«c~ Ook de Pasar Baroe met allerlei artikelen uit Midden- en Verre had over belangstelling niet te klagen. Bijna helemaal uitverkocht waren we op zaterdagavond. Maar troost U, er is alweer een bestelling onderweg naar de verschillende landen en we verwachten tegen Kerstmis weer al lerlei moois voor U te hebben. Let dus maar op de aankondigingen in Tong Tong. Het showprogramma op het grote podium werd verzorgd door ver schillende bekende artiesten, zoals v.l.n.r. Trea Dobbs met het trio "Van Hoof" (op donderdag), het meisjesorkest 'The Twinkling Stars' (op zaterdag) - het leek wel of de hele fanclub er was, want tot zelfs uit de Tropische Drankenstand toe, klonken de wilde en en thousiaste kreten! - en Rob de Nijs met "The Lords" (op woensdag) die door zijn spontaan en animerend optreden het publiek flink in de stemming bracht. De vrijdag bood een extra verrassing, want behalve de alom bekende "Kilima Hawaiïans", konden onverwacht optreden de "Lensoïsts" uit Indonesië met de beroemde zanger Bing Slamet (zie pag. 11 van dit nummer). En dan niet te vergeten: Jack en Bill Hoyer, The Revolts, The Surinam Stars, De Krontjong Serenaders en Pim Eysinger als Miss Riboet. Ook de dansavonden waren muzikaal in goede handen: op vrijdag voor de ouderen, was het "The West Coast Jazz Band" die pittige dixieland-klanken ten gehore bracht, terwijl de jongeren zich op zaterdag konden uitleven met shake, slob, twist en rock op het meeslepende ritme van de nog steeds onvolprezen "Hot Jumpers' In de boekenstand Tong Tong verkochten en signeerden de auteurs Hein Buitenweg, Rob Nieuwenhuys (E. Breton de Nijs) en Lin Scholte - van ANAK KOMPENIE! - (zie foto), hun eigen werk. Het werd één van de drukst bezochte stands en de dames van Tong Tong konden de drukte nau welijks bijbenen. Aan de opbouw en inrichting van de stands was dit jaar zeer veel aandacht besteed, zowel door Tong Tong als door de standhouders zelf. De stands rond het "aloon-aloon" (een open ruimte met stoe len voor het podium en rondom eet- en drinkstands) waren allemaal opgetrokken in Minangkabau-stijl in verschillende kleuren en verle vendigd door Oosterse decoraties. Deze stands konden via Tong Tong gehuurd worden en waren opgebouwd en ontworpen, in sa menwerking met tekenaar Rogier Boon, door standbouwer Edlelie, die de Pasar Malam als een soort hobby beschouwt. Daarnaast wa ren er natuurlijk ook standhouders, die zelf handig genoeg waren een aardig geheel te fabriceren, zoals op de foto rechts Het Zee paardje", product van gezamenlijke krachtsinspanning van de fami lie Leféber. 14

Tong Tong | 1965 | | pagina 14