Tonggèrèis Tong Tong Tienerclub Zo dit keer zien jullie voor het eerst de naam TONGGèRèT boven de tienerrubriek prijken. Voor hen, die de vorige keer mis schien niet of niet goed gelezen hebben: Marion Zwartjes is degene geweest die deze originele naam bedacht heeft en de door haar gevraagde plaat: "Come on" van The Rolling Stones zal ze inmiddels wel hebben ontvangen. Marion schreef ons: "Ik wilde iets met Tong er in vanwege Tong Tong, iets met geluid en iets, dat herinnert aan de tropen en zo kwam ik dus op Tong- gèrèt". Ja, dat wilden wij ook en de betekenis van het woord vonden wij ook goed bij tieners passen, want lees maar eens wat Millie de vorige keer schreef: "...'Waarom nu Tonggèrèts?' zullen jullie vragen. Een Tonggèrèt is toch geen tiener! Nee, een tonggèrèt is een groot insect dat vroeger in onze voorgalerij kwam binnen- zoemen. En het heeft (zo overwogen wij) met jullie tieners dit gemeen, dat wij zijn gezoem soms grappig, soms énig om naar te luisteren en ook wel eens..lastig von den. Zodoende wordt het nu voortaan 'Tong gèrèts'. Grappig, als jullie leuke bijdragen zenden, énig om naar jullie jonge ideëen te luiste ren en lastig...als jullie zo moeilijk los ko men! Zijn jullie het ermee eens?..." We nemen aan van wel en we hopen dat jullie gauw grappig, enig en lastig zult wor den. Vooruit, wie komt als eerste bij ons "binnenzoemen", figuurlijk dan tenminste? We wachten met spanning! REDACTIE. Pasar Malam 1965 artiesten. Voor de komende PM werden geëngageerd: woensdag: Krontjong Serenaders, Surinam Stars en ROB de NIJS en the LORDS. donderdag: Krontjong Serenaders, The Re- volts (hier verschillende malen besproken en geprezen; ik hoop dat mijn mening ge deeld wordt) en TREA DOBBS met het trio Harry van Hoof. vrijdag: Krontjong Serenaders, Desert Stars en de KILIMA HAWAIIANS in een Country en Western Show en South Sea Fantasy, zaterdag: Krontjong Serenaders, Jack en Bill, Twinkling Stars, Hot Jumpers (met Elly Baron) en LOS PaJAROS (met hun nieuwe echt Spaanse aanwinst Ramon Garcia). Bovendien is er op vrijdagavond in de Ro tonde dansen op muziek van de West Coast Jazz Band en op zaterdagavond zijn er weer de van ouds bekende dansronden waar de Hot Jumpers optreden. Daar ik bovendien van Ellen Boon hoorde dat er nog meer gelegenheid tot "makan" is dan vorig jaar belooft de a.s. Pasar Ma- lam weer "verschrikkelijk goed" te worden. Ik hoop alleen maar dat het iets minder warm is dan vorig jaar want toen hebben wij (achter de bar) de nodige druppeltjes in Houtrust achter gelaten. Connie van Bergen - in opmars! Connie (voor de fans: Visserstraat 41 - Bussum) werd vlak voor de laatste oorlog geboren in Hilversum. Na haar MULO-tijd werkte zij op een kantoor met de bedoeling daar geld te verdienen voor haar zangstudie. Zij speelde toe al enkele jaren o.a. piano en gitaar en had voldoende theoretische kennis om leerlinge van Mevrouw Bep Og- terop te kunnen worden. Conny's eerste be roepsoptreden (zij had toen al vele malen als amatrice op de planken gestaan) was in de Utrecht's Dietsche Taveerne in mei 1960. Zij trad toen nog op onder de naam Connie van der Berg en werd een graag gehoorde vocaliste in bekende hotels en restaurants als o.a. Huis ter Duin en de Rüteck Dancings waar zij zong bij het or kest van John Kristel. Aan het begin van haar free-lance periode als zangeres maakte zij haar radiodebuut voor de KRO in het programma "Springplank" met het orkest Klaas van Beeck en inmiddels hebben wij haar ook al verschillende malen op de TV kunnen zien. Persoonlijk hoor ik haar erg graag zingen omdat zij "jazzy" zingt, een kunst (of aanleg?) die vele