DE WAAKSE HOND TONGGÈRÈTS Radio BOLLAND Vervolg van vorige pag. krijg jij je plaatje alsnog over de post ge stuurd! Overigens waren er veel bekende artiesten en musici op de Pasar Malam die gewoon een kijkje kwamen nemen o.a.: Jorge Sauto de Argentijnse tumbadrummer en bongoist, die o.a. met Perez Prado en nu in Holland met Thom Keiling en Laguestra speelt en die medegewerkt heeft aan de muziek van de, op de Pasar Malam ver toonde film "Indonesia Today". Jorge is speciaal nog achter het podium geweest om The Revolts een complimentje te maken met de nadruk op Revoltdrummer Jacque. Ook ontmoette ik aan mijn bar Tony Miller Quartet-drummer Robbie Aardse, DSC Band gitarist Arie Ligthart, ons aller Coy Pereira en natuurlijk de meeste optredende artiesten. In ieder geval was de Pasar Ma lam ook voor de artiesten vaak een soort reünie, waarmee ik maar wil zeggen: "Als je deze keer niet naar de PM gewêest bent doe het dan volgend jaar in ieder geval! De nieuwe prijsvraag: "Wie wordt de nieuwe ster van de Slees- wijk-Revue?" Antwoorden graag voor 25 juli a.s. aan Rob Dessauvagie - Tong Tong - Prins Mauritslacn 36 - Den Haag. Ontvangen nieuw repertoire: omega: The Young Savages: Bengawan Solo en Sarinande. philips: School concert door The Pim Jacobs Trio. fontana: The Liverbirds: Didley Daddy en Leave all your loves in the past. philips: Ben Steneker: Danny Boy en Jealous heart. philips: Roger Miller met engine No. 9 en The last word in lonesome is me. verve: The new Stan Getz Quartet met Astrud Gilberto: Only trust your heart en It might as well be spring. Totde volgende keer ROB. Stationsweg 143 - Tel. 601703 - Den Haag Heeft U reeds het grote sukses van de Pasar Malam: Es Lllin a.z. Sarlnandé. BIJ De Evergreens f 3,95 Nieuwe L.P.: Rudy van Daim 9,90 o.a. Bengawan Solo; Slendang Soetra; Goro Goro Né. Gründig bandrecorders met f 100,korting Bas F - recorderbanden met 20% korting. Verzending onder rem bours door heel Neder land. "Ziezo, dat is achter de rug!" Met een zucht liet de pas aangekomen magazijn meester van de Poeloe Laoet-mijnen zich in één van de juist uitgepakte fauteuils zak ken. Het grootste gedeelte van zijn meubi lair was nog onderweg, maar één comfor tabel stuk had hij dan toch maar in huis, lekker. "Nu nog even de lijst van autori teiten en -teitjes nakijken", mompelde hij vergenoegd. "Gelukkig geen B.B. ambtena ren. Eén kandjeng besar, standplaats Kota- baroe, 6 km verder, alleen bereikbaar over land via een bospaadje, of over zee per K.P.M. of motorsloep. Dan ben ik klaar met die verplichte bezoeken...Ai nee, toch niet! Een douane ambtenaar en een postchef. Beiden boedjang. Oh, die nodig ik wel uit om een praatje te komen maken". En de daad bij het woord voegende, ver zocht de newcomer de beide autoriteitjes om eens langs te komen. Op een door hen zelf te bepalen dag en uur. Een ongewoon verzoek, inderdaad, maar tenslotte zat hij nog midden in de verhuisdrukte en ze zou den het hem dus wel niet euvel duiden. De genodigden accepteerden graag. Een verzetje in het eentonig bestaan, redeneer den ze. Ze stelden het bezoek op Zater dagavond 7 uur, het officiële bezoekuur op binnenplaatsen, en troonden de ziekenva der van het hospitaal mee. Gedrieën vervoegden zij zich ten huize van de "ouwe heer". Het was een nieuw huis, toegewezen door de Directeur van de mijnen In hoogst eigen persoon. Elke kamer van voor tot achter, en ook de bijgebouwen, werd de bezoekers getoond. En, last but not least, bij het licht van een zaklantaarn ook het splinternieuwe kippenhok achter in de tuin. Later, bij het drankje in de voorgalerij, ontvouwde de ouwe heer zijn plannen: -"Volgende week komt de toekang ajam, niet? Ik