Oom Monnie de orenvreter Vervolg Tonggèrèis Vervolg van pag. 17 Ray Brown en Milt Jackson met Big Band. Een bigband met - de voor mij nog steeds beste bassist ter wereld - Ray Brown en uitermate begaafde vibrafonist Milt Jack son (Modern Jazz Quartet weet U het nog?) als leiders en voornaamste solisten en Oli ver Nelson en Jimmy Heath als arrangeurs is een garantie voor heel goede Big Band- Jazz. UNDILUTED The Wynton Kelly Trio. Wyn- ton Kelly op piano met Paul Chambers op bas en Jimmy Cobb op slagwerk: acht fijne swingende nummers die in februari van dit jaar werden opgenomen. TRY A LITTLE TENDERNESS door Toots Thielemans. De man die de fijnste opna me maakte van Bluesette, speelt nu een LP vol met zijn eigen ideën die altijd melodi eus en toch jazzy zijn. U kent het: hij is de man die met zijn eigen gitaarsoli mee- fluit en zo een absoluut eigen geluid cre ëerde. Toots is een Belg die ook bekend werd door zijn jazz-mondharmonica spel. Ik hoorde hem in 1951 in Stockholm waar hij in een jamsession speelde met de Swe den All Stars in Zweden Jazz Centrum NALEN. Hij speelde toen op dat kleine mondharmonicaatje volkomen "gelijk met" mensen als baritonsaxofonist Lars Gullin, altist Arne Domnerus en andere Zweedse beroemdheden. Toots Thielemans is jaren lang lid geweest van het befaamde George Shearing Quintet. Het is voor mij een van de grootste musici ter wereld die net als o.a. de Deen Sven Asmussen humor in de jazz weet te brengen. Eerste plaat van de Golden Earrings op de markt! Er werd al naar uitgekeken, vooral in Den Haag en omgeving, naar die eerste van de Earrings. Hij is t'r dan nu met "Please go" en "Chunk of steel". Fijn Liverpoolsoundje vind ik het, compleet met mondharmonika; ik geloof 't dan ook wel met Joost de Draai er eens te mogen zijn die in het programma "In een blauw geruite kiel" op vrijdagmid dag om 16.30 en op maandag om 17.15 u. op Veronica, er vol lof over was. Moeder was op bezoek bij de vrouw van de notaris, en kon ons lekker niet horen. Wij konden dus zingen, ongestoord en naar hartelust. Niet van die saaie versjes, die je op school zingt, maar van die leuke die Polientje ons leerde. "Schuinse", noemden we ze. Met z'n drieën op het tuinhek gezeten, zongen we: "Mijn vader legt een eitje, mijn moeder broedt het uit, En weet je wie d'r uit kwam, ik sellef kwam d'r uit! La hola, la hola, la hola, la hola!" Op dat moment kwam de matroos voorbij. Met een bewonderenswaardig gemak spron gen we over op het toepasselijke: Oedjan dateng, kambing larie, Matroos mabok, dlapan hari!" Het schone lied miste zijn uitwerking niet. De man draaide zich op zijn hielen om en zette de achtervolging in, maar wij - Po lientje en ik - waren al weg. Ons zusje, veel argelozer dan wij, viel in zijn handen. Hier gaan dan de bijzonderheden betref fende The Golden Earrings: slaggitaar en mondharmonika: Peter de Ronde - 11-7-1948, hoopt nog eens in een rode sportwagen te rijden en houdt van biefstuk en blond; sologitaar: George Kooymans - 11-3-1948 componeert graag; drumms: Jaap Eggermont - 31-10-1946 houdt van muziek en (hij meent het nog ook) stofzuigen; basgitaar: Marinus Gerritsen - 9-8-1946 is een liefhebber van - natuurlijk - muziek (minder natuurlijk is dat hij ook om klassiek geeft) en gebakken aardappelen; zang: Frans Krassenburg - 28-2-1944 - is momenteel in militaire dienst - is gek op zijn band en andijvie resp. bamie. Als jullie ze ooit voor een etentje uitnodigen weet je het nu tenminste. Totde volgende keer. ROB. Op de ons zo welbekende manier begon ze te blaten, maar Tom was uit. Wat een geluk voor de matroos, want met Tom in de buurt had het er lelijk voor hem uitge zien. "Beh...beh!" jammerde zusje. Zo klage lijk was haar stemmetje, dat de bruut niet wist wat hij beginnen moest. Hij probeerde het met een voorzichtig heen en weer schudden, maar dat scheen slechts meer gejammer in het kind los te maken. Ge schrokken liet hij haar dus maar gaan. Nerveus zoeken in zijn zakken, naar iets dat haar tot bedaren kon brengen, leverde een flinke dot zware pruimtabak op. Hij drukte het 't kind in de handen en vervolg de haastig zijn weg. Tabak! Wat een ongemeen buitenkansje! Wij rolden er sigaretten van, met W.C.- papier als vloe, maar het smaakte niet zo als wij het ons hadden voorgesteld. Ons zusje werd misselijk, ik duizelig, en Polien tje ging er van stinken. "Bah, viezerik", scholden wij. Polientje zei ondeugend: "Baboe's kindje liet een w O, wat stonk toen baboe's kindje!" Kijk, dat was nou echt Polientje! Onze buikjes deden pijn van het lachen. Het mislukte experiment weerhield ons niet permanent van het vervolgen van ons vrolijk repertoire. Weer op het hek gezeten, gingen we verder, deze keer met die mijn heer Takkenbos ,die zo nodigToen stopten we gelijktijdig, als door de bliksem getroffen. Heel in de verte, op het eind van het Tandjonglaantje, tekende zich het kleine mannetje af, een gebogen figuurtje in een blauw verschoten uniform. Oom Monnie! De boeman van Ambon! Als we de geza menlijke moeders geloven konden, voedde de man zich met kinderoortjes. Hij plukte ze zo maar van je hoofd om ze thuis, ge bakken in klapperolie, te consumeren. Geen wonder dat hij zo mager was! Wat zit er tenslotte voor voedingswaarde in gebakken kinderoortjes? Niettemin, een dreigement van moeders kant. U weet wel: "Als je stout bent, laat ik Oom Monnie halen!" - was voldoende om de meest verstokte zondaar te doen beven van angst. Wie wil er nu, laten we dit even vaststellen, met zonder oren door het leven gaan? Niemand toh! Omdat Oom Monnie nog een eind van ons vandaan was, liepen we niet metéén weg. Nog erger! Plotseling zei Polientje: "Ik blijf zitten. Dat van die oren is maar grotemensenpraat, om ons bang te maken. Ik blijf zitten, en dan wil ik wel eens zien wat er gebeurt". "Ohhhh", zeiden wij, perplex van zoveel heldhaftigheid. Ik begon te weifelen. "Lafaard", schold Polientje .Het deed de deur dicht. Al zou den mijn beide oren eraan ten offer vallen, ik blééf! Ons zusje, bleek en bevend, klom ook weer op het hekje, en zo wachtten we, Lees verder volgende pag. The Golden Earrings 18

Tong Tong | 1965 | | pagina 18