken U hartelijk voor deze bijdrage .In augustus, de maand van onze 'officiële' bevrijding in Indonesië, verschijnt Tong Tong in een 'Kawat-nummer'. In dit 'uitgehold' peerd op de weg'. Maar zij zitten er niet meer voor. Ze begrijpen niet meer dat je, als ze je bij je mondeling vragen 'wie was Alexander de Grote', verwilderd kunt denken: 'Alexander de Grote? Wie was dat? Nooit van gehoord!' Alexander de Grote kon op dat moment net zogoed een held uit een griezelfilm zijn. En Nero de schillenboer! Ze hebben het gemakkelijk, die volwassenen. Zij hebben het achter de rug. Maar ik zal, na dat examen, voor eeu wig een doffe wrok blijven koesteren tegen de man die de eindexamens heeft uitgevon den. Al was het alleen maar, omdat het nooit in november kan, maar omdat het altijd in het beste jaargetijde moet, Bibbe- raars en zenuwpezen, mede-slachtoffers: ik wens jullie het beste! MILLIE ledereen weet het wel zo langzamerhand: Nederlands meest reizende orkest (tot groot verdriet van de dames der orkestleden) is de DSC Band. Daarom was op de intieme party, die door Arie en Miep Ligthart ge organiseerd was om het twintig jarig be staan van de band te herdenken, HET ge baar van de dag de geste dat Phonogram's Rolf ten Cate de dames dit keer een cadeau aanbood namens Philips. Overigens was de band maar weer even in Nederland, na de tour door Afrika, die als altijd weer een groot succes was. Nu zit het orkest weer voor zes weken in Engeland, Schotland en Ierland. Wél werd tijdens dit Hollandse oponthoud weer een grote serie Veronica programma's opgenomen voor North State waarin dit keer o.a. als gast- vocalisten optraden o.a. Connie v.d. Bos - Ronnie Tober en Tony Vos. Overigens zijn binnenkort op de platen- markt van de DSC Band te verwachten een E.P. waarop de laatste Far East Tour van de band "bespeeld" wordt (met o.a. er op Lees verder volgende pag. UITSLAG TIENER PRIJSVRAAG Ja, die prijsvraag voor een Tienerkrantnaam! Het ging niét best hoor, aanvankelijk. We hadden een ware waterval van inzendingen verwacht. Maar wat kregen we? Een héél dun spiraaltje. En de waterval was bijna een waterval van tranen geworden die ons van teleurstelling uit de ogen stroomde. Maar gelukkig, na nog een paar weekjes geduldig wachten, kwamen ze dan toch, de namen. Weliswaar niet in geweldige stro men, maar tóch, er waren heel wat leuke vindingen bij. Helaas waren de meeste na men uitsluitend te gebruiken voor een uit gesproken 'muziek'-krant. En tot dusverre was jullie krant dat ook, maar daar zouden we immers van nu af verandering in bren gen? Inmiddels hebben jullie dat natuurlijk allemaal wel begrepen. De muzieknamen vielen dus af, hoewel er erge aardige bij waren. Toen bleef het overigens nog lastig genoeg, uit de overgebleven tienerkrantnamen de juiste en meest 'pakkende' te vinden. Tot, na veel wikken en wegen en nog eens denken de keuze is gevallen op: TONGGèRèTS De naam Tonggèrèts werd ons gezonden door Marion Zwartjes - Stoutstraat 16a, Overschie, en wij feliciteren haar hierbij van harte met haar overwinning. Wil je ons schrijven, Marion, of je als prijs een boekje of een plaatje wilt? TONGGèRèTS 'Waarom nu Tonggèrèts?' zullen jullie vra gen. Een Tonggèrèt is toch geen tiener! Nee, een tonggèrèt is een groot insect dat vroeger in onze voorgalerij kwam binnen- zoemen. En het heeft (zo overwogen wij) met jullie tieners dit gemeen, dat wij zijn gezoem soms grappig, soms énig om naar te luisteren en ook wel eens...lastig von den. Zodoende wordt het nu voortaan 'Tong gèrèts'. Grappig, als jullie leuke bijdragen zenden, énig om naar jullie jonge ideëen te luiste ren en lastig...als jullie zo moeilijk los ko men! Zijn jullie het ermee eens? nummer zal Uw artikel zeker een plaats kunnen vinden. En nu, Tonggèrèts, wachten wij op jullie. Allemaal bijten op het potlood en zuigen op de duim! Laten we met ons allen iets goeds van onze krant maken. 'Maar mijn eindexamen dan?' hoor ik hier en daar kreunen. Waar haal ik de tijd van daan? En ik ben tóch al op van de zenu wen'. Voor zulke zielepoten laat ik hieron der als (weliswaar schrale) troost, de klacht van een mede-examen-slachtoffer volgen. MILLIE. EINDEXAMEN. Wie zou toch de onverlaat zijn die heeft uitgevonden dat juist in een jaargetijde, waarin de ons toch al zo schaars toebe deelde Nederlandse zon het warmste schijnt de helft van onze jeugd in helse nood moet zitten zwoegen over logaritmetafels en posi tieve en negatieve getallen. En zich rade loos buigt over proefvertalingen met zinnen als: 'Theodoor bemint zijn moeder, hij ver afschuwt dierenkwellers, en meer van zulke nonsens. Eindexamens zijn, naar mijn mening, een uitvinding van de Boze in hoogst eigen per soon. Maar wijze mannen hebben vastge steld dat het moét en dus zal het wel goed zijn. Ze zullen het wel beter weten dan ik. Maar dat het juist nu moet, terwijl de hele wereld om je heen berstens vol strand en zeilen en vakantieplannen zit, kijk, dat vind ik wreed. Als het nu nog in november was, bijvoorbeeld, als storm en regenvlagen om het huis loeien en je tóch geen hond de deur uit zou sturen. Daar zou nog enige vertroosting in zitten. Niet dat het dan ook al niet erg genoeg is! O ja, je ouders, je ooms en tantes, al die volwassenen kunnen er gemakkelijk lachend hun schouders over ophalen. En nu nog gieren om Jan, die des tijds in vertwijfeling 'The influence of Shake speare' vertaalde met 'de griep van Shake- spaere'. Of om Kees, die in een opstel een boer deed uitroepen: 'Gert, daar loop een 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17