bekende zange resjes niet verstaan. Haar favorieten zijn: Peggy Lee, Frank Si natra, Ton van Duinhoven en Corry Brok ken. Ik hoop van harte dat Connie van Bergen door haar deelname aan het Knokke-Song- Festival ook internationale bekendheid zal krijgen want zij verdient het! Oplossing prijsvraag: De gelukkige inzendster op de "Knokke 1965" vraag was dit keer - met mijn geluk wensen": Joan Oudshoorn, Splinterlaan 117 - Leiderdorp. Eerlijkheidshalve zij hier vermeld dat er bit ter weinig inzendingen waren. Laat iedereen mij bij dit betere weer in de steek? Enfin, vriendelijk verzoek ik trouwe en ontrouwe inzenders weer te reageren op de volgende vraag: "Welke Nederlandse jonge zanger werd bekend door "GEWELDIG"?" (Dat ik zo graag eens zou horen zingen door iemand met een vette "Djokja-D" als Heweldih). Oplossingen graag vóór 25 juni a.s. aan Rob Dessauvagie - Tong Tong - Prins Mau- ritslaan 36 - Den Haag. Op zaterdagavond 3 Juli - dus tijdens de Pasar Malam - zullen in Houtrust - na loting - de gelukkige winnaars van deze prijs vraag bekend worden gemaakt. Bovendien worden speciaal ter gelegenheid van de Pasar Malam 5 platen ter beschik king gesteld. Zorg dus voor veel inzendingen want de kansen op winst zijn nu veel groter dan anders! Meer jazz gevraagd. Er kwam een - mij bijzonder verheugend - verzoekje bij onze redactie binnen om in deze rubriek wat meer aan jazz te doen. Nu is dit een verzoek dat mij buitengewoon welkom is en ik hoop er dan ook spoedig op in te gaan. Deze keer - met de Pasar Malam voor de deur - kwam er nog niets van dus even te goed houden. Ook kreeg ik een leuke brief met foto en kranten knipsels van een beatgroep uit Coevorden The Jolly Strings waar ik gauw op terug kom. Overigens werd er nauwelijks gerea geerd op mijn verzoek om talent op het ge bied van lichte muziek-zang-teksten en com ponisten etc. Het lijkt mij toch sterk dat er onder de long Tong aanhang niets te vin den zou zijn. Ik verwacht dus nog wel de nodige tips! Ontvangen nieuw repertoire: verve: The New Stan Getz Quartet met (voor mij de fijnste jazz-zangeres van de laatste jaren) As- trud Gilberto. "Only trust your heart" en "it might as well be spring". philips: "Goldfinger" door Roy Etzel. philips: "The 4 Seasons" met "Toy Soldier* t,i "Betrayed". decca: "The Telstars" met "High Noon en "I hope the sun will be drowned", decca: "Tom Jones" met "Once upon a time" en "I tell the sea". fontana: "The Pretty Things" met: "Road Runner" en "Big City". philips: "Harry Wagemans" met "Christina" en "Waar ben je". totde volgende keer en tot ziens op de Pasar Malam 1965. ROB |l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|l|lll|l!|||l|||!|||!||||||||||||||!||||||||!l!||!||||||l|llllilllljjj HULPTROEPEN GEVRAAGD voor i de PASAR MALAM TONG TONG i Wie kan komen helpen vóór, tijdens en/of nè de Pasar Malam. De werk- 1 zaamheden kunnen bestaan uit: het 1 maken van versieringen, het inrich- ten van stands, de verkoop van 1 kaartjes of programma's, het assi- I I steren in stands ,etc. De voorwaarden zijn: f 3,per werkperiode van 4 uur, I 2 drankconsumpties vrij per periode, bij meer periodes op één dag: 1 warme maaltijd gratis, vrije toegang op het Pasar Malam terrein, tussen I de werkperioden ruime pauzes om I gezellig op de Pasar Malam rond te 1 lopen. I Tieners, maar ook twenners, trenners 1 t/m AOWers (als maar enthousiast g en jong van hart) die er iets voor 1 i voelen: stuur even een berichtje 1 naar: PASAR MALAM TONG TONG, Prins Mauritslaan 36 Den Haag. I S.v.p. NIET telefonisch opgeven. I liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 17

Tong Tong | 1965 | | pagina 17