TONGGERETS PASAR MALAM 1965 door Millie de Jonge en Rob Dessauvagie OPROEP Beste Tonggerets Als jullie dit leest, zwerf ik ergens in de verte rond om van mijn jaarlijkse portie 'lekker doen waar ik zin in heb' te ge nieten. Ik zal er jullie, als ik terug ben, hoop ik, heel wat over kunnen vertellen. Want mijn vakantie ga ik doorbrengen in Denemarken, om precies te zijn, in de buurt van Kopenhagen. Een land, waar ik nog nooit tevoren was geweest en waar de meesten van jullie waarschijnlijk ook nog nooit waren. Ter wijl ik dit schrijf voel ik me al helemaal springerig van ongeduld. Want ik vind het heerlijk door een land te reizen dat ik niet ken en waar de mensen weer anders leven en denken, praten en eten als wij hier. Waar de natuur weer een heel ander gezicht heeft. Ofschoon, naar men zegt, Denemarken veel overeenkomst vertoont met Nederland. Anderen zeggen weer, dat er toch wel belangrijke verschillen bestaan. Ik zal het binnen een paar dagen weten. En ik zal er jullie over vertellen in het volgen de Tonggeret nummer. Ook over de Deense jeugd, hoe ze leven en wat hun idealen zijn. En voor jullie, tonggerets, zit het er nu langzamerhand ook op. Alle geslaagden en bevorderden onze hartelijke gelukwensen. Voor velen van jullie zal deze zomer de af sluiting betekenen van een belangrijke pe riode: je schooljaren. Een stapje verder op de weg naar volwassenheid. Een beetje meer verantwoording straks op je schou ders. Er zullen er onder jullie heel wat zijn, die in deze maanden zullen moeten kiezen: wat nu? Hoe bouw ik mijn toekomst op. EN WEET JE, TONGGERETS, dat zouden we nu zo grèag van jullie willen horen. Nu ja, eerst de vakantie na tuurlijk. Heerlijk uitrusten van al het zwoe gen. Heerlijk een tijdje niets meer hoéven en van alles mógen. Wat gaan jullie doen? Kamperen? Of fietsen met vrienden of vriendinnen? Of samen met Pa en Ma op stap? Of gewoon thuis luieren? Of het plat of in de tuin. Weet je dat dat ook zalig kan zijn? En dat er in je eigen omgeving heel wat te ontdekken valt, waar je zo gewoon het jaar door, nooit op hebt gelet. We weten soms zo weinig van wat er vlak bij je aan moois en leuks ligt. Zoals zo- velen elk plekje en elke bezienswaardig heid in Parijs, of in Londen of in Wenen op een duimpje kennen en achteloos voor bij gaan aan een schilderachtig grachtje of een leuk oud pleintje vlak bij hun huis. EN ZULLEN WE NU EENS IETS AFSPRE KEN? Als beloning voor wat ik jullie straks ga vertellen over mijn reizen, krijgen wij van jullie de verhalen over hoe je je vakantie hebt doorgebracht. Lijkt je dat niet iets? Zo leren we elkaar een beetje beter ken nen. En tenslotte is dat toch nodig. EN TOT SLOT aan allen die met een droef hart de schooldeur achter zich hebben dichtge trokken, omdat het niet is gegaan zoals ze het gehoopt hadden: jongens, kóp op. Uithuilen en opnieuw beginnen. Een vol gend jaar de tanden even op elkaar en je zult zien, hoe glorieus je uit de strijd te voorschijn komt aan het eind van het volgende schooljaar. Je moet maar den ken: niet iedereen slaagt de eerste de beste keer in zijn leven. Volhouden maar. En vergeet niet: de zon, die we hopenlijk nog krijgen, schijnt straks op jullie bol net zo goed als op alle andere bollen. Vrouwelijke en mannelijke Tonggerets: PRETTIGE VAKANTIE. ALLEMAAL! MILLIE Dat was weer wat! Daar ik de gelukkige exploitant was van de bar, die mooi tegen over het grote podium lag, heb ik (voor zover dat met al die dorstige PM-gangers mogelijk was!) een goed zicht gehad op de optredende artiesten en orkesten. Vooral Rob de Nijs liet zich kennen als een goed showman die niet alleen prima op tijd was voor zijn optreden, maar ook liet zien hoe leuke publiciteit gemaakt moet worden door met genoegen (zo leek het tenminste) hand tekeningen aan zijn fans te geven. Boven dien was hij zo vriendelijk dat aan mijn bar te doen wat inmiddels door Polydor - dat veel van zijn internationale artiesten "ge-etaleerd" had aan mijn standwanden - beloond is met een LP (op Rob's verzoek) van zijn favoriet Jimmy Smith. Ook voor vele andere artiesten veel lof, maar de GROTE verrassing was toch wel het optreden van de Lensoists, die een prima show ten beste gaven, waarin na tuurlijk Bing Slamat zijn meesterschap toon de. De prijsuitreiking dreigde een beetje in het honderd te lopen. Op de "Geweldig'vraag waren natuurlijk veel goede antwoorden bin nen gekomen (Ronnie Tober) en daaruit wa ren de volgende vijf gelukkigen gekomen: Denken jullie nog eens aan de jon- t gen die zo graag een corresponden- tievriend wil, afkomstig uit Indonesië? J Er heeft al een meisje gereageerd op t mijn eerste oproep, maar hij wil ook t graag een vriend! Zijn adres is: I P. W. Broekharst Jr. Piersonstraat 27, T Maassluis. Marga van Coevorden (die was net ge slaagd voor haar MULO-eindexamen, nog maals gelukwensen), Trudy Boutje, Ingrid Lewis erf Geoffrey MacLennan (die nota be ne in de Tropische drankenstand op de Pasar Malam bleek te staan). Deze vier waren aanwezig maar het was zo vol dat er verschillende microfoonomroe- pen gepleegd moesten worden om ze bij elkaar op het podium te krijgen. Daar heeft tenslotte Ellen Boon het lot laten aanwijzen wie de hoofdprijs (een LP-album dat per soonlijk door de zangeres Astrud Gilberto, toen zij twee weken geleden in Holland was voor haar NCRV-TV opname, beschik baar was gesteld) won en dat bleek Geof frey MacLennan te zijn. De anderen hebben toen plaatjes mogen uitzoeken bij Bolland en van mij nog Bengawan Solo en Sari- nande door The Young Savages met Sam Rademaker (vergezeld van een drankje aan de bar) gekregen zodat zij hopelijk de gang naar de Pasar Malam de moeite waard heb ben gevonden. Alleen misten wij de vijfde winnares n.l. Peggy Koot. Hoe is het Peggy was je verhinderd of hebben microfoonop- roepen in Houtrust jou niet kunnen be reiken? Als je even een berichtje stuurt Lees verder volgende pag. De officiële prijsuitreiking op de Pasar Malam, met achter de microfoon Rob Dessauvagie, links Ellen Boon en rechts "eerste-prijs-winnaar" Geoffrey MacLennan. 21

Tong Tong | 1965 | | pagina 21