zal dan twee dozijn slachtkippen nemen en als hij ze heeft, ook zes leg hennen en een haan. Het hok is ruim ge noeg, ja toch? En overdag kunnen de bees ten buiten". -"Kalm aan, ouwe heer, niet zoveel tege lijk", waarschuwde de ziekenvader, "Gevul de kippenhokken oefenen een behoorlijke aantrekkingskracht uit op gedroste contrac tanten". -"Ik zal U vertellen, ja", viel de douane man bij, "Hier, onze postchef, had een nieu we klamboe nodig. Hij vroeg de vrouw van de mijnopziener, die Uw buurman is, tus sen twee haakjes, of zij er één voor hem wilde maken. Met z'n drieën zijn zij toen naar de stad gegaan om de materialen te kopen. Terugkomende, help geloven, al haar kippen weg. Tot de broedse hen toe, mét de eieren, mét het broedmandje. Toch wa ren de kokkie en de vier kinderen thuis". -"Elleh, ik ben heus niet bang, zeg", zei de ouwe heer, "Ik heb toch immers een kirih (j°n9 hondje), gekregen van de boek houder. Moeder-nja heel waaks". -"Oh ja? Waar is dat beest? En hoe oud is hij?" wilde de douane-man weten. "Een maand of zes. Hij ligt daar voor de keuken". -"...te snurken", merkte de hoofdverpleger op, "Hij heeft geen kik gegeven toen we kwamen. Mooie waakhond, poeh!" -"Daar kan je machtig veel plezier aan be leven", voegde de postman er sarcastisch aan toe. -"Ah, komt terecht, ah. Er wordt trouwens maar eenmaal in de maand een rund ge slacht, hoor ik. Over een week of vijf ko men mijn vrouw en kinderen. Ik kan ze toch niet iedere dag voedsel in blik voor zetten. Een kippetje nu en dan is heus geen overdadige weelde. Maar een slachtkippetje kost 35 a 40 cent. Dat is op de duur toch niet te betalen". -"Jawel, ouwe heer, maar niet zo veel in eens, dong", hield de douanier aan, "On dertussen, hoeveel kinderen heb je?" -"Twee. Een zoon van twaalf en een meisje van vijftien". -"Wat een weelde, zo'n jonge dame in ons midden", liet de postman zich ontvallen. Ouwe heer scheen niets gehoord te heb ben, of deed alsof, misschien denkende: "Oppassen deze. Banjak veel kapers op deze kust". -"Wie van jullie is in het bezit van een spuit?" vroeg hij, "Mijn zoon is dol op jagen. Als jullie hem eens meenamen! Hij zou het reuze fijn vinden". Het succes van de afleidingsmanoeuvre was nihil. -"Ik heb een bayard", lichtte de postknol hem in, "Ik zal hem wel eens een keer meenemen. Maar Uw dochter, hoe verma ken we die? Fietstochten kan ze hier niet maken. Er zijn geen wegen. Een zwembad is er ook niet. Kan ze misschien jagen?" -"Tobat deze", verzuchtte de ouwe heer in stilte, "Nog niet wat-wat, hij wil al met haar fietsen en zwemmen en jagen. Pajah dezel Nou ja, als hij gevaarlijk wordt, ik stuur die kirih op hem af, zeg. Dat ding moet toch eens groot genoeg worden". Gerustgesteld bij de gedachte aan zijn nieuwe waakhond, somde hij op wat zijn dochter alzo ter harer verstrooiing kon doen: helpen bij de inrichting van het huis, de kippen voeren, de kleren verstellen, hel pen bij het huiswerk, de voorrraden in de gaten houden, en wat niet allemaal voor dingen. Zó saai, adoeh! Niet de minste op winding zou er voor haar te beleven zijn. Hij werd er gewoon slaperig van. Een jong meisje kleren laten verstellen in haar va- cantie, en laten helpen in de keuken. Zo saai! Betoel-betoel saai! "Heeh, mijn...vrouw...zal haar...heus wel nodig...hebben", maakte hij zich er geeu wend van af. En tot verbazing van de be zoekers zakte zijn hoofd langzaam op zijn borst. "Ssst", siste de dokter, "Kom ach, hij maft". Op de tenen slopen ze weg, sloten de voordeur en gingen door de achterdeur het erf af, naar huis En nog steeds gaf de waakhond geen kik. Hij keek zelfs niet eens op. Lees verder volgende pag. 22

Tong Tong | 1965 | | pagina 22