Prinses Beatrix DIOGENES en DJOJO BOJO I KOKKIES Rijstwinkels PASAR MALAM TONG TONG 30 juni 1, 2 en 3 juli Houtrust - Den Haag n Met grote belangstelling heb ik de artikelen in de diverse kranten betreffende onze kroonprinses en de heer von Amsberg ge lezen, ook de verschillende brieven uit de lezerskring, door mannen en vrouwen uit de diverse lagen van de Nederlandse be volking geschreven, hadden mijn volle aan dacht - en het viel mij op, dat het meestal vrouwen waren, die een milde, naar mijn mening juiste kijk op deze aangelegenheid hadden. Misschien zien en voelen wij als vrouw en moeder reëler, dieper waar het hier om gaat. Het is inderdaad een vaststaand feit, dat de aanstaande man van onze Kroonprinses (zo hij het mocht worden) in de Hitlerjugend heeft gezeten, dat hij als 17-jarige dienst plichtige voor: Volk en Vaderland tegen de geallieerden werd ingezet. Het is eveneens een vaststaand feit, dat deze zelfde jonge man 20 jaar later een belangrijke ambassa- deurspost bekleedde, die niet zo maar de eerste de beste in de schoot wordt gewor pen. De schaarse foto's die de kranten van hem brachten, tonen ons een flink wilskrachtig gezicht. En onze Kroonprinses: wij als In dische mensen hebben ons altijd nauw verbonden gevoeld met het Vorstenhuis. In het verre Nederlands-lndië hebben wij met vertedering gekeken naar de kleine parmantige kleuter, vol belangstelling gebo gen over het wiegje van haar zusje Irene. Op de T.V. zagen wij haar als jong meisje met zorgzame aandacht voor haar zusje Marijke. De Prinses, die overal waar zij kwam harten won door haar vertederende glimlach, waardoor zij later als zodanig werd betiteld, maar mij persoonlijk de in druk gaf, dat achter die zorgeloze lach een ernst en onverzettelijke wil schuil gaat, omdat deze jonge vrouw ervan doordrongen is, dat God haar een schone doch zware taak heeft toebedeeld, een even grote landsvrouwe te worden als haar Grootmoe der en Moeder waren en waarvan haar moeder zich tot op heden nog zo voor treffelijk kwijt. Onze kroonprinses zet de traditie voort, ze zal een duitser huwen - maar is het huis van Oranje niet altijd sterk geparen teerd geweest aan het duitse geslacht? Was Koningin Emma niet de meest geliefde Nederlandse (duitse) Koningin-Moeder-Re gentes, was Prins Hendrik geen duitser, en onze geweldige Prins Bernhard, die zich met zijn duitse kom-af, in de oorlog vooral veel en veel grootser toonde dan menig volbloed hollander met zijn oer-solide hol- landse stamboom. (Ik heb mij laten vertel len door o.a. mensen die dit aan den lijve hebben ondervonden dat in de jaren 1940- '45, zich hollanders in S.S.-uniformen beest achtiger gedroegen dan de mannen van de Wehrmacht!) En heeft men onze Prins der Nederlanden in de jaren 1940-'45 niet met wantrouwen gadegeslagen? Zou deze Claus von Amsberg niet in de zelfde voetsporen kunnen treden als zijn grote voorganger, juist als hij hem straks zo van nabij meemaakt? En last but not least, zouden wij Prinses Beatrix met haar 27 jaren er toe in staat achten om de eerste de beste hart en hand te schenken, zou zij niet hebben ge weten, tot welke gevolgen een dergelijke verbintenis zou kunnen leiden, indien zij niet juist in deze man degene heeft gezien die haar in de aanstaande zware taak met raad en daad zou kunnen bijstaan. Zou zij als toekomstige koningin zich niet beter van haar taak kunnen kwijten met de man van haar eigen keuze naast zich, waarvan ze houdt. Zouden wij doodgewone huismoedertjes ons doodgewone huishoudentje naar beho ren kunnen bestieren, als er geen weder zijdse liefde was En waarom wordt er nu, bij een toe komstige gebeurtenis van onze Prinses, alles weer uit de oorlog opgerakeld, waar om komen de diverse verzetsbewegingen eerst nu in actie, waarom niet elke zomer met schreeuwende koppen in kranten ervan gewag gemaakt, dat de eigenaar van cam- pings/pensions/hotels/bungalow-bedrijven e. d. zich a.u.b. de oorlog moeten blijven her inneren, of maakt de dikke duitse geldbui del het in vele hollandse ogen weer goed, worden oorlogswonden hiermee gezalfd? Laten de diverse hoge heren het eens van deze kant bekijken. En laten wij straks als de verloving een feit is geworden - zonder uitzondering - uitbundig meejuichen, omdat wij onze prinses het geluk zo van harte gunnen! Wij zouden Claus von Amsberg willen vragen, maak haar gelukkig, zij verdient het ten volle! En wat dat referendum betreft, voor mij hoeft dat niet. Prinses Margriet hebben wij allen een warm hart toegedra gen, evenals het hele Oranje-huis, maar voor mij is er slechts één Kroonprinses: Beatrix, de Prinses met de allure van een aanstaande vorstin! MEITIE |iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii waren 2 bekende Wijzen, toen schre- ven ze al: Kokkie heeft de laagste prijzen f Witte de Withstraat 128 I Telefoon 89438 Slotermeerlaan 125 Telefoon 130362 Simonskerkestraat 11 Osdorp, Telefoon 199323 AMSTERDAM - W. P.S. WIJ verzenden over de gehele wereld. 1 Deze parmantige pop is de kleindochter van Klaas Pfaff, U weet wel: Si-Klaas, al om bekend door zijn dongèngans in Tong Tong. Wie stuurt ook eens een leuke foto van kind of tioetioek? AARDRIJKSKUNDELES Juffrouw: "Welke bekende fabriek staat in deze plaats?" (bedoeld werd de Gero-fa- briek). Marion: Juffrouw: "Wat staat er dan achterop je vork en lepel?" Marion "Roestvrij, Juf" H. Zwartjes Rotterdam GEWICHT? Gewoon helemaal niet aan 1 denken Mevrouw I Vergeel hel eens heerlijk 4 lange dagen. En eet en drink en snoep maar weer eens naar hartelust op de lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllj 15 T

Tong Tong | 1965 | | pagina 15