1 INTERFOOD Radio BOLLAND Pouwels Pouwels Pessers Herenconfectie Vervolg van pag. 6 gess, Boas, Malinowsky, Mead, Lévi- Strauss en vele anderen. Neem nu Lévi-Strauss, wiens „Tristes Tro- piques" werkelijk fenomenaal is en bij wie men ettelijke gedachten die in onze eigen Tong-Tong-kring ook ontwikkeld zijn (en ge heel zelfstandig!) ook terugvindt. Lévi- Strauss heeft b.v. ook zeer scherpe kritiek op de Europese beschaving die zoveel an dere beschavingen besmet en bederft. Maar Lévi-Strauss - mocht men hem ooit lezen - zou door Tong-Tong-lezers niet geatta queerd worden. Tjalie natuurlijk wei. Want hij is een ,,van onze familie", die wij dus familiair attaqueren - maar helaas worden we verder niets wijzer, want de attaque op Tjalie is irrelevant, het gelijk van Tjalie (of van de aanvaller) is irrelevant, maar het in zicht op hoger plan is belangrijk. Komen we daar ooit of willen we daar ooit komen? Wil men liever in een zalige dut blijven? Ik heb meer dan eens aan een lezer, die het niet eens was met me, een gezaghebbend boek toegestuurd in de hoop hem te helpen. In 99 van de 100 gevallen kreeg ik het boek half gelezen en met een zuur gezicht terug men was het dan ook met de boekschrijver niet eens, want deze man peuterde aan de familie-rust! GEEN NIEUWE ORIËNTERING Eigenlijk is de oude koloniale kritiekloze tevredenheid voortgezet in Hollandse geza pigheid. Toen groeiden wij op met de idee (fixe) dat alles wat Europees was superieur en ideaal was. Onze oogkleppen waren vastgemetseld in de richting: Holland-Euro pa (Nice, St. Moritz, Parijs, Den Haag) en de rest van de wereld was min of meer inferieur en zou vroeger of later ook wel ver-europeest en opgeheven worden. Van Europa's zelfkritiek hebben we geen kennis gehad en die hebben we nog steeds niet. In Indië was alle kritiek op Nederland „onvaderlandslievend" en dat is het hier nog. Van de worsteling van het socialisme hebben we alleen een vage „anti-commu nistische" impressie, van de stromingen in cultuur en schilderkunst weten de mees ten van ons niet meer dan „de stijl van de Genestet" of „de stijl van Dézentjé". Het aantal smalende mopjes op moderne kunst is legio, maar de prestatie op welk gebied ook is NUL. Ook al zitten we nog zo fijn op Oud-Wassenaar of in Zeist. Daarom ontgroeien onze kinderen ons. Onze kinderen krijgen nu opeens wat wij nooit hadden en waar wij ook geen begrip voor hebben. Voor onze kinderen gaat op eens een grenzeloos wijde wereld open - en ach, Pa en Ma met hun sentimentele herinneringen en hun gekke tong-tong, die kunnen niet mee ze hebben gelijk. Nee, ze hebben nog niet het volle gelijk. Dat komt nog wel. De knapste kinderen zullen straks vanzelf wel klimmen tot de niveaux van „zelf-kritisch Europa". Zij zul len vanzelf wel Dobhzansky en Lévi- Strauss ontdekken en dus Tong-Tong te rugvinden. Alleen de allerbesten natuurlijk. Anderen worden „gewoon" advocaat of chef plantsoendienst of kinderarts en zo. Nuttige burgers van aardig wat standing. Goed. Goed. Maar onze hoop is gevestigd op de „super tien" van de volgende gene ratie. T.R. Overgenomen uit de Prijscourant van de Vereeniging voor den Effectenhandel No. 17303 d.d. 20-4-65 MEDEDELINGEN VAN DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. No. 527. Regeling Indonesisch-Nederlandse effectenkwesties De Nederlandsche Bank N.V. maakt mede na mens de Bank Indonesia te Djakarta bekend dat overeenstemming is bereikt omtrent enkele Indo nesisch-Nederlandse effectenkwesties. I De Indonesische autoriteiten hebben zich con form de desbetreffende regeling bereid verklaard, de navolgende bij bankinstellingen in Indonesië berustende effecten, t.w. (1) alle in guldens luidende effecten met uitzonde ring van zowel obligaties Nederlands-lndië 1935, 1937 en 1937 A als Indonesische Gemeente- en Provinciale leningen, (2) door Nederlandse administratiekantoren uitge geven certificaten van buitenlandse effecten, (3) in derde landen uitgegeven effecten, voorzover deze toebehoren aan (a) natuurlijke personen van Nederlandse nationali teit woonachtig in Nederland of in derde landen alsmede rechtspersonen gevestigd in Nederland, voorzover de desbetreffende effecten geen deel uitmaken van het vermogen van de onder de In donesische nationalisatiewetgeving vallende be drijven of filialen daarvan, (b) stichtingen en andere lichamen met niet-com- mercieel doel in Indonesië waarvan de doel stelling is gericht op de Nederlandse belangen sfeer, naar Nederland op te zenden ter uitlevering aan belanghebbenden. Als peildatum voor de Nederlandse nationaliteit zal in beginsel 1 januari 1965 worden aangehouden. Belanghebbenden dienen een aanvraag in te die nen bij de Bank Indonesia, Bijbank Amsterdam, Keizersgracht 664-668, bij voorkeur door tussen komst van een lid van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam of de Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te 's-Gravenhage, of desgewenst rechtstreeks, met ge bruikmaking van formulieren welke bü de Bank Indonesia, Bijbank Amsterdam, kunnen worden aangevraagd. In bijzondere gevallen t.w. indien de Nederlandse nationaliteit vóór 1 januari 1965 werd verloren dan wel na die datum verkregen op een eerder inge diend verzoek om naturalisatie, kan eveneens een aanvraag worden ingediend, voorzien van de no dige toelichting dienaangaande, zulks ter beoorde ling of de aanvraag voor behandeling onder de on derhavige regeling in aanmerking zou kunnen komen. II In het kader van de bedoelde regeling zal voorts ten aanzien van de in Indonesië berustende effec ten als boven sub I (1) en (2) omschreven en voorzover deze toebehoren aan (a) de Indonesische overheid en haar organen, (b) in Indonesië gevestigde natuurlijke en rechts personen, voorzover deze laatste niet vallen onder de Indonesische nationalisatiewetgeving, zomede stichtingen en andere lichamen met niet-commercieel doel in Indonesië, voorzover niet boven omschreven sub I (b), (c) natuurlijke personen van niet-Nederlandse na tionaliteit respectievelijk rechtspersonen, woon achtig of gevestigd in derde landen, met inachtneming van de vigerende deviezenvoor- schriften de invoer in Nederland op aanvraag wor den toegestaan teneinde daarmede de nodige en gewenste financiële handelingen te doen verrich ten, voorzover de Reglementen voor de Effecten handel zich daartegen niet verzetten. 20 april 1965. Rtp 1986 |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin BEESD (Gld Katijdeweg 44, Fabriek van tropische levensmidde- I len specialité's zoals bijv.: Gingerol (gember-siroop), Tamarindo 1 tamarinde-siroop), Vanille- en Rozen- I siroop, Tamarindol Qam), Keukenta- marinde, grote jampot f 1,50, Capsico j (Afrik, sambal), grote jampot 1,75. J Voor wederverkopers bijzondere voorwaarden en kwantiteitskortingen. Let op ons nieuwe adres. telefonisch bereikbaar onder nr. 0 3458-580. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIÏÏI Stationsweg 143 - Tel. 601703 - Den Haag Speciale aanbieding: L.P. The Country Side of Jim Reeves. Mono of sterio f 10, Chet Atkins and his guitar. Mono of sterio 10, Alleen bij ons: Nieuwe L.P. Tielman Brothers 16,50 Heeft U reeds De verliefde Bandeng en 4 de oude Knil-er door de Heer Valk be- steld? 3,95. Gründig bandrecorders met f. 100,korting Bas F - recorderbanden met 20% korting. Verzending onder rem- bours door heel Neder- land. pillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllIjllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH UW RAADSMAN Inz. al uw verzekeringen, hypotheken' financieringen, boekhoudingen, belas- J tingzaken. A. BAKKER ADELHEIDSTR. 93 - TEL. 835607 Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiii l|llllllllllllllllllllillllllll!ll!l!l!lllllll!llllllllil!lllllll!lllllllllllllll[l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllllll|[|lll!lll!IIIUI TOEZICHT op HUISWERK en BIJWERKEN I door bevoegd lerares op alle vakken j f voor leerl. MULO - H.B.S. - GYMN. j Tarieven billijk. Mevr. A. v. Eijsbergen Queridostr. 82, Voorburg, Tel. 862581 1 liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii INTERCOIFFURE IDEALE COIFFURES open 7.30 v.m. tot 6.00 n.m. Fred. Hendrikl. 160 - tel. 553055 Beeklaan 240a, tel. 325454, Den Haag Modern. Stijl- en Kwaliteitsvol Tram- en buslijnen 2, 3, 7, 14 en 15 „BAJARAN GAMPANG" |iiiiiiii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiu TOKO BETAWIE Gevestigd sinds 1880 Koningin Emmakade 114, Den Haag, Tel. 070-60 62 22 Verkrijgbaar alle rijsttafel-ingrediënten, Interfood-artikelen, Ind. vruchten op sap, djamoe's, overheerlijke ketjap, enz. enz. Het meest aanbevolen adres voor diverse keringans. Vrijdags en zaterdags verkrijgbaar diverse koekjes, w.o. kippen-risolles. lïfuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiuiiuiiiiiiiituiiuitiiiiuiiiuuiiiuii 21

Tong Tong | 1965 | | pagina 21